do. 24 apr 2025

Kering?
Het Franse luxebedrijf omvat twee divisies: luxe en lifestyle. De grootste merknamen binnen de luxedivisie zijn Gucci, Bottega Veneta en Yves Saint Laurent (YSL). Het lifestylesegment omvat hoofdzakelijk het belang dat Kering in Puma aanhoudt. Kering is wereldwijd actief.
De mindere luxeconsument is al uitvoerig beschreven, maar toch ziet Tom Noyens, analist bij KBC Securities, de resultaten weer verrassen in negatieve zin:
- Organische omzet daalde met 14% naar 3,8 miljard euro.
- Hier is voornamelijk Gucci de schuldige met een daling van 25%
- Bottega, waar Gucci's nieuwe creatieve directeur vandaan komt, steeg met 4%. Maar dit is een sterke afkoeling van de 12% een kwartaal eerder. De meeste overige huizen kenden ook sterk dalende omzet cijfers.
- China blijft heel zwak, met een daling van 27%. Maar het management zegt acties te ondernemen voor een verbetering naar de tweede jaarhelft toe.
- Voor Amerika is management 'voorzichtig'.
- Demna, de nieuwe creatieve directeur van Gucci, zal voortbouwen op het bestaande aanbod van Gucci. Dus geen revolutie, maar 'traditie gemixt met fashion autoriteit'. In September '25 mogen we de eerste collecties verwachten.

KBC Securities over Kering
Het enige positieve punt dat Tom bij Kering kan aanhalen, is de huidige waardering. Moest het ooit opnieuw haar elan van weleer terugvinden, dan zal Kering het koopje van de eeuw blijken te zijn. Maar op dit moment ziet hij geen bewijs dat zelfs nog maar het begin van de ommekeer is ingezet. Tom ziet vooral een zinkend schip in woelig water dat al meerdere keren van kapitein moest veranderen.
Is Derma de creatieve directeur die het tij zal kunnen keren? Hoewel hij in zijn beginjaren bij Bottega Venetta wel furore wist te maken ziet Tom een ware Herculesopdracht bij Gucci. Daarnaast krijgt Tom steeds meer de indruk dat hij in een keurslijf wordt gestoken door het management, iets dat geen enkele creatieve directeur wil. Dit is meestal een voorbode van minder creativiteit, iets wat ze net zo hard nodig hebben.
Kering rapporteert enkel haar verkoopcijfers en de winstcijfers zullen pas volgend kwartaal beschikbaar zijn. Maar de analist houdt zijn hart al vast, dat de mindere verkoopcijfers sterk zullen wegen op de winstmarges.
Welke punten zal Kering nodig hebben om het elan terug te vinden in grootorde van belang:
- Gucci's appeal terugvinden, belangrijkste luxehuis van de groep.
- Chinese consumenten die spenderen, voor de hele neerwaartse beweging was de Chinese consument veruit de belangrijkste koper.
- Amerikaanse en Europese consument die opnieuw meer luxe shoppen.
- De overige luxehuizen opnieuw sterker op de kaart zetten. In de eerste plaats hier Yves-Saint Laurent, die ook in een sterk neerwaartse beweging zit.
Zolang deze punten niet verwezenlijkt zijn, neemt Tom een afwachtende houding aan. Hoewel het over een paar jaar 'het koop- moment van de eeuw' kan blijken, is er niets dat dit op dit moment rechtvaardigt.
Tom handhaaft zijn houden-aanbeveling en koersdoel van 155 euro.