• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 26 jun 2025

10:15

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

H&M verlaagt kwartaalomzet en verwacht lichte groei in juni

  • De Zweedse modeketen rapporteerde een iets grotere daling in de omzet voor het tweede kwartaal dan verwacht, met een verkoop van 56,7 miljard kronen, tegenover 59,6 miljard een jaar eerder. In lokale valuta steeg de omzet echter met 1%, en voor juni verwacht het bedrijf een stijging van 3%. De operationele winst daalde tot 5,91 miljard kronen, net boven de gemiddelde analistenverwachting van 5,88 miljard. H&M wijst op onzekerheden in de markt, zoals terughoudende consumenten en wereldwijde handelsbeperkingen, maar ziet mogelijkheden om zich aan te passen via flexibele toeleveringsketens en prijsstrategieën.

Shell ontkent overnamegesprekken met BP

  • De Britse energiegigant ontkent dat het gesprekken voert over een overname van branchegenoot BP, ondanks berichtgeving van de Wall Street Journal. CEO Wael Sawan benadrukte eerder dat Shell een hoge drempel hanteert voor grote overnames en dat het terugkopen van aandelen een betere besteding van middelen is. BP, met een beurswaarde van bijna 80 miljard dollar en een nettoschuld van 27 miljard dollar, is al jaren onderwerp van overnamespeculatie vanwege zijn relatief zwakke beurskoers. De aandelen van BP stegen met 1,5% tot 30,40 dollar, terwijl Shell 0,7% daalde tot 69,70 dollar.

Visma kiest Londen voor beursgang in 2026

  • De Noorse softwareontwikkelaar van boekhoud-, loon- en HR-oplossingen voor klanten in de Nordics, Benelux en Baltische regio’s, heeft gekozen voor een beursgang in Londen in plaats van Amsterdam. De keuze viel op Londen vanwege de diepe kapitaalmarkten en de aanwezigheid van investeerders die zich specifiek richten op Britse aandelen. De beursgang is gepland voor volgend jaar en hangt af van de uitvoering van hervormingen door de Britse overheid. Investeerder Hg stapte in 2006 in bij Visma, dat inmiddels gewaardeerd wordt op 19 miljard euro.

Nestlé USA verwijdert synthetische kleurstoffen tegen 2026

  • De Amerikaanse tak van de Zwitserse voedingsmiddelenproducent zal tegen midden 2026 alle synthetische kleurstoffen uit zijn voedings- en drankportfolio verwijderen. Meer dan 90% van de huidige productcategorieën bevat al geen kunstmatige kleurstoffen meer, en de volledige overgang wordt binnen twaalf maanden afgerond. De beslissing volgt op plannen van minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy Jr. om synthetische kleurstoffen uit de Amerikaanse voedselketen te weren vanwege gezondheidsrisico’s zoals ADHD, obesitas en diabetes. Nestlé sluit zich hiermee aan bij bedrijven als Conagra Brands, General Mills en Kraft Heinz, die vergelijkbare stappen aankondigden.

Maersk vecht biedingsregels voor Braziliaanse megaterminal aan

  • De Deense rederij heeft een rechtszaak aangespannen in São Paulo tegen de Braziliaanse maritieme autoriteit Antaq om de uitsluitingsregels aan te vechten voor de eerste biedingsronde op containerterminal Tecon 10 in de haven van Santos. Volgens Maersk ondermijnen deze regels eerlijke concurrentie door bestaande exploitanten zoals Maersk en MSC uit te sluiten, tenzij ze hun huidige belangen in de haven afstoten. MSC overweegt eveneens juridische stappen als de federale auditdienst TCU geen wijzigingen doorvoert. De terminal vergt een investering van 5,6 miljard reais, oftewel 1 miljard dollar, en zou kansen bieden aan nieuwe spelers zoals JBS Terminais. Antaq verdedigt de regels als een manier om concurrentie te bevorderen.

Stellantis herziet strategisch plan onder nieuwe CEO

  • De Nederlands-Italiaanse autofabrikant is begonnen met een herziening van zijn langetermijnstrategie onder leiding van de nieuwe CEO Antonio Filosa. Het huidige plan, “Dare Forward 2030”, mikt op een verdubbeling van de netto-omzet tegen het einde van het decennium en op het behoud van dubbele cijfers in operationele marges. Door commerciële en operationele problemen in de VS en Europa moest Stellantis vorig jaar zijn jaarlijkse doelstellingen laten varen, wat uiteindelijk leidde tot het vertrek van voormalig CEO Carlos Tavares. Het plan streeft ook naar 100% elektrische verkoop in Europa en 50% in de VS, met een groei naar meer dan 25% van de groepsverkoop buiten die regio’s.

BBVA heroverweegt bod op Sabadell na overheidsvoorwaarden

  • De Spaanse bank heroverweegt haar vijandig overnamebod van 14 miljard euro op Sabadell, nadat de overheid als voorwaarde stelde dat een integratie tot vijf jaar uitgesteld moet worden. BBVA onderzoekt of de verwachte kostenbesparingen van 850 miljoen euro nog haalbaar zijn, aangezien het merendeel daarvan uit IT-integratie zou komen. Sabadell overweegt intussen de verkoop van zijn Britse dochter TSB, mits dit waarde creëert voor aandeelhouders, los van het bod van BBVA. De kans op succes van het bod is volgens Sabadell afgenomen sinds de overheidsbeslissing.

 

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap