• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 30 apr 2026

13:56

KBC Securities verlaagt koersdoel voor Booking

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Booking Holdings verraste opnieuw positief met sterke kwartaalcijfers, ondanks duidelijke geopolitieke tegenwind en aanhoudende bezorgdheid rond artificiële intelligentie. Operationeel blijft het bedrijf goed presteren, maar het vertrouwen in het langetermijnverhaal staat onder druk, zegt KBC Securities‑analist Tom Noyens.

Booking Holdings?

Booking Holdings  is 's werelds grootste internetreisagentschap. Via de verschillende websites van Booking Holdings kunnen klanten niet alleen hotels reserveren, maar ook vliegtickets kopen en vervoer organiseren. Het bedrijf is eigenaar van Booking.com, dat een dominante positie heeft in de wereld van de hotelreservaties.

Omzetgroei en activiteit beter dan gevreesd

Booking liet in het voorbije kwartaal opnieuw beter dan verwachte activiteit en omzetgroei optekenen, ondanks duidelijke externe tegenwind. Het aantal geboekte overnachtingen steeg met 6 procent, wat boven de verwachtingen lag rekening houdend met een negatieve impact van ongeveer 2 procent door het conflict in het Midden‑Oosten.

De totale omzet groeide met 16 procent op jaarbasis, in lijn met tot licht boven de marktverwachtingen. Die groei werd aangejaagd door hogere volumes en stabiele prijzen. Vooral de prestaties van vliegtickets en attracties sprongen in het oog, met respectievelijk 28 procent en 25 procent groei. Dat bevestigt volgens Tom Noyens het bredere strategische verhaal van de Connected Trip, waarbij Booking inzet op een geïntegreerd reisplatform.

Winstgevendheid boven verwachting ondanks hogere marketingkosten

De winst per aandeel kwam uit op 1,14 dollar, wat hoger was dan verwacht. Hoewel de marketinguitgaven opliepen — onder meer door meer annuleringen en herboekingen — bleef de operationele discipline sterk. Dat resulteerde opnieuw in een winstcijfer dat boven de consensus lag.

Booking bleef bovendien fors kapitaal teruggeven aan aandeelhouders. In het kwartaal werd voor 3,6 miljard dollar aan eigen aandelen ingekocht, aanzienlijk meer dan waarop de markt had gerekend.

Vooruitzichten neerwaarts bijgesteld

Tegelijk temperde het management de verwachtingen voor de rest van het jaar. Voor het lopende kwartaal rekent Booking nog steeds op een aanhoudende impact van het conflict in het Midden‑Oosten. De groei van het aantal kamer‑nachten wordt nu geschat op 2 tot 4 procent, wat duidelijk onder de eerdere marktverwachtingen ligt.

Ook de winstgroei voor 2026 werd neerwaarts bijgesteld, naar een groei met 11 à 14%. Volgens Tom Noyens spelen daarbij zowel hogere vliegticketprijzen als een verslechterend sentiment bij reizigers een rol.

Management verdedigt businessmodel tegen AI‑vrees

Het management ging tijdens de toelichting opnieuw uitgebreid in op de toenemende AI‑vrees bij beleggers. Volgens Booking is het beheren van miljoenen accommodaties, complexe betalingen, klantenservice, wijzigingen, annuleringen en regelgeving uitermate kapitaal‑ en kennisintensief en moeilijk te vervangen door generieke AI‑systemen.

Sterke fundamenten, maar perceptie blijft een risico

Volgens Tom Noyens bevindt Booking zich momenteel in een moeilijke fase, niet door zwakke operationele prestaties, maar door twijfel over het langetermijnbusinessmodel. Beleggers stellen zich steeds vaker de vraag of consumenten in de toekomst nog een platform nodig hebben, of hun reis volledig zullen laten plannen door een AI‑chatbot.

Die bezorgdheid is inhoudelijk begrijpelijk, maar er is voorlopig geen bewijs dat generieke AI‑tools de volledige complexiteit van reizen aankunnen. De recente resultaten tonen net aan dat klanten het platform blijft verkiezen, met aanhoudende volumegroei en verdere marktaandeelwinst.

Volgens de analist zal het management deze perceptie blijvend moeten counteren met sterke cijfers. Dat wordt bemoeilijkt, maar niet onmogelijk, zolang het conflict in het Midden‑Oosten aanhoudt. Tegen die achtergrond verlaagt KBC Securities zijn winstverwachtingen op middellange en lange termijn en past het een hogere AI‑korting toe in de waardering. Niet omdat de fundamenten verzwakken, maar omdat de markt vandaag sceptischer staat tegenover het AI‑disruptieverhaal.

KBC Securities over Booking Holdings

Volgens KBC Securities‑analist Tom Noyens blijft Booking Holdings kwalitatief een van de sterkste spelers in de online reiswereld, met structurele groei, hoge kasstromen en een agressieve kapitaalteruggave. De waardering is inmiddels teruggevallen richting historische dieptepunten, terwijl het bedrijf actief inspeelt op meerdere langetermijntrends.

KBC Securities behoudt de “Kopen”-aanbeveling, maar verlaagt het koersdoel van 216 dollar naar 195 dollar. Indien het conflict in het Midden‑Oosten relatief snel wordt beëindigd, acht de analist het opwaarts potentieel aanzienlijk. Zolang die onzekerheid aanhoudt, blijft het aandeel echter kampen met tegenwind op het momentum.

Bron: KBC Securities

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap