• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 18 sep 2025

9:45

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

Kering benoemt Francesca Bellettini tot CEO van Gucci en schaft dubbele leiding af.

  • De Franse luxegroep heeft Francesca Bellettini benoemd tot CEO van Gucci, waarmee ze Stefano Cantino vervangt na slechts negen maanden. Bellettini, eerder adjunct-CEO verantwoordelijk voor merkontwikkeling, krijgt nu rechtstreeks de leiding over het merk dat in 2022 meer dan 10 miljard euro omzet genereerde, maar recent 25% aan verkoop verloor. De dubbele CEO-structuur binnen Kering wordt afgeschaft om de organisatie te vereenvoudigen, aldus CEO Luca de Meo. Bellettini zal Gucci leiden door een periode van vernieuwing, met onder meer de eerste collectie van ontwerper Demna die op 23 september wordt gelanceerd tijdens Milan Fashion Week.

Puma stijgt op beurs na interesse in overname door Salter en Dibelius.

  • De Duitse sportkledingfabrikant zag zijn aandelen met meer dan 11% stijgen na berichten dat twee investeerders een overnamebod voorbereiden. Jamie Salter van Authentic Brands en Alex Dibelius van CVC toonden interesse in de 29% aandelen die in handen zijn van de Franse Pinault-familie, hoewel hun holding Artemis ontkent dat er een actief verkoopproces loopt. Puma, waarvan de aandelen dit jaar gehalveerd zijn in waarde, was de grootste stijger op de Europese STOXX 600-index. Authentic Brands verwierf eerder Reebok van Adidas en staat bekend om het herstructureren van noodlijdende merken.

ExxonMobil pauzeert Europese recyclingsprojecten door EU-regelgeving.

  • De Amerikaanse energieproducent heeft twee investeringen van in totaal 100 miljoen euro in plasticrecycling in Europa gepauzeerd vanwege ontwerpregels van de EU over het berekenen van gerecycleerde inhoud. De projecten in Rotterdam en Antwerpen zouden jaarlijks 80.000 ton plastic verwerken, maar volgens ExxonMobil bevoordelen de regels standalone installaties boven geïntegreerde petrochemische sites. Hierdoor zou het bedrijf minder dan de helft van de credits ontvangen waarop het recht denkt te hebben. ExxonMobil hekelt ook de EU-regelgeving zoals de Corporate Sustainability Due Diligence Directive, die volgens het bedrijf te complex en kostelijk is.

Novo Nordisk test obesitasmedicijn semaglutide op Alzheimerpatiënten.

  • De Deense farmaproducent test zijn succesvolle obesitasmedicijn semaglutide op de behandeling van Alzheimer, een potentieel baanbrekende toepassing met grote maar onzekere vooruitzichten. De resultaten van de EVOKE-studies, die het effect op cognitieve achteruitgang bij vroege Alzheimerpatiënten onderzoeken, worden eind 2025 verwacht. Semaglutide, bekend van Ozempic en Wegovy, zou hiermee GLP-1-medicatie een nieuwe rol geven buiten obesitas en diabetes. Ondanks speculatie over diversificatie blijft Novo Nordisk zich richten op deze kerngebieden en aanverwante aandoeningen.

Manchester United boekt opnieuw verlies ondanks kostenbesparingen.

  • De Engelse voetbalclub boekte voor het zesde jaar op rij een nettoverlies, met een deficit van 33 miljoen pond (45 miljoen dollar) voor het boekjaar eindigend op 30 juni. Hoewel dit verlies lager is dan het vorige jaar, blijft de financiële druk groot door afwezigheid in Europese competities en strengere regels rond uitgaven. De club verwacht in het komende boekjaar een omzet tussen 640 en 660 miljoen pond, lager dan de 666,5 miljoen pond van vorig jaar. Minderheidsaandeelhouder Jim Ratcliffe voert kostenbesparingen door, maar fans blijven kritisch door tegenvallende sportieve prestaties ondanks een zomerinvestering van 230 miljoen pond.

Mediobanca verliest CEO Alberto Nagel na overname door MPS.

  • De Italiaanse zakenbank ziet CEO Alberto Nagel na 17 jaar aftreden, nu staatsbank MPS een meerderheidsbelang van 62,9% heeft verworven via een overname van meer dan 16 miljard euro. Nagel leidde de bank weg van haar traditionele rol in het Italiaanse bedrijfsnetwerk en breidde de vermogensbeheeractiviteiten uit. De overname, gesteund door de Italiaanse overheid, combineert de commerciële bankactiviteiten van MPS met de investerings- en vermogensbeheeractiviteiten van Mediobanca. MPS zal een nieuwe CEO benoemen en het merk Mediobanca behouden, terwijl een fusie tussen beide banken steeds waarschijnlijker wordt.

Peugeot Invest ziet nettoactiefwaarde dalen door marktomstandigheden.

  • De Franse investeringsmaatschappij rapporteerde een nettoactiefwaarde (NAV) van 3.935 miljoen euro (157,9 euro per aandeel) op 30 juni 2025, een daling van 11,8% ten opzichte van eind 2024, inclusief herbelegde dividenden. De waardering van het belang in Peugeot 1810 bedroeg 1.500 miljoen euro, terwijl de bruto vermogenswaarde van de overige investeringen uitkwam op 3.021 miljoen euro. De daling weerspiegelt de marktomstandigheden en de koersontwikkeling van de onderliggende activa.

Barry Callebaut neemt maatregelen om schuldenlast te verlagen.

  • De Zwitserse chocolatier moet zijn schuldenlast verlagen en werkt daaraan, aldus CEO Peter Feld. Door hoge cacaoprijzen en onzekerheid over Amerikaanse importtarieven daalde het verkoopvolume met 6,3%, terwijl de prijzen met 63% stegen in het huidige boekjaar. Ratingsbureaus zoals Moody’s en S&P Global verlaagden eerder dit jaar hun vooruitzichten voor het bedrijf. Feld gaf aan dat de opslagkosten voor cacaobonen zwaar wegen en dat er gesprekken met banken lopen, naast concrete maatregelen om de schuld terug te brengen. Dankzij investeringen kan het bedrijf beter inschatten hoeveel producten en grondstoffen nodig zijn.

Roche versterkt pijplijn via overname van biotechbedrijf 89bio.

  • De Zwitserse farmaproducent neemt het Amerikaanse biotechbedrijf 89bio over voor maximaal 3,5 miljard dollar om zijn pijplijn voor lever- en cardiometabole aandoeningen te versterken. De overname omvat een bod van 14,50 dollar per aandeel in contanten plus een contingent value right tot 6,00 dollar per aandeel, afhankelijk van mijlpaalbetalingen. 89bio’s belangrijkste kandidaat, pegozafermin, bevindt zich in een laat stadium van ontwikkeling voor de behandeling van MASH (vetleverziekte). De deal past in Roche’s strategie om zijn positie in de snelgroeiende markt voor obesitasgerelateerde aandoeningen uit te breiden, na eerdere acquisities van Carmot en een therapie van Zealand Pharma.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap