• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 31 okt 2025

11:47

KBC Securities verhoogt koersdoel voor Apple ondanks "matig derde kwartaal"

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Apple publiceerde gisteren nabeurs zijn resultaten over het vierde kwartaal van boekjaar 2025. De omzet steeg met 8%, grotendeels in lijn met de verwachtingen, terwijl de recordomzet uit diensten de zwakkere iPhone-verkoop compenseerde. De analyse werd opgesteld door KBC Securities-analist Kurt Ruts, die wijst op een gemengd resultaat, maar benadrukt dat de vooruitzichten voor het lopende kwartaal positief verrassen.

Apple?

Apple  is een van de grootste beursgenoteerde bedrijven ter wereld door het succes van zijn unieke strategie die hardware én software van eigen makelij combineert in een gesloten systeem. Het bedrijf slaagt erin om een belangrijk meerprijs voor zijn producten (iPhone, Macs, iPad...) te vragen in vergelijking met concurrenten die vertrouwen op extern ontwikkelde software.

Gemengde kwartaalresultaten en sterke dienstenomzet

Apple sloot het vierde kwartaal van boekjaar 2025 af met een omzetgroei met 8%, wat grotendeels overeenkwam met de gemiddelde analistenverwachting (gav). De sterke prestaties van het dienstensegment compenseerden de lagere dan verwachte verkoop van de iPhone. In China daalde de omzet met 4%, terwijl analisten een stijging met 8% hadden voorzien. Dankzij hogere marges lag de winst per aandeel 4% boven de gav.

Vooruitzichten voor het lopende kwartaal

Voor het eerste kwartaal van boekjaar 2026 verwacht Apple een omzetgroei tussen 10% en 12%, wat duidelijk boven de gav van 7% ligt. Deze groei wordt voornamelijk gedreven door een sterke stijging in de verkoop van de iPhone. Volgens CEO Tim Cook heeft Apple de vraag naar de iPhone 17 onderschat. Er wordt verwacht dat China opnieuw groei zal laten zien in het huidige kwartaal.

Tijdens de conference call gaf Cook aan dat de kosten met 18,5% zullen stijgen, voornamelijk door investeringen in artificiële intelligentie (AI). Dit vormt een belangrijk aandachtspunt, aangezien de kosten sneller stijgen dan de omzet.

Risico’s en sterktes in de strategie

Apple blijft inspanningen leveren om zijn toeleveringsketen aan te passen aan de nieuwe realiteit van de handelsoorlog. Deze transitie vergt tijd en zal op de marges wegen. Daarnaast ondervindt het bedrijf stevige concurrentie, vooral op de Chinese markt. Ook regulatoren nemen de lucratieve App Store onder de loep, wat een bijkomend risico vormt.

Toch beschikt Apple over een uniek luxemerk en een gesloten ecosysteem met een bijzonder trouwe klantenbasis. Dit moet de groei van het dienstensegment blijven ondersteunen.

KBC Securities over Apple

KBC Securities-analist Kurt Ruts beschouwt de resultaten van het afgelopen kwartaal als gemengd, maar benadrukt dat de omzetprognose voor het lopende kwartaal duidelijk beter is dan verwacht. Hij wijst erop dat de stijgende kosten een aandachtspunt vormen, maar dat Apple dankzij zijn sterke merk en ecosysteem goed gepositioneerd blijft. Ruts handhaaft zijn aanbeveling en verhoogt het koersdoel van 205 dollar naar 278 dollar. De aanbeveling voor Apple blijft een "Houden"-aanbeveling.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap