• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 24 apr 2024

9:45

Mee met de markt: “Lentebries op de beurs”

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • De Europese rentes bleven gisteren stabiel, waarmee de conlusie over de kwaliteit van de gisteren gepubliceerd – en altijd belangrijke - PMI-indexen meteen duidelijk wordt.
  • De Europese barometer steeg dan wel aan het snelste tempo in bijna een jaar, dankzij een herstel in de dominante dienstensector. Maar de bedrijvigheid in de maakindustrie kromp, want de PMI daalde van 46,1 naar 45,6 punten, waarmee de index al voor de 22ste maand op rij onder de groeigrens van 50 punten bleef. Samengevat leverden ze voor Europa geen nieuwe inzichten op in de vraag over de snelheid waarmee de ECB de rente zou kunnen verlagen in 2024.
  • De Amerikaanse barometer wees op basis van de S&P Global Services en Manufacturing PMI's op een onverwachte vertraging in de Amerikaanse productie en dienstverlening.De PMI-index daalde immers van 52,1 naar 50,9 in april 2024, het laagste peil sinds december. En dat is te wijten aan een afkoeling in zowel de maak- als de dienstenindustrie, deels omdat de instroom van nieuwe orders voor het eerst in zes maanden daalde en ook de werkgelegenheid terugviel. Positief is dat weer dat de input- én outputkosten minder snel toenemen, al blijven ze wel nog altijd hoog.
  • De aandelenmarkten veerden overal duidelijk op, met 1,1% winst voor de EuroStoxx600. Ook de FTSE 100 index trok 0,7% hoger, waarmee sterke stijging van eergisteren werd verlengd tot een nieuwe recordhoogte. Aan de basis liggen optimistische ontwikkelingen in het bedrijfsleven en lagere renteverwachtingen voor de Bank of England. Die wogen op hun beurt alweer op het pond, maar de financiële sector deed het niettemin goed omdat de kwartaalwinsten van de Britse banken stevig zouden moeten zijn. Die komen heel binnenkort, net zoals zovele andere banken, met kwartaalcijfers aandraven.
  • Aandelen in de VS wonnen dinsdag voor de tweede dag op rij. De S&P 500 steeg 1,2%, de Dow Jones kreeg er 0,7% bij en de Nasdaq trok 1,6% hoger. Communicatiediensten, industrie en gezondheidszorg waren de best presterende sectoren, terwijl materialen en energie ondermaats presteerden.
  • Afsluiten doen we met de belaagde chipsector: de Amerikaanse chipbakker Texas Instruments rapporteerde dan wel een zwak cijferrapport over het eerste kwartaal, maar de vooruitzichten waren op zijn minst hoopgevend. En dat was niet anders bij het Nederlandse ASM International en het Belgische Melexis. Dat voedt de visie dat de vooraadafbouw in de sector stilaan op zijn laatste benen loopt, zeker omdat Texas Instruments wat dat betreft altijd wel een vroege trendsetter is.
  • Ook daarom presteerde het gros van de Aziatische aandelenmarkten sterk vannacht. Azië viert de lente, weliswaar zonder groene das, maar wel met stevige winstcijfers voor onder meer Japan (+1,8%), Hongkong (+2,2%), Zuid-Korea (+2%) en Taiwan (+2,7%). Die euforie werd onder meer aangevoerd door chipaandelen zoals Tokyo Electron, Renesas, Nikon en Hoya.
  • Wat economische nieuws betreft kijken we erg uit naar de publicatie van de Duitse IFO-indicator voor april, geflankeerd door het Italiaanse consumentenvertrouwen en het Belgische zakelijke vertrouwen. Deze data worden mogelijk al meegenomen in speeches door de heren Nagel en Schnabel, die meer dan waarschijnlijk op dezelfde rentenagel gaan kloppen dan Lagarde voorheen. Om één en ander af te kruiden nemen we er ook de Amerikaanse bestellingen voor duurzame goederen bij.
  • Qua kwartaalcijfers is er sprake van een ware resultatentsunami. Daaronder bevinden zich onder meer AT&T, Biogen, Boeing, IBM, Meta Platforms, ServiceNow, Teradyne, Thermo Fisher, United Rentals, Waste Management, AkerBP, Assa Abloy, Atlas Copco, ENI, Heineken, Evotec, SEB, Trelleborg, Orange, Norsk Hydro, Kone, Melexis, Vopak, KPN , Storebrand en SSAB.

 

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap