• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 18 jul 2023

15:45

Ja, er is Argenx, maar er is ook nog UCB

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

UCB (+0,3%) heeft aangekondigd dat de Europese geneesmiddelenwaakhond EMA de aanvraag voor een commerciële vergunning van bimekizumab voor de behandeling van volwassenen met matige tot ernstige hidradenitis suppurativa (HS) heeft geaccepteerd voor herziening. Door het succes van de BE HEARD I & II studies, en het feit dat er beperkte opties op de markt zijn voor deze patiënten, lijkt het effectief verkrijgen van deze goedkeuring dus “zeer waarschijnlijk”, volgens KBC Securities. Die schat dat “bime” een piekomzet van meer dan 600 miljoen euro kan bereiken in HS. In afwachting blijft het “Kopen”-advies en 110 euro koersdoel behouden. 

Op naar een 4de vergunning? 

De Europese geneesmiddelenwaakhond EMA gaat de aanvraag voor een vergunning voor bimekizumab herzien. Die aanvraag betreft de indicatie matige tot ernstige hidradenitis suppurativa (HS) en wordt ondersteund door gegevens uit twee bimekizumab Fase 3 studies, BE HEARD I en BE HEARD II. Daarin toonde bimekizumab statistisch significante en klinisch significante en betekenisvolle verbeteringen ten opzichte van een placebo na week 16. Indien het middel effectief  goedgekeurd zou worden, zou dit de vierde indicatie zijn waarvoor UCB een vergunning ontvangen zal hebben in landen die de EMA-aanbeveling volgen.  

KBC Securities over UCB

De analist van KBC Securities meent dat de goedkeuring door EMA bijna een zekerheid is, gebaseerd op het feit dat er vandaag slechts een zeer beperkt aantal goedgekeurde opties zijn voor de behandeling van matige tot ernstige hidradenitis (Humira en Cosentyx). Bovendien waren de resultaten voor bimekizumab volgens onze analist superieur aan de gegevens van Humira en Cosentyx, vooral op de langere termijn. Het is van groot belang, met name bij de indicatie hidradenitis, om niet alleen een snelle respons te hebben, maar ook een duurzame respons. Het is hier dat bime echt zijn kracht laat zien, want op het 48-weekse tijdstip bereikte meer dan 75% van de patiënten HiSCR50. Dat is een afname met minstens 50% ten opzichte van de uitgangswaarde van het totale aantal abcessen en inflammatoire knobbeltjes, zonder toename van het aantal abcessen ten opzichte van de uitgangswaarde. Meer dan 55% van de populatie behaalde HiSCR75.  

De markt is duidelijk ook enthousiast over het potentieel van andere gevestigde toekomstige behandelingen zoals sonelokimab (nanobody, IL 17A/F, Moonlake Therapeutics) en izokibeb (affilichaam, IL17A, Acelyrin), maar hier zijn de behandelingen nog maar in Fase 2 en hebben ze nog een lange weg te gaan om het stadium van bime te bereiken (vooral wat het aantal behandelde patiënten betreft).  

Waardering

KBC Securities denkt dat bime gemakkelijk een piekomzet van meer dan 600 miljoen euro zal bereiken alleen al voor de indicatie hidradenitis supprativa. Dit gezegd zijnde is het duidelijk dat beleggers vandaag vooral geïnteresseerd zijn in de mogelijke goedkeuring van bime door de FDA in de indicatie van matige tot ernstige psoriasis. Die reactie liep eerder al een pak vertraging op, maar zou niettemin moeten binnen komen rollen in de komende weken. En dat zou het huidige koersdoel van 110 euro, met “Kopen”-advies, moeten staven. 

Samengevat blijft UCB om verschillende redenen een sterke keuze voor beleggers. Cimzia zal een krachtpatser blijven omdat de directe biosimilars ten vroegste in 2026 op de markt komen. Bovendien zien de klinische resultaten van Bimzelx voor PsO (psoriasis), PsA, AxSpA en HS er veelbelovend uit en denkt de analist van KBC Securities dat de raming van 3,2 miljard euro voor de piekverkoop van het geneesmiddel gehaald zal worden, zelfs met de vertragingen in de goedkeuring door de FDA. In combinatie met klinische en regelgevende successen voor Fintepla, Rozanolixizumab en Zilucoplan verzekert dit een mooie toekomst voor het bedrijf. 

Enkele belangrijke financiële cijfers :

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap