• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 30 jan 2025

9:30

'Mee m/d markt: 'Fed aan de zijlijn. Over naar ECB'

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Na een hele dag wachten op de Fed sloot de Euro Stoxx 600 met 0,6%, wat de recordreeks alweer een dag verlengde. Niet dat er van de Fed vuurwerk werd verwacht, maar de verdere “DeepSeek”-ontspanning en puike cijfers van onder ASML zorgden voor opluchting. De beleidsvergadering van de Fed deed dat niet, want de vergadering bleek zoals verwacht een non-evenement te zijn.

  • De Amerikaanse centrale bank hield de rente immers stabiel op 4,25-4,5% en suggereerde dat dit nog wel even zo zou blijven. De economische vooruitzichten zijn “onzeker”, maar de bank is “alert op de risico's voor beide kanten van haar tweeledige mandaat”. Ook spreekt ze niet langer van het feit dat de inflatie “vooruitgang heeft geboekt”, omdat het eerst een reeks cijfers wil zien die effectief laten zien dat het de goede kant op gaat met de inflatie. Lees: de bank wacht samen met u en ik af in welke mate het Trump 2.0 de levensduurte zal aanjagen. Over naar een lange rentepauze, dus. 

  • De 10-jaarsrente in de VS daalde opnieuw tot 4,52%, tegenover 4,21% op 2 jaar. Ook in Europa bewoog de rente een ietsje lager tot 2,55% op 10 jaar en 2,25% op jaar. More of the same, ondanks de Fed, met andere woorden. De dollar behield daarom zijn positie op 1,0414 tegenover de euro, terwijl het Britse pond wél steeg tegenover de euro (€1 = £0,837) dankzij een optreden van de Britse kanselier Reeves. Die probeert de beleggers te overtuigen van haar groeiplannen en dat lijkt een beetje te werden. De Japanse yen trok vannacht de stijgende lijn van de voorbije dagen door en klokte af op 154,5 tegenover de dollar.

  • Wall Street kabbelde vóór en na de Fed-meeting inspiratieloos verder en klokte 0,5% lager. Onder meer Nvidia (-5%) kwam weer in het verdomhoekje terecht omwille van dat dekselse DeepSeek. Op sectorniveau verloor technologie 1,1%, terwijl ook de industrials 0,4% achteruit boerden en de gezondheid 0,6% verloor. In Europa vielen enkel de verliezen van de consumentenaandelen op (-0,6%), omdat de geruststellende cijfers van ASML de technologiesector 2,7% opkrikten. Zelfde beeld op de Aziatische markten, waar China 0,4% verloor, terwijl Japan (+0,15%) en Zuid-Korea (+0,8%) wél boven het nulpunt eindigden.

  • Voor de statistici onder u geven we graag nog BBP-data mee. Zo zou het Amerikaanse BBP in het vierde kwartaal toegenomen zijn met een solide 2,6% op jaarbasis, weliswaar na een toename met 3,1% in het derde kwartaal. De particuliere consumptie blijft de belangrijkste motor, maar de PCE-inflatiemaatstaf steeg wel weer naar 2,5%. Forse cijfers, zeker in vergelijking met de eurozone. De BBP-groei bleef steken op een magere 0,1% op kwartaalbasis, onder meer door zwakte in Frankrijk. Zwak, maar dat was allerminst niet onverwacht. Maar de cijfers zijn wél interessante info om mee te namen naar de ECB-vergadering van straks, waar tot een nieuwe renteverlaging met 25 basispunten naar 2,75% beslist moet worden.

  • Vandaag staat volledig in het teken van de rente, want nadat de Fed vannacht al zijn boekje opendeed is het straks de beurt aan de ECB. Die zal naar verwachting de rente verlagen met 25 basispunten. Ander economisch nieuws betreft de publicatie van de Amerikaanse BBP-cijfers over het vierde kwartaal en de wekelijkse nieuwe werkloosheidaanvragen. In Europa wordt aangevuld met een update van de vertrouwensindicatoren voor januari en BBP-data uit Duitsland, Frankrijk, Italië, Hongarije en Polen, jawel. België en Spanje voegen daar wat consumenteninflatiecijfers aan toe (CPI, jan). Maar laat me duidelijk zijn: dé aandacht zal gaan naar de speech die ECB-topvrouw Lagarde zal geven op de persconferentie van de ECB.

  • En dan over naar de bedrijfsresultaten, alweer de eerste "cijferlawine"-dag van 2025 een feit is. De lijst is té lang en té voornaam om zomaar even samen te vatten, dus ik verwijs met graagte naar de overzichtskalenders in deze publicatie.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap