• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 17 apr 2025

13:55

Fastned staat los van de tarievenchaos

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Fastned?

Fastned BV is een in Nederland gevestigd bedrijf dat laadstations bezit en ontwikkelt. Het bedrijf biedt oplaadoplossingen voor elektrisch vervoer door middel van zonne- en windenergie. Het bedient klanten in Europa.

Fastned rapporteerde nieuwe recordhoogtes voor de kwartaalomzet in het eerste kwartaal 2025, samen met aanzienlijke groei in verkochte energie en voltooide laadsessies. De omzet voor het eerste kwartaal bereikten 28,0 miljoen euro, een stijging van 48% op jaarbasis ten opzichte van onze verwachting van 29,8 miljoen euro. De brutomarge bedroeg 66,1%, wat in lijn is met onze verwachting voor 2025 van 68%. De verkoop van hernieuwbare energie steeg tot 42,1 GWh: een stijging van 34% op jaarbasis. Het bedrijf breidde zijn netwerk uit met zijn eerste station in Italië en een succesvolle obligatie-uitgifte die meer dan EUR 36 miljoen opbracht, een nieuw record in één tranche. Fastned en Places for London verkregen een bouwvergunning voor de eerste van de aanvankelijke vijf laadstations in de stad. Europese Cleantech-aandelen presteren relatief goed in de huidige tariefchaos. Ze lijken te herstellen van een pessimisme-dip in derde kwartaal 2024 na de Amerikaanse verkiezingen.

Hoogtepunten van het eerste kwartaal 2025

In februari 2025 opende Fastned zijn eerste station in Italië, net naast de A4-snelweg bij Brescia, dicht bij het spectaculaire Gardameer. Acht 400kW-laders zijn nu operationeel bij Truck Park Brescia Est om het groeiende aantal EV-bestuurders in Italië te bedienen, waardoor dit het grootste laadstation tot nu toe is op het snelwegennetwerk van de A4 Holding-groep. Italië is het achtste land geworden waar Fastned actief is, en Fastned is van plan zijn netwerk in 2025 uit te breiden naar een negende land. Er zijn al 10 extra locaties veiliggesteld voor toekomstige stationontwikkeling in Italië.

De omzet per station (geannualiseerd) bereikte 325.000 euro terwijl de brutowinst steeg tot 19,7 miljoen euro voor een brutomarge van 66,1%. De geannualiseerde omzet bedroeg 113,6 miljoen euro, boven de 100 miljoen euro voor het tweede opeenvolgende kwartaal.

Fastned haalde een recordbedrag van 36,5 miljoen euro op bij zijn eerste obligatie-uitgifte van 2025; dit is het grootste bedrag dat Fastned in één tranche heeft opgehaald. Deze laatste tranche, die in februari werd afgesloten, brengt het totale uitstaande bedrag aan obligaties bij particuliere beleggers op meer dan EUR 227 miljoen.

Fastned en Places for London, het vastgoedbedrijf dat eigendom is van Transport for London (TfL), verkregen een bouwvergunning voor de eerste van de aanvankelijke vijf laadstations in de stad. De eerste locatie, bij het Hatton Cross-station parkeerterrein van TfL, zal 12 400kW-laadplaatsen bevatten. Onze ambitie is om 65 laadstations in Londen te bouwen tijdens onze joint venture met Places for London.

KBC Securities over Fastned

Sinds de piek in 2020-21 is de investeerdersenthousiasme over EV's afgekoeld. De verschuiving van vroege gebruikers naar de massamarkt vordert echter. Het kostenverschil van EV-auto's neemt gestaag af terwijl laadsnelheden en actieradius toenemen.

Sommige knelpunten in het netwerk en de productie van hernieuwbare energie moeten worden aangepakt en gefinancierd. De trend naar een wereld met alleen BEV's is onomkeerbaar en zal vanaf hier alleen maar versnellen.

Fastned behoort tot de leidende groep bedrijven die locaties voor snel laden veiligstellen. Het probeert niet zoveel mogelijk stations op elke locatie toe te voegen, maar richt zich op het veiligstellen van de beste locaties. Het heeft de EBITDA-break-even bereikt en zal grotendeels afhankelijk zijn van schulden om zijn groei te financieren, aangezien het voldoende ruimte op zijn balans heeft. KBC Securities houdt van de doe-het-zelf-aanpak van het runnen van zijn bedrijf en de focus op het genereren van contanten.

Wim Lewi heeft een 'opbouwen'-aanbeveling en een koersdoel van 30 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap