• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 3 mei 2024

9:10

Mee m/d markt: “Aftellen naar het arbeidsmarktrapport”

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • In Europa zat er gisteren alweer geen lijn, omdat beleggers er voor opteerden om te wachten tot de publicatie van enkele belangrijke economische data vandaag. De Euro Stoxx 600 speelde 0,16% kwijt, in een sessie waarbij enkel technologie (-1,75%) de negatieve uitschieter vormde. Winst was er voor de Europese telecom en banken.  
  • Op Wall Street werd wél een voorschot genomen op wat hopelijk data zijn die bevestigen dat de Fed alsnog ruimte heeft om positief te verrassen op het vlak van rente. De S&P500 kreeg er 0,9%, terwijl de Nasdaq zelfs 1,5% opstoomde. Daarbij verloren enkel aandelen uit de gezondheid- (-0,4%) en grondstoffensector (-0,5%) terrein, terwijl tech (+1,6%) en consumenten (+1,5%) de positieve uitschieters vormden. Centraal in die rally stond het feit dat de Amerikaanse Federal Reserve de angst voor een nieuwe renteverhoging donderdag wegnam.  
  • En die rally kreeg navolging in Azië. Optimisme verspreidt zich altijd graag en snel, zeker met dit “lenteweer”, maar vooral omdat Apple na het slot 6% hoger trok dankzij een set van beter van beter dan verwachte kwartaalcijfers én een giga-inkoopprogramma van eigen aandelen ter waarde van 110 miljard dollar!  
  • De indexen van Australië, Zuid-Korea en Hongkong wonnen allemaal terrein, terwijl de markten in Japan en China een nationale feestdag vierden. Ook de Aziatische valutamarkten hadden het drk, want de Japanse yen verstevigde tot ongeveer 153 per dollar. Dat is goed voor zo’n 3% weekwinst, na de “vermoedelijke interventie” op minstens twee momenten deze week. Opvallende genoeg weigerde de Japanse overheid dat te bevestigen, ondanks het zou gaan om 60 miljard dollar 
  • De dollar zette ondertussen zijn gestage daling voort (€1 = $1,0735), zodat de dollarindex tot onder 105,3 punten daalde, het laagste niveau in drie weken. Maar dat kan snel veranderen na de publicatie van het officiële arbeidsmarktrapport en de al even belangrijk ISM-indicator voor de dienstensector. Beide data maken later vandaag hun opwachting, nadat gisteren al bleek dat het aantal Amerikanen dat nieuwe aanvragen indiende voor een werkloosheidsuitkering stabiel bleef op een laag niveau. De arbeidsmarkt blijft dus aanhoudend krap, wat de economie in het tweede kwartaal opnieuw moeten ondersteunen. 
  • Bon, afwachten dus op data die de rentemarkt zeker richting moeten kunnen geven. Die rentes bewogen gisteren al bij al amper, terwijl de goudprijs stabiliseerde op 2,305 dollar per ounce, min of meer het laagste niveau in vier weken. Centraal staan de afnemende geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten, waardoor een klomp edel metaal deze week zo’n 1,6% minder kost dan een week eerder. 
  • Op de economische kalender vinden we naast het arbeidsmarktrapport ook nog een inzicht in de evolutie van de Amerikaanse werkloosheidsgraad en de uurlonen, terwijl de ISM-index voor de dienstensector een erg belangrijke barometer is voor de algemene teneur in april. Vanuit Frankrijk komt de heel wat minder zwaarwichtige industriële productie aanwaaien, aangevuld door de Belgische werkloosheidsgraad. Dan is het Noorse rentebesluit waarschijnlijk belangrijker. 
  • Qua bedrijfsresultaten blijft het erg druk. Op de lijst van vandaag vinden we onder meer Castellum, Credit Agricole, Daimler Truck, Dankse Bank, EDP, IntesaSanpaolo, Legrand, Novonesis, Orkla; Société Générale, Aperam, Ontex, Shurgard en Solvac, om er maar enkele te noemen. 
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap