• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 16 apr 2025

9:45

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

Believe zegt dat meerderheidsaandeelhouder overnamebod zal indienen

  • Het Franse digitale muziekbedrijf meldde woensdag dat meerderheidsaandeelhouder Upbeat BidCo een overnamebod zou indienen voor alle resterende aandelen in het bedrijf om het bedrijf van de beurs te halen, vier jaar na de eerste beursintroductie. Het bod, dat unaniem werd gesteund door de raad van bestuur van Believe, zal naar verwachting in het tweede kwartaal van 2025 worden geopend, gevolgd door een squeeze-out. De prijs van 15,30 euro per aandeel vertegenwoordigt een premie van 2,9% tot 7,5% boven verschillende handelsgemiddelden van de afgelopen zes maanden, aldus Believe in een verklaring.

Nordea overtreft winstverwachtingen in eerste kwartaal

  • De bank rapporteerde een operationele winst over het eerste kwartaal die de marktverwachtingen overtrof, omdat hogere inkomsten en lagere uitgaven en kredietverliezen vergeleken met het voorgaande kwartaal een impuls gaven aan de grootste kredietverstrekker van de Scandinavische regio. De operationele winst van de Finse bank daalde met 9% op jaarbasis tot 1,61 miljard euro, maar steeg met 10% ten opzichte van het vierde kwartaal. Daarmee overtrof de gemiddelde schatting van 1,54 miljard euro van analisten. De netto rente-inkomsten, een belangrijke maatstaf voor het meten van de inkomsten van banken uit kredietverlening en deposito's, bedroegen 1,83 miljard euro en overtroffen de prognose van analisten van 1,79 miljard euro. De bank herhaalde dat zij verwacht dat het rendement op het eigen vermogen dit jaar boven de 15% zal blijven.

EQT ontvangt ruim 10 miljard dollar voor nieuw Azië-fonds

  • Het Zweedse bedrijf heeft toezeggingen ter waarde van meer dan 10 miljard dollar ontvangen voor zijn nieuwe, op Azië gerichte buyoutfonds en zal in april voor het eerst worden afgerond. EQT lanceerde afgelopen augustus de fondsenwerving van haar negende regionale private equity-fonds: BPEA Private Equity Fund IX, beheerd door EQT Private Capital Asia, met een beleggingsdoelstelling van 12,5 miljard dollar en een bovengrens van 14,5 miljard dollar. EQT meldde in de aankondiging dat de fondsenwerving naar verwachting in de tweede helft van het jaar wordt afgerond.

Italië wil dat UniCredit Rusland verlaat om BPM-deal goed te keuren

  • De Italiaanse regering zal waarschijnlijk deze week voorwaarden stellen aan de voorgenomen overname van de kleinere rivaal Banco BPM door UniCredit. Hieronder valt ook een verzoek om "zo snel mogelijk" Rusland te verlaten. UniCredit, dat al te maken kreeg met verzoeken van de Europese Centrale Bank om haar activiteiten in Rusland te beperken, heeft nog niet gereageerd op een verzoek om commentaar op het rapport.

Poolse nutsbedrijf PGE boekt nettoverlies in 2024

  • De grootste energieproducent van Polen rapporteerde een nettoverlies van 3,16 miljard zloty over heel 2024, in lijn met de voorlopige resultaten die in maart werden bekendgemaakt. De resultaten werden beïnvloed door een afschrijving van circa 2,4 miljard zloty op uitgestelde belastingvorderingen vanwege lagere verwachte resultaten uit de kolenactiviteiten.

Snellaadbatterijbedrijf Nyobolt haalt 30 miljoen dollar op voor uitbreiding

  • Het Britse bedrijf heeft 30 miljoen dollar opgehaald om zijn activiteiten uit te breiden naar autonome magazijnrobots, zware voertuigen en reguliere elektrische voertuigen. De fondsenwerving werd geleid door IQ Capital en Latitude, met deelname van Scania Invest. Dit brengt het totale opgehaalde bedrag op 100 miljoen dollar. Nyobolt richt zich op energieopslagsystemen, vooral autonome robots in e-commercemagazijnen die supersnel moeten worden opgeladen. Het bedrijf heeft met acht grote autofabrikanten gesproken over de toepassing van hun batterijtechnologie. Nyobolt wil zijn technologie in licentie geven aan grote batterijfabrikanten.

Bunzl verlaagt vooruitzichten voor 2025

  • De Britse distributeur van kantoorbenodigdheden verlaagde zijn prognose voor 2025 en zette zijn aandeleninkoopprogramma stop. Als reden gaven de aanhoudende operationele uitdagingen in Noord-Amerika en de algehele economische onzekerheid aan. Bunzl verwacht nu een gematigde omzetgroei in 2025 bij constante wisselkoersen en voorziet een operationele marge van de groep van iets onder de 8%, ten opzichte van 8,3% in 2024. Het bedrijf gaf tevens aan dat het de schuldenlast aan de onderkant van de gebruikelijke bandbreedte wil houden om financiële flexibiliteit te behouden in een tijd van economische onzekerheid.

Edenred voldoet aan verwachtingen in eerste kwartaal

  • De Franse aanbieder van vouchers en kaarten meldt een operationele omzet in het eerste kwartaal in lijn met de gemiddelde analistenverwachting, dankzij goede prestaties in Latijns-Amerika en de Mobiliteitseenheid, ondanks een vertraging in de belangrijkste activiteiten in Europa. De operationele omzet steeg met 7,1% op vergelijkbare basis tot 667 miljoen euro, in lijn met de gemiddelde analistenverwachting van 668 miljoen euro. Het bedrijf bevestigde zijn doelstellingen voor 2025, waaronder een groei van de bedrijfskasstroom (EBITDA-groei) met minstens 10% op vergelijkbare basis en een vrije kasstroom/EBITDA-conversieratio van meer dan 70%. Edenred verwacht een negatieve impact van 60 miljoen euro op de EBITDA door de invoering van een limiet op de vergoedingen van handelaren in Italië vanaf het derde kwartaal van 2025.

Hays waarschuwt dat het aanwervingsprobleem in boekjaar 2026 zal aanhouden

  • Het Britse wervingbureau meldde een daling van 9% in de nettolonen in het derde kwartaal. Ook waarschuwde het bedrijf dat de markt voor personeelswerving in boekjaar 2026 moeilijk zal blijven vanwege de aanhoudende problemen in Europa en een escalerende wereldwijde handelsoorlog. Wervingsbureaus kampen al met uitdagingen in de grote Europese economieën, zoals een regeringswisseling in Duitsland en stijgende inflatie in het Verenigd Koninkrijk. Nu krijgen ze te maken met nieuwe obstakels, nu de VS tarieven oplegt aan haar handelspartners.

De toekomstige omzet van Barratt Redrow daalt met 10%

  • De Britse huizenbouwer meldde dat de toekomstige verkopen - een belangrijke graadmeter voor de vraag op korte termijn - eind maart 10,1% lager lagen dan een jaar eerder. De onderneming herhaalde echter wel haar doel om dit jaar tussen de 16.800 en 17.200 woningen te bouwen. Toenemende zorgen over de vooruitzichten voor de Britse en de wereldeconomie in het licht van een tarievenoorlog hebben het vertrouwen van potentiële huizenkopers, die toch al worstelen met hoge leenkosten en aanhoudende inflatie, verder ondermijnd. Het bedrijf meldde dat de orderportefeuille voor particuliere woningen op 31 maart 5.503 woningen bedroeg, 3,5% lager dan een jaar geleden. De waarde van de orderportefeuille was echter 3,3% hoger als gevolg van een lichte inflatie en een gewijzigde verkoopmix.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap