• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 13 mrt 2025

9:30

Mee met de markt: “Inflatiemeevaller”

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Europa (+0,8%) veerde net zoals Wall Street gisteren weer op, met een S&P500 die 0,5% steeg en een Nasdaq die er 1,2% bij kreeg. Technologie boven, dus, iets dat we niet zagen in een eerder roodgekleurd Azië. China liet 0,6% liggen, Taiwan 1,4% en Hongkong 1,2%, met als rode draad winstnemingen in, jawel, technologie. Daar beleefde de technologiesector een off-dag, onder meer door de recente Japanse rentestijging, zodat de overkoepelende HSTech index 2,3% lager afklokte.
  • Maar voor de échte rode draad kijken we naar de rentemarkt, waar de Amerikaanse rente op staatsobligaties hoog bleef omwille van de escalerende “tit-for-tat tariefgevechten” tussen de VS en zowat al zijn handelspartners. Maar vooral keken we uit naar de Amerikaanse inflatiecijfers. De consumentenprijzen stegen in februari met 0,2% op maandbasis, tegenover 0,5% groei in januari. De toename van de kerninflatie viel ook terug, van 0,4% in januari, naar 0,2%, maar blijft met een toename van 3,1% op jaarbasis wel ver boven de doelstellingen van de Fed schommelen.
  • Tel daarbij dat de verhoogde tarieven van Trump op alle Amerikaanse staal- en aluminiumimporten gisteren in werking traden, waarmee de campagne intensiveerde om de wereldhandel opnieuw in te delen ten gunste van de VS. Die handelsonzekerheid schraagde de Amerikaanse rente op 3,924% en ondersteunde de dollar ietwat.
  • Er ging ook nogal wat aandacht naar Frankfurt, waar de ECB-conferentie van start ging. In haar key note speech waarschuwde ECB-topvrouw Lagarde voor uitzonderlijk grote onzekerheid over het handelsbeleid en de geopolitiek. De inflatie kan volatieler en hardnekkiger worden door grotere inflatieschokken, maar geen specifieke verwachtingen gaf ze niet.
  • De stabiliteit handhaven in een nieuw tijdperk vereist een sterke toewijding aan de inflatiedoelstelling én het vermogen om goed in te schatten welke schokken een monetaire reactie vereisen. De markt mikt vandaag op een rentepauze in april, waarbij tactiek kan primeren op economie. De bodem voor de beleidsrente zou in dat kader op 2,25% kunnen komen te liggen, eerder dan de markt verwachte 2%. Afwachten maar.
  • De euro bleef alweer stabiel (€1 = $1,08746) op een metastabiel evenwicht tussen Amerikaanse tariferingsdrang, Europese tegentarieven op Amerikaanse goederen en vooruitgang in de richting van vrede tussen Rusland en Oekraïne. Maar de goudprijs klom wel tot 2934,6 dollar, slechts een zucht verwijderd van zijn recordpiek. Ook de prijs voor een vat Brent-olie trappelde ter plaatse op 70,98 dollar, na 2% winst op dinsdag toen een kleiner dan verwachte stijging van de Amerikaanse voorraadvoorraden bekend werd gemaakt.
  • In het Oosten werd over het algemeen winst genomen, zonder dat de sfeer verzuurde. Ook hier stonden rentes, en bij extensie valuta’s, centraal. Zo daalde de veilige yen terug naar 146.205 tegenover de dollar, daags na het hoogst peil te hebben aangetikt sinds 4 oktober 2024 (146.545 per dollar). Dat komt omdat de Japanse 30-jarige rente ietwat afkoelde tot 2,53%, nadat er woensdag nog een piek van 2,615% werd aangetikt, wat goed was voor het hoogste peil sinds 2006.
  • De Japanse rentestijging speelt een hele belangrijke rol voor investeerders in onder meer Amerikaanse Big Tech bedrijven, omdat er via de beruchte “carry trade” niet langer ongebreideld, en al zeker niet gratis, geleend kan worden in Japan, om de opbrengst daarvan te investeren in de VS.
  • De economische kalender heeft amper wat om het lijf vandaag. We moeten het enkel stellen met Amerikaanse inflatie in de vorm van producentenprijzen en het wekelijkse aantal nieuwe werkloosheidsaanvragen. De EU zet daar cijfers over de industriële productie in januari tegenover.
  • Bedrijfsresultaten komen er onder meer van Dollar General, Ulta Beauty, Allegro, Balfour Beatty, Bridgepoint, Enel, Generali, GBL, Hannover Re, K+S, Reply, Rubis, Hydratec, Pharming.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap