• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 25 jan 2024

9:50

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

STMicroelectronics ziet omzetdaling in eerste kwartaal met ruim 15%

  • STMicroelectronics: de chipontwerper voor de autosector zag in het vierde kwartaal de omzet en marges dalen, omwille van zwakkere groei bij de automotive-tak. De omzet ging 3,4% lager tot 4,28 miljard dollar, wat de nettowinst drukte tot 1,08 miljard dollar. De brutomarge zakte daardoor van 47,6% in het derde kwartaal tot 45,5% in het vierde kwartaal. En ook de nieuwe orders daalden op kwartaalbasis, al was dat niet zo voor Automotive en staat Personal Electronics stil, maar verslechterden de zaken wel bij Industrial. De zwakte zal zich doorzetten in het eerste kwartaal van 2024, zodat er voor heel 2024 gemikt wordt op 15,9 à 16,9 miljard dollar omzet en een brutomarge van 40% à 45%.

Bankinters stijging van de winst met 23% blijft onder verwachting

  • Bankinter: de vierde grootste Spaanse bankgroep zag de nettowinst over het vierde kwartaal met 23% stijgen op jaarbasis tot 160 miljoen euro. Fijn, maar het is wel minder dan de 190 miljoen euro die werd verwacht, ondanks er wel degelijk geprofiteerd werd van hogere rentetarieven. Wel vertraagde de toename van de margegroei op kwartaalbasis. De netto rentebaten (NII) stegen niettemin met 22% op jaarbasis tot 575 miljoen euro, terwijl op 584 miljoen euro werd gemikt.

Lagere kernwinst bij Essity ondanks hogere marges

  • Essity: De Zweedse maker van hygiëneproducten zag de kernwinst in het vierde kwartaal onder verwachting uitkomen, weliswaar bij stijgende marges. De bedrijfskasstroom (EBITDA) landde op 4,86 miljard Zweedse kronen, terwijl op 5,22 miljard werd gemikt, zodat de EBITA-marge steeg van 11,2% in het vierde kwartaal van 2022 naar 13,3%, de vijfde margeverhoging op rij. Voor 2024 moet de trend van hogere marges bij dalende volumes omkeren, ondanks de verstoringen van de scheepvaart in de Rode Zee.

Zweedse bank SEB bereidt grote aandeelhoudersuitbetaling voor

  • SEB: de Zweedse bank die zich vooral richt op zakelijke klanten zag de nettowinst stijgen van 7,4 naaer 8,37 miljard kronen, al hoopten analisten op 8,79 miljard. Het verschil is te wijten aan belastingwijzigingen in de Baltische staten en hogere kredietvoorzieningen. Als troost werd een totaal dividend voorgesteld van 11,50 Zweedse kronen per aandeel voor 2023, ver boven de 6,75 kronen over 2022 én boven de verhoopte 9,59 kronen. Dat bedrag valt uiteen in een gewoon dividend van 8,50 kronen per aandeel met een extra uitkering van 3 kronen. De bank zal ook een aandeleninkoop van 1,75 miljard kronen (167,7 miljoen dollar) opstarten.

Kernwinst Givaudan voor 2023 voldoet aan voorspelling

  • Givaudan: de Zwitserse geur- en smaakmaker meldt dat de kernwinsten voor 2023 in lijn liggen met de verwachtingen, daarbij verwijzend naar sterke prestaties in zijn parfumactiviteiten ondanks een moeilijke marktomgeving. De winst vóór rente, belastingen, afschrijvingen en amortisatie (EBITDA) daalde met 0,7% tot 1,47 miljard Zwitserse frank, wat overeenkomt met de gemiddelde voorspelling van analisten in een poll van het bedrijf. Givaudan stelde voor 2023 een dividend van 68 frank per aandeel voor, 1,5% hoger dan een jaar eerder.

Orsted wordt volledig eigenaar van Sunrise Wind in New York

  • Orsted: 's werelds grootste ontwikkelaar van offshorewindenergie, tekende een overeenkomst met Eversource Energy om de volledige eigendom te verwerven van het Amerikaanse offshorewindpark Sunrise Wind, maanden nadat het Deense energiebedrijf de ontwikkeling van enkele offshore windprojecten in het Amerika had stopgezet. Sunrise Wind is een offshorewindpark van 924 MW dat stroom moet leveren aan New York.

Kanaaltunneloperator Getlink boekt omzetdaling met 25% in vierde kwartaal

  • Getlink: De exploitant van de Kanaaltunnel zag de omzet met 25% dalen op jaarbasis in het vierde kwartaal, omdat het vrachtverkeer in de Eurotunnel terugviel met 13%. Ook de omzet van ElecLink daalde met 53% tot 132 miljoen euro, zodat de kwartaalomzet landde op 423 miljoen euro. Centraal staan dus een zwakke economie in het VK en groeiende concurrentie van veerbootmaatschappijen, terwijl het passagiersvervoer van LeShuttle stabiel bleef.

Wizz Air meldt groter verlies in derde kwartaal

  • Wizz Air: de luchtvaartgroep rapporteerde een groter dan verwacht operationeel verlies in het fiscale derde kwartaal, omdat er geworsteld wordt met de gevolgen van motorinspecties die een deel de vloot aan de grond hielden en omdat vluchten afgelast werden door het conflict in het Midden-Oosten. Het operationele verlies landde op 180 miljoen euro, tegenover een verlies van 155 miljoen euro een jaar eerder. De groep handhaafde echter wel de verwachtingen voor boekjaar 2024 dankzij een positieve start van het zonet aangevatte vierde kwartaal.

Zweedse Sandvik lanceert kostenbesparingsprogramma

  • Sandvik: De Zweedse fabrikant van mijnbouwapparatuur wil de jaarlijkse kosten met ongeveer 1,2 miljard kronen verlagen, onder meer door het schrappen van ongeveer 1.100 banen. Dat komt omdat er een iets groter dan verwachte daling van de aangepaste winst gemeld werd over het vierde kwartaal. De operationele winst voor uitzonderlijke posten daalde van 5,98 naar 5,74 miljard kronen (zo’n 550 miljoen dollar), terwijl op 5,87 miljard werd gemikt.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap