• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 29 okt 2025

10:10

Europees aandelennieuws

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Benelux-nieuws

 

Leonardo verkoopt belang van 9,4% in Avio en bereidt deelname aan kapitaalverhoging voor

  • De Italiaanse lucht- en ruimtevaartgroep verkoopt een belang van 9,4% in raketbouwer Avio via een versnelde plaatsing bij institutionele beleggers. Leonardo behoudt een belang van 19% en zal de opbrengst gebruiken om deel te nemen aan Avio’s geplande kapitaalverhoging van 400 miljoen euro.Deze kapitaalronde moet de productiecapaciteit uitbreiden, gezien de sterke groeikansen in de mondiale ruimtevaart- en defensiesector. Intesa Sanpaolo, Jefferies en Morgan Stanley begeleiden de plaatsing als gezamenlijke coördinatoren en boekhouders.

Stellantis ontwikkelt autonome voertuigen met Nvidia, Uber en Foxconn

  • De Italiaanse autobouwer werkt samen met Nvidia, Uber en Foxconn aan de ontwikkeling van autonome voertuigen met niveau 4-autonomie. De samenwerking combineert Nvidia’s AI-software, Uber’s mobiliteitsplatform en Foxconn’s elektronica met Stellantis’ productiecapaciteit. De productie start in 2028, waarna Uber 5.000 robotaxi’s zal inzetten in geselecteerde steden wereldwijd. Nvidia onthulde daarnaast het Hyperion-platform voor zelfrijdende technologie en kondigde een netwerk van robotaxi’s aan in samenwerking met Uber.

Equinor meldt daling van bedrijfswinst door lagere energieprijzen

  • De Noorse energiegroep meldt een daling met 9,9% in de bedrijfswinst (EBIT) voor het derde kwartaal tot 6,21 miljard dollar, iets onder de gemiddelde analistenverwachting van 6,31 miljard dollar. De daling is te wijten aan lagere olie- en gasprijzen, hoewel de productie steeg tot 2,13 miljoen vaten olie-equivalent per dag. Equinor bevestigde zijn prognose van een productiegroei van 4% dit jaar en handhaaft een kapitaalinvesteringsplan van 13 miljard dollar voor 2025. De energiehandelstak boekte een lagere winst van 299 miljoen dollar door veranderende marktomstandigheden en eerdere desinvesteringen.

Moncler ziet omzet dalen door zwakke toeristische vraag in Europa en Japan

  • De Italiaanse producent van luxejassen zag de omzet in het derde kwartaal met 1% dalen bij constante wisselkoersen, door zwakke toeristische vraag in Europa en Japan. De totale omzet bedroeg 616 miljoen euro, boven de gemiddelde analistenverwachting van 604 miljoen euro. In Azië bleef de verkoop stabiel dankzij sterke prestaties in China, terwijl Japan en Korea achterbleven. In de Verenigde Staten steeg de verkoop, wat de daling in andere regio’s deels compenseerde.

Nokia ontvangt investering van 1 miljard dollar van Nvidia voor AI-netwerkoplossingen

  • De Finse producent van telecomapparatuur ontvangt een investering van 1 miljard dollar van Nvidia, dat daarmee een belang van 2,9% verwerft. De bedrijven gaan samenwerken aan AI-netwerkoplossingen en integratie van Nokia’s datacentercommunicatieproducten in Nvidia’s toekomstige AI-infrastructuur. De uitrol van nieuwe apparatuur start in 2027, eerst voor 5G en later voor 6G, met T-Mobile als partner voor AI-radiotechnologie. Nokia’s aandelen stegen met ruim 20% na de aankondiging, het hoogste niveau sinds januari 2016.

UBS boekt sterke kwartaalwinst en bevestigt aandeleninkoopplan

  • De Zwitserse bank boekte in het derde kwartaal een nettowinst van 2,5 miljard dollar, ruim boven de gemiddelde analistenverwachting van 1,29 miljard dollar. De winst werd gestuwd door sterke inkomsten uit fusies en overnames, een volatiliteit in de financiële markten en een vrijgave van juridische provisies ter waarde van 688 miljoen dollar. UBS bevestigde het plan om dit jaar voor 3 miljard dollar aan aandelen in te kopen en blijft vertrouwen houden in de financiële doelstellingen voor 2026.De integratie van Credit Suisse vordert, terwijl het beheerd vermogen bijna 7 biljoen euro bedraagt dankzij sterke instroom in vermogensbeheer, vooral vanuit Azië.

BASF verlaagt EBITDA door zwakke markt en versnelt aandeleninkoop

  • De Duitse chemieproducent zag de bedrijfskasstroom (EBITDA) in het derde kwartaal dalen met 4,8% tot 1,54 miljard euro, iets boven de gemiddelde analistenverwachting van 1,5 miljard euro. De daling werd veroorzaakt door negatieve wisselkoerseffecten en lagere prijzen in basischemicaliën, industriële materialen en landbouwproducten. Surface Technologies en Nutrition & Care konden hogere prijzen doorrekenen. BASF paste zijn jaarprognose aan na de verkoop van een meerderheidsbelang in de coatingsdivisie voor 5,8 miljard euro. CEO Markus Kamieth zet in op het afstoten van minder geïntegreerde activiteiten en bracht het aandeleninkoopprogramma daardoor naar voren.

Mercedes rapporteert forse daling van bedrijfswinst door herstructureringskosten

  • De Duitse autobouwer zag de bedrijfswinst (EBIT) in het derde kwartaal dalen met 70% tot 750 miljoen euro, door hoge kosten voor herstructurering en vrijwillige ontslagregelingen.Gecorrigeerd voor eenmalige kosten van 1,3 miljard euro bedroeg de bedrijfswinst (EBIT) 2,1 miljard euro, een daling van 17% ten opzichte van vorig jaar.Het bedrijf handhaaft zijn jaarprognose, maar waarschuwt voor een dynamische markt en voert wereldwijd efficiëntiemaatregelen door.Vooral in China kampt Mercedes met dalende verkoop door een felle prijsoorlog in het luxesegment, wat de uitdagingen in de wereldwijde automarkt onderstreept.

Deutsche Bank verhoogt kwartaalwinst dankzij sterke prestaties in investeringsbank

  • De grootste bank van Duitsland boekte in het derde kwartaal een nettowinst van 1,56 miljard euro, een stijging van 7% ten opzichte van vorig jaar en boven de gemiddelde analistenverwachting van 1,34 miljard euro. De investeringsbank was opnieuw de belangrijkste inkomstenbron, met een omzetstijging van 18%, gedreven door sterke prestaties in obligatiehandel en schuldemissies. CEO Christian Sewing bevestigde dat de bank op koers ligt om haar financiële doelstellingen voor 2025 te halen. De retailbank zag de omzet met 4% stijgen, terwijl de bedrijfsbank een daling van 1% noteerde; de vermogensbeheerder DWS rapporteerde een winststijging van 34%.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap