• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 4 mei 2023

15:00

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de volledigheid blikken we, voor de start van de opening van New York, nog even terug op het belangrijkste bedrijfsnieuws in Amerika van dinsdag.

PacWest onderzoekt strategische opties, waaronder verkoop 

  • Het blijft rommelen in de sector van de Amerikaanse regionale banken. PacWest (-52% nabeurs) bevestigde mediaberichten dat het strategische opties onderzoekt, waaronder een mogelijke verkoop. Sectorgenoten deelden in de malaise: Western Alliance (-27%), Valley National (-12%), Metropolitan Commercial Bank (-16%), Keybank (-7%), Zions Bank (-9%) en Comerica (-12%).

Vooruitzichten overschaduwen kwartaalprestatie Qualcomm 

  • Qualcomm zette 9,28 miljard dollar om, terwijl op 9,1 mijlard werd gemikt. De winst per aandeel (2,15 dollar) lag in lijn met de verwachting, maar het derde kwartaal zal zwakker zijn. De voorspelde winst per aandeel van 1,70 tot 1,90 dollar ligt een pak onder de lat (2,16 dollar) omdat de smartphone-sector er langer over doen om de bestaande chipvoorraden te verwerken. 

Etsy klopt omzetverwachting, winst in lijn 

  • Etsy klopte de omzetverwachtingen voor het eerste kwartaal. De onlinemarktplaats gericht op handgemaakte goederen rapporteerde een omzet van 641 miljoen dollar, hetzij meer dan de 622 miljoen dollar verwacht. De winst per aandeel van 53 dollarcent was in lijn met de verwachtingen. 

Tripadvisor ontgoochelt met kwartaalrapport 

  • TripAdvisor stelde teleur in het eerste kwartaal. Op een weliswaar beter dan verwachte omzet van 371 miljoen dollar (359 miljoen verwacht) boekte het onlinereisbureau een aangepaste winst van 5 cent per aandeel, lager dan de consensusverwachting voor 7 cent per aandeel.  

Johnson & Johnson brengt Kenvue aan 22 dollar naar de beurs

  • Johnson & Johnson heeft de prijs van de beursgang van haar consumentengezondheidsbedrijf Kenvue vastgesteld aan de bovenkant van de prijsvork, om 3,8 miljard dollar op te halen. Het bedrijf zal ongeveer 172,8 miljoen aandelen aanbieden tegen 22 dollar per aandeel. De beursgang waardeert Kenvue op ongeveer 41 miljard dollar. J&J zal na de beursgang ongeveer 91% van de Kenvue-aandelen controleren, met iets meer dan 1,7 miljard aandelen. 

CVS Health verlaagt winstverwachting voor 2023

  • CVS Health versloeg de ramingen van Wall Street voor de winst en omzet over het eerste kwartaal, doordat een herstel van medische procedures de verkoop van geneesmiddelen op recept stimuleerde. CVS verlaagde echter zijn winstverwachting voor het hele jaar om rekening te houden met transactie- en integratiekosten in verband met de integratie van zorgdienstverlener Signify Health en eerstelijnszorgaanbieder Oak Street Health. 

Kraft Heinz trekt verwachtingen op na beter dan verwacht eerste kwartaal 

  • Kraft Heinz heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd dankzij hogere prijzen en een aanhoudende vraag naar zijn verpakte levensmiddelen, terwijl ook de stijgingen van de grondstofkosten, die de sector hebben geplaagd, afnemen. De netto-omzet steeg in het eerste kwartaal met een beter dan verwachte 7,3% tot $6,49 miljard. Exclusief eenmalige posten verdiende Kraft Heinz 68 cent per aandeel, boven de raming van analisten van 60 cent per aandeel. 

Verrassend magere vooruitzichten halen Estée Lauder onderuit 

  • Estée Lauder versloeg de omzetverwachtingen voor het derde kwartaal, maar miste de winstramingen. Belangrijker echter dan de prestatie over het voorbije kwartaal waren de verrassend zwakke vooruitzichten, onder meer als gevolg van het trage herstel op duty-free en reisbestemmingen, vooral in Azië. Estée verwacht dat de netto-omzet over het hele jaar 2023 tussen 10% en 12% zal dalen, vergeleken met zijn eerdere prognose van een daling van 5% tot 7%. De  aangepaste winst per aandeel zal naar verwachting met 50% tot 51% dalen, terwijl het eerder een daling van 27% tot 29% verwachtte. 

Unity Software wil 8% van het personeelsbestand schrappen 

  • Videogame ontwikkelaar Unity Software wil ongeveer 600 banen schrappen, wat neerkomt op 8% van het personeelsbestand. Er worden specifieke teams geherstructureerd, wat in het tweede kwartaal zo’n 26 miljoen dollar aan herstructureringskosten zal opleveren.  

Costco Wholesale haalt 3% hoger omzet

  • Kleinhandelaar Costco Wholesale draaide in april een netto-omzet van 17,85 miljard dollar, wat 3% meer is dan de 17,33 miljard dollar die in dezelfde periode vorig jaar werd opgetekend. Over een heel jaar tot en met 30 april 2023 brengt dat de omzetteller op 155,62 miljard dollar, vlot 5,6% meer dan de  147,33 miljard dollar in de vorige periode. 
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap