• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 18 jul 2024

9:30

Mee met de markt: “Chipmalaise op de vooravond van de ECB vergadering”

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Het resultatenseizoen is niet meteen goed van start gegaan. De EuroStoxx600 werd gisteren -0,5% lager gezet, waarna de S&P500 -1,4% terrein verloor en de Nasdaq met een verlies van 2,8% opnieuw met dieprode cijfers de dag uitging.
  • Aan de basis liggen onder de meer de uitlaging van Donald Trump ten aanzien van Taiwan, waardoor zowat alle halfgeleideraandelen wereldwijd in de solden kwamen te staan. Enkele voorbeelden: Qualcomm (-6%), LAM Research (-6,3%), Amkor Tech (-6,4%), Teradyne (-3%), Skyworks Solutions (-1,5%), On Semiconductor (-2%), etc … Die verkoopdruk woog natuurlijk ook op de Aziatische aandelenmarkten, zodat Zuid-Korea (-1%), Taiwan (-1,6%) en Japan (-1,6%) de trend slaafs volgden. Dat China (+0,3%) en Hongkong (+0,4%) wel nog 0,4% hoger afklokten doet hierbij niet terzake.
  • Maar hoedt u voor al te drieste conclusies: het is niet zo dat ALLE aandelen en masse op de keien werden en worden gegooid. Er is veel eerder sprake van een correctie onder de megacap aandelen, want de kleine en middelgrote bedrijven blijven voortborduren op een ondertussen maandenlang herstel.
  • De goudprijs (2,466 dollar per ounce) en de bitcoin (64.900 dollar) stabiliseerden ondertussen wel door een verhoogde zin in veiligheid wel op hoog niveau.
  • In de VS blijft de rentehoop alleszins levend, dankzij de lager dan verwachte Amerikaanse inflatiedata van vorige week. Beleggers wereldwijd hebben er steeds meer vertrouwen in dat de Fed binnenkort zal beginnen aan een echte, langdurige versoepelingscyclus.
  • Op de munt- en obligatiemarkten viel er dan ook heel wat minder te beleven. Zo trappelde de dollar ter plaatse (€1 = $1,0933), net zoals de 2- en 10-jaarsrente in de VS (4,45% en 4,17%). Bij de Duitse rente ging er opnieuw wel een schelletje af tot 2,42% op 2 jaar en 2,77% op 10 jaar. Maar over erg veel praten we hier zeker niet, want iedereen houdt zo’n beetje de adem in voor de ECB-vergadering die straks zijn beslag zal krijgen op een meer dan waarschijnlijk zeer druk gevolgde persconferentie.
  • IT kreeg rake klappen in Europa (-5,5%), onder meer door de dreun voor ASML (-10%), terwijl de schade in de VS opliep tot 3,7%. Andere duidelijke verliezers vinden we in het groeigevoelige kamp: industrials (-1,2% in Europa en -1,3% in de VS) trekken hier de kar, terwijl grondstoffen hoogstens een pas op de plaats maakten. Dat consumentenaandelen het overal goed deden (+1,4% in Europa en de VS) wordt verklaard door het gepercipieerde “veiligheid in turbulentere tijden”.
  • We sluiten af met het Japanse handelsoverschot, al is dat niet meteen een cijfer waar beleggers wakken van liggen. De teller klokte in juni af met een overschot 224,04 miljard yen , waarmee het verwachtte tekort van 240 miljard yen vakkundig werd weggeveegd. Het cijfers ligt zelfs ver boven de 36,52 miljard yen van in juni 2023, omdat de export met 5,4% aandikte op jaarbasis, goed voor de zevende opeenvolgende maand van groei.
  • Logisch is dat, gelet op de forse daling van de Japanse yen ten opzichten van de munten van de handelspartners, met name de VS en China. En evenzeer logisch is dat dit cijfer verklaart waarom Japanse exporterende bedrijven al héél lang een sterke beurt maken op de aandelenmarkt.
  • Op de economische kalender staat vandaag met stip de ECB-vergadering, al zal die zeker geen renteverlaging opleveren. Wel volgt na het besluit, dat om 14u15 wereldkundig gemaakt zal worden, wel een persconferentie gegeven door topvrouw Lagarde, en wel om 14u45. En daarop zal dé vraag zijn of de ECB er ondertussen niet aan denkt om toch een derde verlaging door te voeren in 2024, of toch maar niet.
  • De rest van de kalender omvat de wekelijkse update van nieuwe werkloosheidsaanvragen, naast de publicatie van Philadelphia business outlook voor juli. In het VK staan een rist werkloosheidsdata centraal, al zullen die de koers van het pond of de Engelse rente waarschijnlijk niet erg impacteren.
  • Bedrijfsresultaten zijn er opnieuw in overschot. Op de lijst staan onder meer Abbott Labs, Blackstone, Cintas, Domino’s Pizza, Dr Horton, Intuitive Surgical, Netflix, PPG, AAK, ABB, Atlas Copco, Bankinter, EQT, Bawag, Georg Fischer, Getinge, Novartis, Publicis, SKF, Telenor, Telia, Trelleborg, Volvo, Nedap, Sligro, ..
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap