• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 29 feb 2024

9:42

Beursnieuws België en Nederland

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

AB Inbev voelde Bud Light-crisis in vierde kwartaal

  • AB Inbev: De Bud Light-crisis was zoals verwacht duidelijk voelbaar in het vierde kwartaal. De Noord-Amerikaanse verkoopsvolumes lagen 15% onder het niveau van een jaar eerder, wat de omzet er 17% drukte tot 3,28 miljard dollar en de winstmarge van 36% naar 31%. De groepsomzet dook daarom 1% lager tot 14,47 miljard dollar, ver onder de door analisten verhoopte 15,66 miljard, terwijl de bedrijfskasstroom (EBITDA) 2% daalde tot 4,88 miljard dollar, terwijl op 5,38 miljard werd gemikt. Bij constante wisselkoersen behoudt de brouwer wel een “organische groei” van 6%. Het dividend stijgt van 0,75 tot 0,82 euro, onder meer dankzij de voortdurende schuldafbouw. De prognose voor 2024 impliceert 4% à 8% EBITDA-groei, wat min of meer in lijn ligt met de groeiambitie voor de middellange termijn. Analisten hoopten echter op 9% groei. Geen impact op “Kopen”-advies en 75 euro koersdoel.

IBA tekende contract voor een Cy-clone KEY cyclotron

  • IBA: de Waalse producent van deeltjesversnellingstechnologie tekende een contract voor en Cyclone KEY cyclotron met de Internationale Organisatie voor Atoomenergie (IAEA). Het gevaarte zal worden geïnstalleerd in het Centre Hospitalier et Universitaire de Référence in West-Afrika. Qua kostprijs word gemikt op ergens tussen 1,9 en 3,2 miljoen euro, afhankelijk van de opties. Klein nieuws, dus, maar positief niettemin.

Ageas heeft bod uitgebracht op Brise Direct Line

  • Ageas: in de loop van de handelsdag werd bevestigd dat de groep een bod uitbracht op het Brise Direct Line, deels in contanten en deels in nieuwe aandelen, voor een premie van 42,8% tegenover de eerder slotkoers. Die plannen zijn zo’n 3,6 miljard euro waard (100 pence in cash + 1 nieuw aandeel Ageas voor elke 25,24047 aandelen Direct Line) en moeten leiden tot een pak optimalisatie- en synergiepotentieel in een markt waar Ageas slechts een marktaandeel van 2% heeft. Hoewel de deal strategisch gezien logisch is, meent KBCS dat veel beleggers hoopten op een hogere uitkering aan de aandeelhouders en kleinere deals, eerder dan zo’n grote transfomationele deal. Het is nu uitkijken naar de volgende zet van Ageas: een hoger bod, een aangepast bod, of geen bod. Wordt vervolgd.

Agfa zet samenwerking met VITO voort om scheidingsmembranen te ontwikkelen

  • Agfa: de groep uit Mortsel zet zijn samenwerking met het Vlaams Instituut voor Technologische Ontwikkeling (VITO) voort om een nieuwe generatie van scheidingsmembranen voor alkaline waterelektrolyzers te ontwikkelen. Al in 2007 werd de eerste generatie ZIRFON-membranen gecommercialiseerd, en nu wordt gezocht naar nieuwe financieringsmogelijkheden. Agfa kreeg alvast 11 miljoen euro subsidie van het EU Innovation Fund voor zijn GIGA-SCALES-project, wat de oprichting van de ZIRFON-membraanfabriek op industriële schaal in Mortsel moet financieren.

Gimv rondt inkoopprogramma voor eigen aandelen af

  • Gimv: de investeerder heeft het inkoopprogramma voor eigen aandelen afgerondt. Het kocht 30.000 eigen aandelen in tussen 21 en 28 februari 2024, wat de teller op 31.647 stuks brengt. Omdat het gaat om aandelen die worden toegekend aan personeel, is er geen positieve impact op de intrinsieke waarde per aandeel.

Ackermans & van Haaren scoorde 399,2 miljoen euro nettowinst

  • Ackermans & van Haaren: de Antwerpse scoorde 399,2 miljoen euro nettowinst en zag het eigen vermogen per aandeel met 9,6% aandikken in 2023. Dat brengt de samengestelde groei over de voorbije 10 jaar op 9,8%. De divisie Private Banking vestigde nieuwe records: de nettowinst steeg met 15,9% op jaarbasis tot 208,7 miljoen euro, terwijl het beheerd vermogen aandikte met 13,1% tot 65,3 miljard euro dankzij een bruto-instroom van 4,67 miljard euro. Over 2023 stijgt het dividend met 9,7% tot 3,40 euro. Geen impact op “Kopen”-advies en 200 euro koersdoel.

Fugro dikte de omzet met een forse 27,5% aan

  • Fugro: de engineeringgroep dikte de omzet met een forse 27,5% aan tot  2,2 miljard euro dankzij grote de vraag van klanten in energiemarkten en een aanzienlijke verbetering van de prestaties in alle regio's. De bedrijfskasstroom (EBITDA) klokte zo af o 397,3 miljoen (18,2% marge) en de bedrijfswinst (EBIT) bedroeg 252,1 miljoen euro (11,5% marge). Dat vertaalt zich onder meer in een kasstroom van 213,3 miljoen euro, terwijl dat een jaar eerder nog 23,9 miljoen euro was. Het orderboek voor de komende 12 maanden steeg met 6,3% tot 1,48 miljard euro. Er wordt 0,40 euro dividend per aandeel uitgekeerd. In 2024 moet de omzet blijven stijgen en moet de EBIT-marge binnen het middellangetermijndoelbereik van 11% à 15% blijven. Geen impact op “Kopen”-advies en 22 euro koersdoel.

Shurgard zet EPRA-winst 10,3% hoger op jaarbasis

  • Shurgard: De vastgoedgroep gaat onverminderd door op haar stellaire groeikoers, met een groei van de bedrijfsopbrengsten van 5,7% op jaarbasis. Dat zet de EPRA winst 10,3% hoger op jaarbasis tot 158,4 miljoen euro, terwijl KBCS slechts op 154,2 miljoen euro mikte. Voor 2024 wordt gemikt op 7,5% omzetgroei, al is dat traditioneel een erg conservatieve inschatting. De operationele marge moet stabiel blijven, terwijl er zo’n 300 miljoen euro geïnvesteerd zal worden. Voor KBCS blijft de markt het potentieel van Shurgard onderschatten.

Argenx voldoet aan  verwachtingen

  • Argenx: Zoals eerder gemeld, bedroeg de wereldwijde netto-omzet van Vyvgart in 2023 zo’n 1,19 miljard dollar, waarvan 374 miljoen dollar in het vierde kwartaal gerealiseerde werd. Het middel is goedgekeurd voor de behandeling van gMG in meer dan 30 landen en verwacht bijkomende goedkeuringen in Zwitserland, Australië, Saoedi-Arabië en Zuid-Korea, evenals een opname op de Chinese Nationale Geneesmiddelenlijst. Om maar te zeggen: op de blockbuster-status van Vyvgart valt niets af te dingen en de groep is klaar om zijn commerciële voetafdruk uit te breiden naar CIDP (PDUFA: 21 juni) en mogelijk ITP (alleen JP), terwijl het niet minder dan 6 uitslagen verwacht van Fase 2-studies. Geen impact op 435 euro koersdoel en “Kopen”-advies.

Bekaert tekent met Toshiba Energy Systems wereldwijd partnerschap

  • Bekaert: samen met Toshiba Energy Systems wed een wereldwijd partnerschap getekend dat onder meer een productielicentie omvat voor Membrane Electrode Assemblies (MEA), een sleutelcomponent voor Proton Exchange Membrane (PEM) elektrolyzers. Lees: er wordt samengewerkt om de ontwikkeling van groene waterstofproductie te versnellen. Eerder werd in die richting al een intentieverklaring getekend in september 2023. Bekaerts kennis in Poreuze Transportlagen (PTL) zal worden gekoppeld aan Toshiba's iridiumbesparende technologie voor MEA, wat het iridiumverbruik in de productie van PEM-elektrolyzers met 90% kan doen dalen. Zo, dat weet u dan ook alweer.

Onward Medical won zonet FDA’s “Breakthrough Device Designation”

  • Onward Medical: het medische technologiebedrijf mag zijn prijzenkast wat uitbreiden, want het won zonet de “Breakthrough Device Designation” gekregen van de Amerikaanse Food and Drug Administration (FDA) voor het ARC-BCI-systeem. Dat maakt, zoals u ondertussen wellicht al eens hoorde in het zog van vergelijkbaar onderzoek door Elon Musk en de zijnen, gebruik van brain-computer interface technologie door gedachten gestuurde mobiliteit van de onderste ledematen mogelijk te maken.

ASR Nederland genereerde in 2023 938 miljoen euro kapitaal

  • ASR Nederland: de verzekeraar genereerde in 2023 938 miljoen euro kapitaal, terwijl de solvabiliteit zoals verwacht fors daalde van 215% per einde juni 2023 naar 176% door de overname van Aegon Nederland. Het operationele resultaat verbeterde van 805 miljoen euro naar 1,12 miljard in 2023. Het dividend stijgt wel slechts van 2,70 naar 2,89 euro per aandeel, terwijl op 2,91 euro werd gemikt. De aangekondigde verkoop van de bank Knab moet plaatsvinden in de tweede jaarhelft en moet de solvabiliteit zo’n 13 procentpunt aandikken. Geen impact op “Opbouwen”-advies en 46 euro koersdoel.

Recticel zag de bedrijfskasstroom vorig jaar met 39% dalen

  • Recticel: de isolatiegroep zag de bedrijfskasstroom (EBITDA) vorig jaar met 39% dalen tot 39,2 miljoen. Dat is fors, maar het is wel aan de bovenkant van de verwachtingsvork tussen 35 en 40 miljoen euro én iets boven de analistenverwachting. Er werden geen exacte doelstellingen gegeven voor 2024, maar de EBITDA moet wel “aanzienlijk” stijgen. En dat is ook wat analisten verwacht hadden, onder meer door de overname en integratie van de Rex-activiteiten. Door het recente koersherstel werd het koersdoel van KBCS bereikt, zodat het advies vandaag daalt van “Opbouwen” naar “Houden”, met ongewijzigd koersdoel van 11 euro.

SBM Offshore lanceert een aandeleninkoopprogramma

  • SBM Offshore: de bouwer van drijvende olieproductieplatformen lanceert een aandeleninkoopprogramma van 70 miljoen euro. Dat gaat in op 1 maart 2024 en moet het aandelenkapitaal verminderen. Dat komt bovenop de kapitaalteruggave die kan oplopen tot 220 miljoen dollar, waarvan 150 miljoen dollar via dividenden. Los daarvan werden sterke kwartaalcijfers gemeld én een moddervet orderboek van dik 30 miljard dollar. Dat moet de omzet uit 2023, vlot 4,5 miljard dollar, blijven ondersteunen in 2024. Ook de bedrijfskasstroom deed het goed in 2023, met een cijfer van 1,3 miljard dollar. Voor 2024 wordt gemikt op 3,5 miljard dollar omzet en zo’n 1,2 miljard dollar EBITDA.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap