• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 25 okt 2023

10:00

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Deutsche Bank iets optimistischer over omzetverwachtingen voor 2023 

  • De Duitse bank heeft met 8% een ‘beter-dan-verwachte daling’ in de winst over het derde kwartaal geboekt. De inkomsten bij de investeringsbank lagen lager, maar ze stegen bij de retail- en zakelijke divisies dankzij hogere rentetarieven. De bank was iets optimistischer over de omzetverwachtingen voor het hele jaar en voorspelde dat deze zouden uitkomen op 29 miljard euro, de bovenkant van de eerdere indicatiebandbreedte, omdat de vooruitzichten voor de inkomsten van de retaildivisie werden verbeterd. 

Telenor doet beter dan verwacht in derde kwartaal 

  • De winst van de Noorse telecomoperator lag boven verwachting, dankzij een hogere omzet uit mobiele diensten en lagere energieprijzen in Scandinavië. Dat ondersteunde het winstmomentum in Scandinavië zorgde voor een aantal synergievoordelen in Azië. 

Sterke Porsche-verkoop in VS en EU compenseren dalende vraag uit Azië 

  • De illustere autogroep realiseerde vorig kwartaal een operationele marge van 18,3%, waardoor het bedrijfsresultaat 9% aandikte tot 5,5 miljard euro, ondanks de kosten voor vier productlanceringen volgend jaar. Ook stegen de leveringen van de volledig elektrische Taycan met 11% tot 27.885 eenheden, maar ook een sterke vraag in Noord-Amerika en Europa wist de lagere verkoop in China te compenseren. In heel 2023 zou de operationele marge nog altijd moeten landen tussen 17 en 19%, op een omzet van 40 à 42 miljard euro. 

Worldline verlaagt jaardoelstellingen 

  • Het Franse betalingsbedrijf verlaagde de jaardoelstellingen, met name omwille van neerwaartse druk op de Duitse economie, één van zijn belangrijkste regio's. De lat voor de autonome omzetgroei ligt nu 6% à 7%, tegenover een eerdere 8% à 10%. Ook de operationele marge kan met 150 basispunten dalen op jaarbasis, terwijl er eerder nog op een expansie met 100 basispunten werd gemikt. Pijnlijke affaire, ook omdat de organische groei in derde kwartaal slechts landde op 4,8%. In het vorige kwartaal bedroeg de autonome groei 9,4%. 

Symrise stelt teleur in eerste maanden van 2023 

  • De Duitse geur- en smaakstoffenproducent stelde teleur in de eerste negen maanden van 2023, iets waarvoor het algemene economische klimaat en negatieve wisselkoerseffecten de zwarte piet toegeschoven kregen. De omzet steeg met 3,3% tot 3,61 miljard euro, maar er werd 3,64 miljard euro gemikt. 

SEB ziet operationele winst in derde kwartaal aandikken.  

  • De Zweedse bank zag de operationele winst in het derde kwartaal met 42% aandikken tot 13 miljard kronen (zo’n 1,17 miljard dollar) en dat was meer de verhoopte 11 miljard. Wel nam het positieve effect van de hogere rente af in vergelijking met voorgaande kwartalen. De nettorentebaten stegen niettemin van 7,7 naar 12,3 miljard kronen, boven de lat van 12 miljard. 

Santander ziet nettowinst in derde kwartaal met 20% stijgen. 

  • De Spaanse bank meldt dat de nettowinst in het derde kwartaal met 20% is gestegen ten opzichte van hetzelfde kwartaal in 2022 dankzij hogere inkomsten uit leningen in Europa, die een zwakkere prestatie in de Verenigde Staten compenseerden. De op een na grootste kredietverstrekker van de eurozone, in termen van marktwaarde, boekte een nettowinst van 2,9 miljard euro, waarmee het de 2,77 miljard euro overtrof die werd verwacht door analisten gepolst door Reuters. 
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap