• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 7 feb 2025

10:00

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Amazon overtreft kwartaalomzetramingen, cloudgroei blijft achter

  • Amazon: (-2,92% nabeurs) het bedrijf rapporteerde donderdag een omzet van 187 miljard dollar. De cloudafdeling, Amazon Web Services (AWS), rapporteerde een omzetstijging van 19% tot 28,79 miljard dollar, wat lager is dan de schattingen van 28,87 miljard dollar. De zwakte van de cloud doet zich voor op een moment dat investeerders steeds ongeduldiger worden over de miljardeninveste-ringen van Big Tech. Toch hielp Amazons retailbedrijf de zwakte van de cloud te compenseren, waarbij het bedrijf een online omzetgroei van 7% in het kwartaal rapporteerde tot 75,56 miljard dollar terwijl 74,55 miljard dollar verwacht werd. De nettowinst verdubbelde bijna van 10,6 miljard dollar een jaar eerder naar 20 miljard dollar. De retailer rapporteerde een winst van 1,86 dollar per aandeel (1,49 dollar per aandeel verwacht).

Zwakke vooruitzichten voor 2025 bij Ford Motor

  • Ford Motor: (-7,49%) het autobedrijf rapporteerde een omzet in het vierde kwartaal van 48,2 miljard dollar. Over geheel 2024 steeg de omzet naar 185 miljard dollar met een nettoresultaat van 5,9 miljard dollar. De EBIT bedroeg 10,2 miljard dollar en een vrije kasstroom 6,7 miljard dollar. Het bedrijf kondigt een dividend aan van 15 dollarcent per aandeel. De vooruitzichten voor 2025 gaan uit van een EBIT van 7,0 miljard tot 8,5 miljard dollar en een vrije kasstroom van 6,7 miljard dollar. Die lagere vooruitzichten deden de aandelen van Ford sterk dalen.

Altus Power is akkoord met de overname door een onderdeel van TPG

  • Altus Power: (+27,15%) de leverancier van commerciële zonne-energie ging akkoord met een overname van 5 dollar per aandeel door een onderdeel van TPG  die Altus waardeert op 2,2 miljard dollar, inclusief schuld. De deal wordt naar verwachting in het tweede kwartaal 2025 afgerond.

Resultaten van Eli Lilly overtreffen de verwachtingen

  • Eli Lilly: (+3.34%) de aangepaste winst kwam uit op 5,32dollar per aandeel en overtrof daarmee de consensusschatting van 4,95 dollar. De omzet van 13,53 miljard dollar was lager dan de verwachte 13,57 miljard dollar. De resultaten kwamen overeen met de voorlopige resultaten die Eli Lilly vorige maand bekendmaakte.

Skyworks solutions kondigt vertrek van president en CEO Liam Griffin aan

  • Skyworks solutions: (-24,66%) het bedrijf kondigde aan dat president en CEO Liam Griffin zou opstappen. Philip Brace, bestuursvoorzitter van Inseego, zal de functie overnemen vanaf 17 februari. Los daarvan overtrof Skyworks' winst over het fiscale eerste kwartaal de ramingen, terwijl de omzet overeenkwam met wat analisten hadden verwacht. Skyworks Solutions kwam met kwartaalwinsten van 1,60 dollar per aandeel, hoger dan 1,57 dollar verwacht.

De winst van Yum Brands kwam hoger uit dan de ramingen van analisten

  • Yum Brands: (+9,72%)  de winst over het vierde kwartaal kwam hoger uit dan de ramingen van de analisten. Yum boekte een aangepaste winst van 1,61 dollar per aandeel, terwijl analisten rekenden op 1,60 dollar. De omzet van Yum van 2,36 miljard dollar kwam overeen met de ramingen van de analisten.

Molina Healthcare presteerde minder dan verwacht

  • Molina Healthcare: (-10,09%) de aangepaste winst over het vierde kwartaal van 5,05 dollar per aandeel bleef achter bij de analistenverwachting van 5,88 dollar. De omzet van 10,5 miljard dollar overtrof echter de raming van 10,28 miljard dollar.

Helmerich & Payne had teleurstellende kwartaalinkomsten

  • Helmerich & Payne: (-16,48%) het olie- en gasboorbedrijf had teleurstellende kwartaalinkomsten. De omzet van Helmerich & Payne voor het fiscale eerste kwartaal van 677,3 miljoen dollar was lager dan de consensusraming van 692,6 miljoen dollar. De winst per aandeel bedroeg 0,54 dollarcent aanzienlijk onder de verwachte 0,68 dollarcent. Na het einde van het kwartaal rondde het echter de overname van KCA Deutag af, wat zijn voetafdruk in het Midden-Oosten aanzienlijk vergrootte.

Lyft gaat samenwerken met Amazon voor artificiële intelligentie

  • Lyft: (+4,84%) het bedrijf kondigde aan dat het zou samenwerken met Anthropic, een startup van Alphabet, om nieuwe producten op basis van artificiële intelligentie te integreren om de ritervaring van gebruikers te verbeteren.

Ralph Lauren publiceerde sterke resultaten

  • Ralph Lauren: (+9,69%) het modebedrijf rapporteerde een netto-inkomen van 297,4 miljoen dollar voor het derde fiscale kwartaal. De nettowinst kwam uit op 4,66 dollar. De resultaten overtroffen de verwachtingen van Wall Street. De gemiddelde schatting van de analisten was 4,48 dollar per aandeel. Het bedrijf boekte een omzet van 2,14 miljard dollar (2,01 miljard dollar verwacht).

Winst ConocoPhillips overtreft verwachtingen in vierde kwartaal dankzij hogere productie

  • ConocoPhillips: (-0,26%) het bedrijf deed beter dan verwacht omdat een hogere productie de lagere ruwe olieprijzen compenseerde. Het bedrijf verwacht dat 2025 een jaar zal zijn met de hoogste uitgaven voor zijn langetermijnprojecten. ConocoPhillips rapporteerde een winst van 1,98 dollar per aandeel, vergeleken met de schatting van analisten van 1,84 dollar.

Pinterest voorspelt hogere inkomsten dan geraamd

  • Pinterest: (+0,87%) het bedrijf gaf een omzetverwachting voor het eerste kwartaal van 837 miljoen dollar tot 852 miljoen dollar, boven de schatting van de analisten van 832,8 miljoen dollar. Het bedrijf verwacht een aangepaste kernwinst van 155 miljoen dollar tot 170 miljoen dollar. Analisten verwachtten 140,8 miljoen dollar. De omzet in het vierde kwartaal steeg met 18% tot 1,15 miljard dollar, vergeleken met de ramingen van 1,14 miljard dollar. De aangepaste winst per aandeel van 56 dollarcent bleef achter bij de ramingen van 65 dollarcent.

Elektrische vrachtwagenfabrikant Nikola nadert faillissementsaanvraag dixit The Wall Street Journal

  • Nikola: (-4,04%) de elektrische vrachtwagenfabrikant staat op het punt faillissement aan te vragen, zo meldde het Wall Street Journal. Het bedrijf heeft moeite om geld in te zamelen en de liquide middelen zijn geslonken. Het bedrijf verliest nog steeds honderdduizenden dollars per verkochte eenheid. De liquide middelen van Nikola daalden fors tot 198,3 miljoen dollar eind september, vergeleken met 464,7 miljoen dollar eind 2023.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap