• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 21 mei 2026

11:21

Gunstige vooruitzichten voor de eerste jaarhelft bij Ackermans & Van Haaren

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Ackermans & van Haaren (AvH) is 2026 sterk gestart met robuuste prestaties bij de kernactiviteiten, waarbij onder meer DEME en Private Banking positief bijdroegen ondanks zwakkere markten in het eerste kwartaal. Vooral de sterke instroom bij Private Banking en de goed gevulde orderboeken bij DEME ondersteunen de verwachtingen voor een sterke eerste jaarhelft. Ook andere participaties zoals Nextensa en SIPEF leverden positieve bijdragen, aldus KBC Securities-analist Livio Luyten.

Bedrijfsactiviteiten

Ackermans & van Haaren  is een Antwerpse gediversifieerde holding met langetermijninvesteringen in private banking en mariene infrastructuur. Het bedrijf is actief in vijf domeinen: Marine Engineering & Contracting, Private Banking, Vastgoed, Energie & Grondstoffen en Groei-investeringen. AvH neemt een actieve rol op in de raden van bestuur en adviescomités van haar deelnemingen.

Sterke evolutie bij Private Banking ondanks markteffecten

De divisie Private Banking, bestaande uit Delen Private Bank en Bank Van Breda, rapporteerde eind maart 2026 gezamenlijke cliëntactiva van 86,4 miljard euro, tegenover 87,5 miljard euro eind 2025. Ondanks de lichte daling op kwartaalbasis werden sterke bruto-instroomcijfers van 2,041 miljard euro gerealiseerd.

Volgens Livio was de beperkte terugval het gevolg van negatieve markteffecten in het eerste kwartaal van 2026, veroorzaakt door geopolitieke spanningen en volatiliteit. Discretionaire mandaten bleven dominant met ongeveer 91% van de activa. De netto-instroom bleef positief en de integraties tussen beide banken verlopen volgens plan.

Hoewel de activa onder beheer in het eerste kwartaal onder druk stonden door dalende markten, is nadien een sterk herstel opgetekend, vooral in de Verenigde Staten, waar Delen relatief overwogen is. Dit ondersteunt volgens de analist de verwachtingen voor duidelijk betere resultaten in de eerste helft van 2026. De synergieën tussen beide banken blijven bovendien structureel aanwezig en nemen verder toe.

DEME blijft solide presteren met sterk orderboek

De divisie Marine Engineering & Contracting, met DEME als belangrijkste speler, leverde een stabiele prestatie. DEME realiseerde een omzet van 1.016 miljoen euro, een stijging van 2% op jaarbasis. Deze groei werd voornamelijk gedragen door de activiteiten in Dredging & Infra, waar de omzet met 9% toenam, terwijl Offshore Energy stabiel bleef.

Het orderboek van DEME bleef bijzonder sterk op 7,4 miljard euro. Binnen Offshore Energy bleef de vloot goed benut, met belangrijke vooruitgang bij projecten in zowel de Verenigde Staten als Europa. In de VS gaat het onder meer om projecten zoals Vineyard Wind, Empire Wind en Coastal Virginia.

Het managementbevestigde de vooruitzichten voor 2026, met een omzet en EBITDA-marge in lijn met 2025. Ter herinnering: in 2025 steeg de EBITDA met 22% tot 930,5 miljoen euro, goed voor een marge van 22,4%, dankzij de sterke prestaties binnen Offshore Energy. Volgens Livio Luyten wijzen de vooruitzichten op een aanhoudend sterke structurele vraag, gedreven door offshore hernieuwbare energie, klimaatadaptatie en infrastructuurprojecten.

Binnen dezelfde divisie zag CFE zijn omzet stijgen met 2% tot 266,7 miljoen euro, aangedreven door een groei van 21% in Multitechnics. De netto financiële positie verbeterde verder tot 48,3 miljoen euro.

Nextensa toont sterk herstel en versterkt balans

De vastgoedtak Nextensa kende een sterk eerste kwartaal met een nettowinst (aandeel groep) van 9,6 miljoen euro, tegenover 7,8 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar.

Belangrijke transacties waren onder meer de verkoop van het Gewerbepark Stadlau voor 35,5 miljoen euro netto en de forward sale van The Rock voor 120 miljoen euro. Daarnaast werd een stedenbouwkundige vergunning verkregen voor het Lake Side-project op Tour & Taxis.

De balanspositie verbeterde verder, met een daling van de schuldgraad tot 37,69% en een goede liquiditeitspositie. Volgens de analist zal de ontwikkelingspijplijn geleidelijk bijdragen aan de resultaten in de tweede helft van 2026.

SIPEF profiteert van hogere productie en sterke prijzen

De divisie Energy & Resources, met SIPEF als belangrijkste participatie, kende eveneens een sterke start van het jaar. De productie van palmolie steeg met 7,3% op jaarbasis, terwijl de bananenproductie met 2,9% toenam.

Hierdoor blijft SIPEF op koers om de doelstelling van 470.000 ton CPO te halen. In combinatie met verhoogde palmolieprijzen, ondersteund door geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten, verwacht het bedrijf een recurrent nettoresultaat (aandeel groep) dat grosso modo in lijn ligt met het recordniveau van vorig jaar.

Volgens Livio blijven de vooruitzichten voor de sector zeer sterk, al merkt hij op dat de waarderingen inmiddels aanzienlijk zijn opgelopen.

Solide groepspositie en bevestigde vooruitzichten

Op groepsniveau beschikte AvH over een netto kaspositie van 410,8 miljoen euro. Het management bevestigde dat het nettoresultaat (aandeel groep) voor 2026 naar verwachting ongeveer in lijn zal liggen met het recordresultaat van 2025.

Volgens Livio lag deze trading update volledig in lijn met de verwachtingen. Op basis van zijn waarderingsmodel noteert het aandeel momenteel tegen een premie van ongeveer 1% ten opzichte van de nettoactiefwaarde, waarbij hij uitgaat van een waardering van 4 miljard euro voor de Private Banking-activiteiten.

KBC Securities over Ackermans & van Haaren

Livio blijft positief over Ackermans & van Haaren en wijst op de sterke prestaties van de kernparticipaties, de goede visibiliteit dankzij het gevulde orderboek van DEME en de structurele groeidynamiek binnen Private Banking. Hij benadrukt dat het herstel van de markten sinds het eerste kwartaal de vooruitzichten voor de eerste jaarhelft aanzienlijk ondersteunt. Daarnaast ziet hij verdere waardecreatie via de vastgoedactiviteiten en een robuuste bijdrage van SIPEF, ondanks hogere waarderingen in die sector. Livio

Livio handhaaft de Opbouwen-aanbeveling en koersdoel van 300 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap