di. 1 okt 2019
9:06

In hun Benelux Morning Note zetten de analisten van KBC Securities (KBCS) voor dag en dauw al het nieuws over de door hen opgevolgde Benelux-bedrijven op een rij. Bolero vat de belangrijkste feiten - machtig makkelijk - voor u samen.
Nieuws
- Exmar (advies KBC Securities: "Kopen" - koersdoel 11,00 euro)
- NIEUWS | Gisteren heeft Exmar een operationele en financiële update uitgebracht over Sinosure, CSSC, de Tango FLNG en de LPG-markt. Wat de gedeeltelijke vrijgave van de debt service account van Bank of China en DB betreft, voert Exmar nog steeds besprekingen met Sinosure over een gedeeltelijke vrijgave vóór het jaareinde. Tegelijkertijd voert het gesprekken met verschillende financiële instellingen voor een herfinanciering van de Tango FLNG. Wat de sale-and-lease-back van de Chinese scheepsfinancier CSSC voor de FSRU betreft, is de financiering ondertekend, maar nog niet uitgevoerd, in afwachting van de beveiligingsdocumentatie die door de bevrachter moet worden ondertekend. Gunvor heeft een aantal juridische argumenten aangevoerd die kunnen leiden tot arbitrage en verdere vertraging van de ondertekening van veiligheidsdocumenten/opname van CSSC-financiering. Gezien deze omstandigheden heeft Exmar van zijn kredietverlenende banken een verlenging gekregen van een overbruggingskrediet van 30 miljoen dollar dat oorspronkelijk op 30 september 2019 zou aflopen. Uit operationeel oogpunt meldt Exmar dat de Tango FLNG sinds 9 september gas ontvangt van YPF en dat het op volle capaciteit LNG produceert en 25.000m³ naar een opslagschip overbrengt. Bovendien ziet Exmar een heropleving in de LPG-markt met VLGC-tarieven van 50.000 dollar per dag in september (30.000 dollar per dag in de eerste jaarhelft) met een vergelijkbare trend in de middelgrote markt.
- De visie van KBC Securities: Analist Cédric Duinslaeger maakt zich niet zozeer zorgen over de Sinosure-goedkeuring, aangezien de Tango FLNG sinds 9 september operationeel is en LNG produceert. De Gunvor issues zijn daarentegen nieuw en onverwacht, wat het niet eenvoudig maakt om de gevolgen in te schatten. Hoe dan ook vertragen beide posten volgens hem de liquiditeit. Onze analist merkt op dat Gunvor nu al bijna een jaar voor het charter betaalt, terwijl het nog steeds geen geschikt project voor het hervergassingsschip lijkt te hebben gevonden. KBCS verwacht dat de aandelen negatief zullen reageren, vooral op het standpunt van Gunvor in de sale-and-lease-back. Advies en koersdoel worden niettemin bevestigd.
- IBA (advies KBC Securities: "Opbouwen" - koersdoel 23,50 euro)
- NIEUWS | IBA heeft een voorschot ontvangen voor het in maart aangekondigde Proteus Plus-contract, nu de contractonderhandelingen met het Shenzhen Tumor Hospital zijn afgerond. Vóór 2022 zouden de eerste patiënten met het systeem worden behandeld. Het project omvat een Proteus Plus-systeem met 5-kamers (4 portaalkamers en 1 onderzoeksruimte). De totale contractwaarde, inclusief onderhoud en service op lange termijn (10 jaar), bedraagt 90 miljoen euro. IBA heeft sinds de jaarstart al 7 PT-ruimtes (protontherapie) verkocht, wat 33% van de totale PT-markt in de eerste jaarhelft (21 kamers) vertegenwoordigt.
- De visie van KBC Securities: Met de afronding van het Shenzhen-contract ontvangt IBA een eerste betaling van 90 miljoen euro. Analist Lenny Van Steenhuyse schat het voorschot op 22,5 miljoen euro en verwacht een aanzienlijke instroom van cashmiddelen in de tweede helft van 2019 (schatting KBCS: +/- 100 miljoen euro), aangezien meerdere projecten een mijlpaal zullen bereiken. Op het einde van de eerste jaarhelft kwam de cashpositie van IBA uit op 20,3 miljoen euro. Bovendien verwacht onze analist dat de markt voor protontherapie het sterke tempo van de eerste jaarhelft zal verderzetten, dankzij verschillende actieve aanbestedingen die lopende zijn. KBCS bevestigt het advies en koersdoel voor de IBA-aandelen.
- PostNL (advies KBC Securities: "Kopen" - koersdoel 3,40 euro)
- NIEUWS | Nadat gisteren de fusie tussen PostNL en Sandd werd goedgekeurd (lees ook: Groen licht voor fusie tussen PostNL en Sandd) geeft PostNL deze ochtend in een persbericht meer informatie over de transactie en de verwachte financiële gevolgen. PostNL wil de integratie van beide netwerken in de eerste zes maanden van 2020 afronden. De komende maanden zal het in overleg treden met Sandd-klanten om hun volumes geleidelijk aan op te nemen in het PostNL-netwerk, waarbij het grootste deel van de migratie begin 2020 zal plaatsvinden. Zodra de integratie is voltooid, zullen het merk en de zegels van Sandd worden stopgezet. PostNL voorziet (i) een cashvergoeding van 105 miljoen euro bij afronding (inclusief aflossing van aandeelhoudersleningen) en overname van ca. 25 miljoen euro aan overige verplichtingen; (ii) jaarlijkse bijdrage aan het onderliggende cash bedrijfsresultaat (UCOI) van 50 à 60 miljoen aan synergieën; (iii) integratiegerelateerde cash-out van ongeveer 1x run-rate synergieën, gelijk verdeeld over 2019 en 2020; (iv) eenmalige kosten (non-cash) m.b.t. versnelde afschrijvingen in 2019 en 2020; (v) vertraging bij de uitvoering van de huidige besparingsplannen met een effect van 30 - 50 miljoen euro (cumulatief) in de periode 2019 - 2022; (vi) verwacht negatief effect op de UCOI in 2019 tussen 15 en 25 miljoen; (vii) positieve bijdrage aan UCOI in 2020.
- De visie van KBC Securities: Volgens analist Ruben Devos zijn de belangrijkste elementen van de transactie gelijk gebleven t.o.v. eerdere aankondigingen, al laat PostNL wel weten dat de vertraging in de uitvoering van de huidige besparingsplannen over de periode 2019-2022 een cumulatief effect van 30 tot 50 miljoen euro zal hebben (i.p.v. het eerder aangekondigde effect van 50 tot 70 miljoen euro). Daarnaast verwacht het postbedrijf een negatieve UCOI-impact tussen 15 en 20 miljoen tegenover de eerdere schatting van 25 à 35 miljoen. De visie van PostNL op toekomstige dividenden is ongewijzigd gebleven. Onze analist is blij met de snelle update van het bedrijf na de goedkeuring. Het lijkt het erop dat de business case van PostNL niet wezenlijk is beïnvloed.
- Vopak (advies KBC Securities: "Opbouwen" - koersdoel 47,00 euro)
- NIEUWS | Vopak laat weten dat het de aangekondigde verkoop van de terminals in Amsterdam en Hamburg aan First State Investments - die werd aangekondigd op 5 april - heeft afgerond. De totale transactiewaarde bedraagt ongeveer 600 miljoen euro, inclusief een voorwaardelijke vergoeding van 15 miljoen euro, die afhankelijk is van bepaalde inkomstenvoorwaarden. De transactie genereert een kasstroom van 555 miljoen euro met een uitzonderlijke winst na belastingen van ongeveer 190 miljoen euro, te boeken in het derde kwartaal van 2019. Voor de Algeciras-terminal is Vopak nog steeds in gesprek met de huidige minderheidsaandeelhouder voor de verkoop van zijn 80%-belang tegen dezelfde aankoopprijs en voorwaarden als die die met First State Investments zijn overeengekomen.
- De visie van KBC Securities: Vopak was van plan om de transacties in de tweede jaarhelft af te ronden en de voltooiing van de transactie in Amsterdam/Hamburg is nu al volgens plan afgerond. Analist Cédric Duinslaeger is positief over de aankondiging dat twee van de drie activa werden verkocht. Het nieuws heeft geen impact op de investment case bij KBCS.
Advies- en/of koersdoelwijzigingen KBC Securities
- KBC Securities meldt vandaag geen advies- en/of koersdoelwijzigingen.