• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 6 jun 2025

11:00

De ECB nadert het einde van de renteverhogingscyclus

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

In deze bijdrage gaat Bernard Keppenne, hoofdeconoom CBC, o.a. dieper in op het rentebeleid van de ECB.

De ECB verlaagt rente met 0,25% en neemt zomerse pauze, maar markten blijven alert

De Europese Centrale Bank (ECB) heeft haar depositorente verlaagd naar 2%, de achtste verlaging sinds juni 2024. Hoewel dit wijst op een mogelijke pauze in het rentebeleid tijdens de zomer, betekent dit niet dat de markten tot rust komen, gezien de belangrijke handelsbesprekingen die in juli op de agenda staan.

Volgens ECB-voorzitter Christine Lagarde biedt het huidige renteniveau voldoende ruimte om de economische ontwikkelingen af te wachten: “Op dit niveau denken we goed gepositioneerd te zijn om de komende onzekerheden het hoofd te bieden.” De ECB benadrukt dat ze zich niet vastlegt op een specifieke rentepad en haar beslissingen zal blijven baseren op inflatievooruitzichten, economische data en de effectiviteit van haar monetair beleid.

Twee scenario’s voor de komende maanden

De ECB houdt rekening met twee mogelijke scenario’s:

  1. Een verdere daling van de energieprijzen, een sterke euro en Europese export die lijdt onder Amerikaanse invoerheffingen. Dit zou kunnen leiden tot overcapaciteit en prijsdruk, waardoor de inflatie onder het doel van 2% zou zakken.

  2. Daartegenover staat het risico van Europese tegenmaatregelen, die importprijzen opdrijven en toeleveringsketens verstoren. Dit zou juist kunnen leiden tot een heropleving van de inflatie.

Gezien deze onzekerheden is de voorzichtige houding van de ECB begrijpelijk. In haar nieuwe ramingen verwacht ze een inflatie van 2% in 2025 (voorheen 2,3%), 1,6% in 2026 (voorheen 1,9%) en opnieuw 2% in 2027. De kerninflatie wordt geraamd op 2,4% in 2025 en 1,9% in zowel 2026 als 2027. De groeiverwachtingen zijn neerwaarts bijgesteld naar 0,9% in 2025, 1,1% in 2026 en 1,3% in 2027.

De markten interpreteren Lagarde’s opmerkingen als een signaal dat de ECB het einde van haar versoepelingscyclus nadert. De verwachtingen voor een renteverlaging in juli zijn sterk afgenomen, de euro bleef stevig tegenover de dollar en het rendement op Duitse 2-jaars obligaties steeg opnieuw. Een renteverlaging van 0,25% in het najaar lijkt nu onzeker, en het is mogelijk dat de ECB haar rentetarieven tot eind dit jaar ongewijzigd laat.

Internationale context: India en België

Ook de Indiase centrale bank verlaagde haar beleidsrente met 0,50% naar 5,50%, gezien de inflatie die in april daalde tot 3,16% – het laagste niveau in bijna zes jaar. Daarnaast werd de verplichte reservevoet voor banken met 1% verlaagd om de transmissie van het monetair beleid te versnellen.

In België verwacht de Nationale Bank (BNB) een bescheiden groei van slechts 0,2% in het tweede kwartaal van 2025. De consumptie blijft zwak en bedrijven stellen investeringen uit vanwege hoge onzekerheid en fragiele productiecapaciteit. De positieve bijdrage van netto-export in het eerste kwartaal zal naar verwachting verdwijnen in het tweede kwartaal, door een gelijktijdige vertraging van zowel export als import.

Verenigde Staten: arbeidsmarkt vertraagt

Later vandaag worden in de VS cijfers over de arbeidsmarkt gepubliceerd. Verwacht wordt dat het aantal nieuwe banen daalt tot 130.000 (tegenover 177.000 in april), terwijl het werkloosheidspercentage stabiel blijft op 4,2%. Het gemiddelde uurloon zou met 0,3% zijn gestegen, wat neerkomt op een jaarlijkse stijging van 3,7% (tegenover 3,8% in april).

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap