• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 15 mrt 2023

15:00

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Door het zwalpende Credit Suisse (dat al enige tijd onder druk staat door een mix van schandalen) en bijgevolg een stevige neerwaartse druk op de Europese bankaandelen, gaat Amerika stevig lager open. 

Voor de volledigheid blikken we, voor de start van de opening van New York, nog even terug op het belangrijkste bedrijfsnieuws in Amerika van dinsdag.

Amerikaanse regionale bankaandelen herstelden gisteren van eerdere sterke verliezen

  • De aandelen van de felgeplaagde Amerikaanse regionale banken herstelden gisteren na de sterke verliezen in de afgelopen dagen. First Republic Bank (+27%), Western Alliance Bancorp, KeyCorp, Comerica, Fifth Third Bancorp, Truist Financial, Zions Bancorp stijgen tussen 8% en 15%. De beslissing van de Amerikaanse overheid om de deposito’s te garanderen lijkt met vertraging aan te slaan bij beleggers. 

Golf van klanten wil rekeningen over hevelen naar grote Amerikaanse banken  

  • Volgens een rapport heeft een golf van klanten een aanvraag ingediend om hun rekeningen over te hevelen naar grote Amerikaanse banken zoals JPMorgan Chase & Co (+2,6%) en Citigroup (+6%) van kleinere kredietverstrekkers. Goed voor hen, maar het risico van een verdere uitstroom van deposito’s maakt wel dat kleinere banken gedwongen kunnen worden om de rente op deposito’s (zoals spaarboekjes) op te trekken. En dat is niet goed voor de winstgevendheid. 

Uber Technologies en Lyft stegen dankzij uitspraak van rechtbank 

  • Taxidienstbedrijven Uber Technologies (+5%) en Lyft (+0,6%) stegen dankzij een uitspraak van een hof van beroep in de staat Californië. Die stelde immers dat op apps gebaseerde diensten chauffeurs mogen behandelen als onafhankelijke contractanten in plaats van werknemers. Dat is een belangrijke overwinning voor de industrie, omdat de kosten op die manier een pak lager zijn: contractanten hebben minder wettelijke bescherming en kunnen tot 30% goedkoper zijn. Het is nu te verwachten dat de Service Employees International Union en verschillende chauffeurs in beroep gaan bij het Hooggerechtshof van Californië.  

GitLab kelderde omdat het mikt op zwakke omzet in eerste kwartaal  

  • Ontwikkelingsplatform GitLab (-23%) kelderde gisteren omdat het mikt op een omzet in het eerste kwartaal van 117 à 118 miljoen dollar, terwijl analisten op zo’n 126,2 miljoen mikten. Het aangepaste verlies moet landen tussen 14 en 15 cent per aandeel, wat dan wel beter was dan de gevreesde 16 cent. De vooruitzichten stellen niettemin teleur, ondanks het management mogelijk uitgaat van een erg conservatieve inschatting. 

Grootste deel van BuzzFeeds geldmiddelen was bij SVB geparkeerd 

  • BuzzFeed (-26%) liet weten dat het grootste deel van zijn geldmiddelen en kasequivalenten bij de nu failliete Silicon Valley Bank geparkeerd was. Het gaat om zo’n 56 miljoen dollar. Daarnaast werd verlies gedraaid in het vierde kwartaal, tegenover winst een jaar eerder, omdat de omzet 8% terugviel. Aanleiding daarvoor is een daling van de advertentie-inkomsten met 27% op jaarbasis. Buzzfeed verwacht een omzet van 61 à 67 miljoen dollar in het huidige kwartaal, terwijl analisten op 72,7 miljoen mikten.  

Beurshuis Bernstein verhoogt koersdoel voor General Electric

  • Beurshuis Bernstein verhoogde het koersdoel voor General Electric (+2,5%) met 12 dollar omwille van de verbeterde vooruitzichten voor de afdelingen “Aerospace” en “Vernova”. De lucht- en ruimtevaartactiviteiten zijn een duidelijke winnaar in een zeer twijfelachtig industrielandschap, terwijl Vernova profiteert van de Inflation Reduction Act.  

Aandelen van Bunge werden gisteren 14,5% duurder door opname in S&P500  

  • Aandelen van Bunge werden gisteren 14,5% duurder. De landbouwgrondstoffenhandelaar werd gretig ingekocht door beleggers die de S&P500 spiegelen en dat is logische. Bunge mocht namelijk het zitje innemen dat door het faillissement van Signature Bank vrijkwam.  

Novo Nordisk verlaagt Amerikaanse catalogusprijzen voor insuline tot 75% 

  • Novo Nordisk gaat de Amerikaanse catalogusprijzen voor NovoLog-insuline met 75% verlagen en die van Novolin en Levemir met 65%. Daarmee volgt het een eerdere beslissing van concurrent Eli Lilly and Co, na politieke druk om deze levensreddende diabetesbehandelingen betaalbaarder te maken. En die druk is zichtbaar in de Inflation Reduction Act, waar de insulineprijzen voor Medicare-ontvangers afgetopt worden op 35 dollar per maand. Ongeveer 8,4 miljoen van de 37 miljoen mensen in de VS met diabetes gebruiken insuline.

Facebook-moeder Meta Platforms wil dit jaar nog eens 10.000 banen schrappen 

  • Facebook-moeder Meta Platforms wil dit jaar nog eens 10.000 banen schrappen, waarmee het het eerste Big Tech bedrijf is dat een tweede ronde van massaontslagen aankondigt nu de industrie zich schrap zet voor een diepe economische neergang. Vorig jaar verdwenen al meer dan 11.000 banen, of 13% van het toenmalige personeelsbestand. Er worden deze keer 5.000 vacatures geschrapt, minder prioritaire projecten verdwijnen in de vuilbak en ook wordt het middenkader afgeslankt.  

Startup OpenAI start met vrijgeven van krachtig model voor AI onder de naam GPT-4 

  • De startup OpenAI start met het vrijgeven van een krachtig model voor kunstmatige intelligentie dat bekend staat als GPT-4. Dat maakt de weg vrij voor een verdere verspreiding van mensachtige technologie en moet de concurrentie tussen geldschieter Microsoft (+2,7%) en Alphabet (+3,1%) aanscherpen. OpenAI noemt de GPT-4 technologie “multimodaal”, wat betekent dat zowel beelden als tekstaanwijzingen het kunnen aanzetten tot het genereren van inhoud. De tekstinvoerfunctie zal beschikbaar zijn voor ChatGPT Plus-abonnees en voor softwareontwikkelaars, met een wachtlijst, terwijl de beeldinvoerfunctie een voorproefje blijft van zijn onderzoek. 
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap