• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 1 jul 2025

10:00

Beursnieuws België en Nederland

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

ABN AMRO rondt overname van Hauck Aufhäuser Lampe af

  • De Nederlandse bank heeft de overname van Hauck Aufhäuser Lampe afgerond, nadat alle toezichthouders hun goedkeuring hebben verleend. De verkoper was Bridge Fortune, een dochter van Fosun International Group. De gecombineerde entiteit telt 2.000 medewerkers op 18 locaties in Duitsland en Luxemburg en beheert samen meer dan 70 miljard euro, waarmee ABN AMRO haar top-drie positie in de Duitse vermogensbeheersector versterkt. Bij de afronding betaalt ABN AMRO 672 miljoen euro, met een latere afrekening op basis van de werkelijke boekwaarde, exclusief het fondsadministratiebedrijf.

Avantium verkrijgt Europese erkenning voor recyclebare PET/PEF-fles

  • De Nederlandse producent van bioplastics heeft van het Europese initiatief RecyClass erkenning gekregen dat zijn meerlaagse PET/PEF-fles volledig recyclebaar is binnen de bestaande PET-recyclingstroom. Het plantaardige PEF-materiaal kan als barrièrelaag worden gebruikt in combinatie met PET, als duurzaam alternatief voor nylon, dat vaak recyclingproblemen veroorzaakt. Omdat PEF sterk lijkt op PET en zeer ondoorlatend is, vormt het een geschikte oplossing om de houdbaarheid van producten te verlengen zonder de recyclebaarheid aan te tasten. Na eerdere goedkeuring door de Amerikaanse Association of Plastic Recyclers in 2023, bevestigt deze Europese erkenning dat fabrikanten PEF veilig kunnen toepassen in PET-flessen.

Umicore verhoogt winstverwachting na sterk eerste halfjaar

  • De Belgische materiaaltechnologiegroep heeft haar verwachting voor de aangepaste EBITDA in het eerste halfjaar verhoogd tot iets boven de 420 miljoen euro, dankzij sterke prestaties in het eerste kwartaal en een aanhoudend solide tweede kwartaal. De divisie Catalysis presteerde beter dan verwacht, mede door gunstige metaalprijzen en een sterke handelsmarkt bij Recycling, gecombineerd met efficiëntieverbeteringen. Voor het volledige jaar verhoogt Umicore zijn prognose naar een aangepaste EBITDA van 790 miljoen tot 840 miljoen euro, tegenover een eerdere bandbreedte van 720 miljoen tot 780 miljoen euro. De halfjaarresultaten worden op 1 augustus voorbeurs gepubliceerd.

Jos B. Peeters en Philippe Haspeslagh nemen belang in Quest for Growth over

  • De Belgische investeringsmaatschappij ziet medeoprichters Jos B. Peeters en Philippe Haspeslagh het volledige belang van Belfius Insurance overnemen aan een prijs van 4,40 euro per aandeel. Het gaat om 2.244.585 aandelen, goed voor 11,98% van het totale aandelenkapitaal. Met deze stap willen de oprichters hun langetermijnengagement en visie op een stabiel en onafhankelijk groeipad voor Quest for Growth onderstrepen. De transactie markeert een nieuwe fase in de meer dan twintigjarige samenwerking tussen Quest for Growth en Capricorn Partners.

DSM-Firmenich lost hybride obligatie van 750 miljoen euro af

  • Het Zwitsers-Nederlandse bedrijf actief in voeding, gezondheid en schoonheid, heeft aangekondigd dat het op 5 augustus 2025 zijn hybride obligatie van 750 miljoen euro zal terugbetalen. Deze obligatie, uitgegeven in mei 2020 door dochteronderneming Firmenich International SA, had een coupon van 3,75% en werd boekhoudkundig als eigen vermogen behandeld. De terugbetaling gebeurt tegen 100% van de nominale waarde plus opgebouwde rente, zoals voorzien in de voorwaarden. De formele kennisgeving van de aflossing is afzonderlijk verstrekt, in lijn met de contractuele bepalingen.

PostNL klaagt overheid aan om compensatie voor verlieslatende postdienst

  • De Nederlandse post- en pakketdienstverlener verwacht dat zijn brievenpostactiviteiten verlieslatend blijven tot minstens 2029 onder het nieuwe overheidsvoorstel. De Nederlandse regering stelt voor om de bezorgtermijn van brievenpost te verlengen naar twee werkdagen vanaf juli 2026 en drie werkdagen vanaf 2029, zonder financiële compensatie. PostNL zal juridische stappen ondernemen tegen het uitblijven van een vergoeding voor de verwachte verliezen van circa 30 miljoen euro in 2025 en 38 miljoen euro in 2026. Het koersdoel van KBC Securities blijft op 1,0 euro met een 'Houden'-aanbeveling.

Biotalys versnelt goedkeuringsproces voor Evoca in de VS

  • De Belgische AgTech-ontwikkelaar van eiwitgebaseerde biocontroles streeft naar een goedkeuring in de VS voor zijn biofungicide Evoca tegen eind september 2025. Evoca, gericht op schimmels zoals Botrytis en meeldauw, heeft sterke resultaten behaald in meer dan 700 veldproeven en wordt gevolgd door Evoca NG, een geoptimaliseerde versie voor grootschalige productie en wereldwijde distributie. Biotalys bouwt aan een brede pijplijn met onder andere BioFun-6, BioFun-7, BioFun-4, BioFun-8 en BioIns-2, en blijft voorlopig verlieslatend met een geschatte financieringsbehoefte van circa 70 miljoen euro tot break-even in 2032. Het koersdoel van KBC Securities is verhoogd naar 6,1 euro met een 'Kopen'-aanbeveling.

Onward Medical vraagt goedkeuring aan voor thuisgebruik van ARC-EX

  • De Belgische ontwikkelaar van neurostimulatieapparaten heeft twee belangrijke aanvragen ingediend voor zijn ARC-EX-systeem, dat handfunctie verbetert bij mensen met een ruggenmergletsel. Na goedkeuring voor klinisch gebruik in de VS eind 2024 en de verkoop van tien toestellen in het eerste kwartaal van 2025, wil het bedrijf nu ook thuisgebruik in de VS mogelijk maken en commercialisatie in de EU realiseren. Beide goedkeuringen worden verwacht tegen eind 2025, waarmee Onward op koers blijft om zijn commerciële doelstellingen voor dat jaar te halen. Het koersdoel van KBC Securities bedraagt 10,4 euro met een 'Kopen'-aanbeveling.

JDE Peet’s lanceert nieuwe strategie met focus op groei en aandeelhouderswaarde

  • De Nederlandse koffie- en theespecialist heeft tijdens zijn Capital Markets Day in Amsterdam de nieuwe strategie “Reignite the Amazing” voorgesteld, met focus op drie kernmerken: Peet’s, L’Or en tien lokale iconen onder leiding van Jacobs. Het bedrijf mikt op 500 miljoen euro aan productiviteitswinsten tegen 2032, waarvan meer dan de helft gerealiseerd moet zijn tegen eind 2027, en wil deze deels herinvesteren in groeikansen. Nieuwe langetermijndoelstellingen omvatten een geleidelijke stijging van de aangepaste EBIT-groei tot 5-8% tussen 2030 en 2032, en een jaarlijkse vrije kasstroom van circa 1 miljard euro. Het koersdoel van KBC Securities blijft op 24,0 euro met een 'Kopen'-aanbeveling.

argenx reageert op FDA-signaal over Vyvgart Hytrulo

  • De Belgische biofarmaspeler kreeg gisteren een koersdaling van ongeveer 8% te verwerken nadat de Amerikaanse FDA in een routinematige update melding maakte van een nieuw veiligheidssignaal bij Vyvgart Hytrulo, namelijk een verergering van CIDP (Chronische Inflammatoire Demyeliniserende Polyneuropathie; zeldzame, chronische neurologische aandoening die leidt tot progressieve spierzwakte, gevoelloosheid en verminderde reflexen, meestal in armen en benen). Hoewel dit ook werd waargenomen bij patiënten die overstapten van IVig naar SCig in de PATH-studie, blijkt uit post-marketingdata van argenx dat minder dan 2% van de patiënten verslechtering meldde bij een behandelingstransitie. De FDA onderzoekt momenteel of verdere regulatoire actie nodig is, maar historisch leidt minder dan 10% van dergelijke meldingen tot labelwijzigingen. Het koersdoel van KBC Securities blijft op 670 euro met een 'Opbouwen'-aanbeveling.

Basic-Fit versterkt financiële ruimte voor groei en obligatieaflossing

  • De Nederlandse fitnessketen heeft haar grootste bancaire kredietfaciliteiten met één jaar verlengd en 150 miljoen euro extra financiering verkregen van ING, wat voldoende ruimte biedt om zowel de groei voort te zetten als de converteerbare obligatie van 303,75 miljoen euro in juni 2026 af te lossen. Deze financiële ruimte, die tegen midden 2025 op 390 miljoen euro wordt geraamd, was een belangrijke bezorgdheid eerder dit jaar, maar is nu grotendeels weggenomen. Dankzij de lagere rentevoet ten opzichte van een obligatieherfinanciering en het vermijden van verwaterende maatregelen, kan Basic-Fit opnieuw inzetten op versnelde expansie. Het koersdoel van KBC Securities bedraagt 20 euro met een 'Houden'-aanbeveling.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap