• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 8 sep 2023

8:27

Mee m/d markt: “Alle ingrediënten voor verliesweek”

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Het sentiment op Wall Street was andermaal risk-off waardoor de S&P500 voor de derde dag op rij een verliesbeurt incasseerde en de Nasdaq (-0,89%) voor de vierde dag op rij lager moest. De Dow Jones ging tegen de trend in 0,17% hoger. Apple en Nvidia waren belangrijke verliesposten door een opnieuw oplopende handelskoorts tussen de VS en China, waarbij op sectorniveau in de brede zin ook halfgeleiders en luchtvaartmaatschappijen opnieuw achteruit moesten. Onder meer voor de defensieve nuts- en de farmabedrijven zat er wel wat extra in.
     
  • Rentevooruitzichten bleven ook gisteren het sentiment bepalen. Het rendement op het Amerikaanse 10-jaars schatkistpapier kwam in de buurt van 4,3%, omdat de markt er blijft op rekenen dat de Fed de rente lang hoog zal houden nu de Amerikaanse economie tekenen van veerkracht blijft vertonen. Dat bleek andermaal uit de wekelijkse werkloosheidsaanvragen die vorige week onverwacht daalden naar het laagste niveau sinds februari, terwijl de ISM Services PMI een verrassende sprong liet zien naar het hoogste niveau in zes maanden in augustus. Fed-leden rollen ondertussen over elkaar met hun mening over wat de Amerikaanse centrale bank bij haar volgende monetaire vergadering moet doen.
     
  • En terwijl de VS zich tegoed kan doen aan gunstige economische cijfers, lijken er in de rest van de wereld weinig potentiële hefbomen te zijn om een positieve groeispiraal weer op gang te brengen. Onder meer de recent hogere olieprijzen dreigen de vraag bovendien extra te belasten en China is ook niet in staat om een rol te spelen als locomotief voor groei zoals het in het verleden vaak deed. De neerwaartse bijstelling van de Europese groei in het eerste kwartaal van 0,3% naar 0,1% was geen verrassing, maar zet deze these extra kracht bij. Vanmorgen verlaagde ook Japan de groeicijfers voor het tweede kwartaal van een eerder gepubliceerde 6% naar 4,8%. De outperformance van de Amerikaanse economie in combinatie met een risk-off maken verdere dollarwinsten een 'no-brainer'. De Amerikaanse munt steeg voor de achtste week op rij op winst en kost ondertussen zo’n 5% neer ten opzichte van een korf belangrijke munten. Ten opzichte van de yuan staat de greenback op het hoogste niveau in 16 jaar en in Japan beginnen beleidsmakers steeds vocaler te worden over de positie van de yen.
     
  • We geven ook nog een nieuwtje uit de Turkse monetaire hoek mee waar president Erdogan in een hoogst opmerkelijke ommezwaai zei dat een strak monetair beleid nodig is om de inflatie af te remmen. De afgelopen jaren heeft zijn koppige standpunt dat lagere rentes nodig zijn voor lage inflatie, de activa van het land op scherp gezet. Gisteren beloofde hij een terugkeer naar prijsstijgingen van minder dan 10% en volgens nieuwe inflatieprognoses zal dit gebeuren in 2026 (8,5%), na 65% dit jaar, 33% volgend jaar en 15,2% in 2025. De groeiverwachtingen voor dit en volgend jaar zijn respectievelijk 4,4% en 4%, tegen 5% en 5,5%.
     
  • Op de laatste handelsdag van de week wordt macro-economen vandaag wat rust gegund. Voor wie echt niet stil kan zitten, zijn er enkele cijfers uit Japan waaronder de handelscijfers en komt Frankrijk met cijfers over de industriële productie. Een nieuwe lading Fed-speeches kan dan weer voor extra kruiding zorgen in het rentedebat. De resultatenstroom is ondertussen ook nagenoeg opgedroogd, als staat met Kroger in de VS wel nog een interessante naam voor retailliefhebbers op de lijst. Om de lijst van vandaag volledig mee te geven: Computacenter, Energean, Exmar, Lavide en Texaf.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap