• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 29 aug 2024

9:30

Mee met de markt: “Nvidia-kater, zonder zattemansfeest”

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Na de publicatie van de kwartaalcijfers van Nvidia na het sluiten van de beurs ziet de wereld er toch weer een beetje anders uit. Niet veel, maar het sentiment ligt duidelijk wel in een andere plooi dan gisteren, toen de Europese aandelen 0,3% hoger werden gezet, de S&P500 met 0,6% de deur uitging en de Nasdaq 1,1% verloor. Die verliezen op Wall Street zijn grotendeels terug te voeren op een fors verlies voor Super Micro Computer (-8%, na een initiële klap van -20%), dat na een flankaanval door shorter Hindenburg de publicatie van zijn jaarrapport strategisch uitstelde.
  • Los van de aandelen bewoog de dollar amper (€1 = $1,1130), net zoals de Europese en de Amerikaanse rentes, terwijl de olieprijs terugviel tot 77,6 dollar per Brent-vat en de Europese gasprijzen stabiliseerden op 38,9 euro per MWh. De Bitcoin wordt verhandeld aan 59,668 dollar.
  • Veel belangrijker voor de handel vandaag waren de cijfers van Nvidia. En die waren prima, zonder meer, zowel voor wat betreft het voorbije tweede als het komende derde kwartaal. Maar het aandeel verloor na het sluiten van de beurs toch zo’n 7%, goed voor zo’n 200 miljard dollar verdampte beurswaarde. Teleurstelling omdat er geen nieuwe konijnen uit de Nvidia-hoed werden getoverd, of omdat het aandeel zowieso al gewaardeerd werd voor jarenlange werelddominantie.
  • Feit is dat technologie- en chipgerelateerde aandelen in Azië vannacht quasi allemaal daalden in waarde, wat op de koersevolutie van alle belangrijke markten in de regio woog. De verliezen waren alleszins het grootst bij bedrijven met directe banden met de Amerikaanse techgigant, zoals de Zuid-Koreaanse chipmakers SK Hynix (-6,7%) en Samsung Electronic (-3,2%) die beide HBM-geheugenchips produceren voor sommige Nvidia-producten. Ook TSMC en Foxconn werden vlot 3% lager gezet, net zoals halfgeleideraandelen zoals Renesas, Advantest en Tokyo Electron.
  • Naast chips kijken we vandaag ook naar de autosector. Het aantal inschrijvingen van personenauto's in de EU steeg in juli namelijk met 0,2% op jaarbasis, waar dat in juni nog 4,3% was. Ja, het was dan wel de tweede opeenvolgende groeimaand, maar die groei bot dus snel af, onder meer door zwakte in in Frankrijk (-2,3%) en Duitsland (-2,1%). Het aantal inschrijvingen van elektrische auto's daalde zelfs met 10,8%, zodat het totale marktaandeel daalde van 13,5% vorig jaar tot 12,1%, onder impuls van een daling met 36,8% in Duitsland.
  • In de eerste zeven maanden van 2024 groeide het aantal inschrijvingen van auto's met 3,9% op jaarbasis tot meer dan 6,5 miljoen stuks, waarbij 12,5% van de markt uit nieuwe geregistreerde batterij-elektrische auto's bestond. Benieuwd of de beursgenoteerde autosector daar vandaag winst uit kan puren, of dat beleggers de update eens te meer als ‘weinig informatief’ zullen klasseren.
  • Op de economischekalender wordt het best spannend. De VS komen namelijk aandraven met groeicijfers over het derde kwartaal, waar de lat op 2,8% gelegd werd. Flankerend komt er weer een update van de nieuwe wekelijkse werkloosheidsaanvragen. We krijgen ook inzicht in de evolutie van het consumentenvertrouwen in Japan en Europa, waarbij die laatste ook bericht over het zakelijke vertrouwen. En dan zijn er belangrijke inflatiedata uit Duitsland, Spanje en België, die een eerste aanzet zouden moeten geven tot de tweede renteverlaging van de ECB.
  • Bedrijfsresultaten komen er onder meer van Atour Lifestyle, Autodesk, Best Buy, Brown Forman, Campbell Soup, Dell, Dollar General, Hollysys, Lululemon, Marvell Technology, MongoDB, Nio, Pioneer Natural, Ulta Beauty, Delivery Hero, Grafton, Pernod Ricard, PZU, DEME, CFE, Hal Trust, Spadel, IBA, Banimmo, etc… Komt dat zien, komt dat zien!
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap