• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 14 mrt 2024

9:48

Beursnieuws België en Nederland

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

Ageas verhoogde bod op het Britse Direct Line Insurance

  • Ageas: de verzekeraar verhoogde, of verbeterde zo u wil, het bod op het Britse Direct Line Insurance. Het tweede bod lag 3% hoger, en omvat 120 pence in cash en één nieuw aandeel Ageas voor elk aandeel Direct Line. Ageas is vastbesloten om "samen te werken" aan een aanbevolen vast bod, maar de poging kreeg nul op het rekest. Voor KBCS is het daarmee duidelijk dat Ageas - vooruitlopend op de jaarcijfers van Direct Line volgende week donderdag – zich actief als kandidaat overnemer wil blijven positioneren. Een combinatie zou immers gunstig zou zijn voor beide partijen, zo klinkt het. Geen impact op “Kopen”-advies en 50 euro koersdoel.

IBA tekent tweede leveringscontract voor PanTera 225Ac

  • IBA: de protontherapiespecialist tekende via joint venture PanTera een tweede leveringscontract voor PanTera 225Ac. Dat zal geleverd worden voor ten minste de komende 2 jaar, met opties voor toekomstige verlenging. Het contract is belangrijk omdat het 15% tot 20% vertegenwoordigt van de jaarlijkse volumes die PanTera zal produceren op basis van het door TerraPower te leveren thorium-229 (229Th). Er werden geen financiële details bekendgemaakt, maar het koersdoel van 18 euro en het “Kopen”-advies blijven wel op de tabellen staan.

Hyloris zette met publicatie 2023-cijfers pijplijn in de kijker

  • Hyloris: De publicatie van de cijfers over 2023 zetten zowel de vooruitgang van de pijplijn in de kijker, als wat een spannend 2024 moet worden. Er was per einde 2023 nog 30,2 miljoen euro in kas, dat de komende 18 tot 24 maanden moet kunnen overbruggen. De eerder gecommuniceerde tijdlijnen om de pijplijn uit te voeren werden min of meer herhaald, zodat het nu uitkijken is naar de resultaten van de centrale studie voor Dofetilide IV in atriale fibrillatie. Hyloris blijft mikken op 30 producten in portefeuille vóór 2025, wat betekent dat er in 2024 veel aankondigingen van nieuwe producten aan zitten te komen. Geen impact op “Kopen”-advies en 19,5 euro koersdoel.

Tabaksgroep Altria wil 35 miljoen aandelen van AB Inbev verkopen

  • AB Inbev: tabaksgroep Altria meldde dat het 35 miljoen aandelen van AB Inbev wil verkopen om het belang te verlagen van zo’n 10% naar zo’n 8%. AB Inbev zelf wel voor 200 miljoen dollar eigen aandelen inkopen. Verder heeft de plaatsing geen impact, behalve dat er mogelijk vragen kunnen komen waarom Altria denkt dat het vandaag een goed moment is om te verkopen. Voor KBCS blijven het marktleiderschap in de wereldwijde biermarkt, de hoge intrinsieke winstgevendheid en de lange termijngroeivooruitzichten in opkomende markten centraal staan in de investment case. Als kroonkurk op de taart ligt de schuldafbouw op schema en is de waardering aantrekkelijk. Geen impact op “Kopen”-advies en 75 euro koersdoel.

Ekopak tekent een 10-jarig WaaS-contract met Arcelor Mittal Gent

  • Ekopak: de watergroep tekende een 10-jarig WaaS-contract met Arcelor Mittal Gent, evenwel zonder financiële details. De waterleveringscapaciteit van 0,8 miljoen kubieke meter is vergelijkbaar met de 5,2 miljoen kubieke meter WaaS-waterleveringen die zijn gemeld over 2022 en daarom is contract zonder meer “aanzienlijk” In 2022 realiseerde Ekopak een jaarlijkse WaaS-omzet van 2,5 miljoen, wat in 2023 naar 3,3 miljoen euro kan en naar 4,6 miljoen in 2024. Geen impact op “Kopen”-advies en 25 euro koersdoel.

SBM Offshore ondertekent overeenkomst met Technip Energies

  • SBM Offshore: er werd met Technip Energies een overeenkomst ondertekend waarmee beide partijen aangeven dat ze gaan investeren in de ontwikkeling van windenergie. Dat zal gebeuren onder de koepel van de nieuw op te richten joint venture EkWil, al zijn daar nog niet alle details over geregeld. “EkWiL zal wel de deskundigheid van mensen, engineering & leveringscapaciteiten, complementaire technologieën van TE & SBMO combineren, waardoor geïntegreerde drijvende oplossingen en toonaangevende leveringsaanbiedingen voor de drijvende OW-markt worden gecreëerd”. Zo, dat weet u dan ook alweer.

CMB’s bod op Euronav wordt zoals gepland afgesloten op 15 maart

  • Euronav: CMB liet weten dat de US District Court for Southern District of NY een verzoek tot voorlopige injunctie heeft verworpen. Dat verzoek was ingediend door bepaalde fondsen beheerd door FourWorld Capital Management in verband met het Amerikaanse bod van CMB om alle uitstaande gewone aandelen van Euronav te kopen van Amerikaanse houders. Zowel het Amerikaanse bod als het Belgische bod zullen daarom zoals gepland worden afgesloten op vrijdag 15 maart, respectievelijk om 10 uur NYC Time en 16 uur Belgische tijd.

Basic-Fit bleef in 2023 1% onder verwachting

  • Basic-Fit: de fitnessgroep bleef in 2023 1% onder verwachting en trekt die lijn door naar 2024. De nieuwe vooruitzichten zijn immers minder rooskleurig in termen van aantal nieuwe clubs, want er wordt nu op 1575 stuks gemikt tegen einde 2024. Dat was eerder 1600. In Frankrijk blijft de ledengroei wat zwak en om deze trend te keren zal de Basic-lidmaatschapsstructuur opnieuw ingevoerd worden. Verrassend genoeg wijzigden de rendementsvooruitzichten voor 2024 niet, ondanks Frankrijk een kernmarkt. De veranderingen in de lidmaatschapsstructuren kunnen tot meer volatiliteit leiden, met een moeilijk in te schatten impact op korte termijn. Voor KBCS kan het management voor lagere groei opteren in ruil voor een sterkere balans, wat logisch is in een omgeving met hogere rentetarieven voor langere tijd. Geen impact op “Opbouwen”-advies en 32 euro koersdoel.

Pharming ziet verlies in 2023 dalen tot 10,1 miljoen dollar

  • Pharming: de Nederlandse farmagroep gaf eerder al aan dat de omzet in 2023 19% aandikte tot 245 miljoen dollar. Dat lag een pak boven de update tijdens de analistendag, onder meer omdat er 25% meer nieuwe patiënten werd behandeld. Vandaag werd die data aangevuld met financiële cijfers: het verlies daalde in 2023 tot 10,1 miljoen dollar, tegenover 13,7 miljoen in 2022, omdat kosten voor marketing en verkoop en hogere financieringslasten centraal blijven staan. Voor 2024 wordt gemikt op meer zo’n 15% groei tot 280 à 295 miljoen dollar, geflankeerd door een kaspositie van 215 miljoen dollar.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap