• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 13 mrt 2026

9:30

Mee met de markt: “Risico‑aversie, recessievrees en kredietstress”

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Risico‑aversie, recessievrees en kredietstress vormden de rode draad doorheen de handelsdag. Centraal stond een verdere stijging van de olieprijs tot $100,6/Brent-vat, ondanks de vrijgave van 400 miljoen vaten door het IEA en omwille van de aanhoudende blokkering in de Straat van Hormuz. Dat de Amerikaanse oliebaron Trump de sancties tegen de export van Russische olie wil versoepelen, hielp evenmin.
  • Als toetje voegden nieuwe berichten over een beperking van de omvang van uitbetalingen aan beleggers van Private Credit-fondsen de groeiende zorgen in het financiële systeem. Die zorgen waren duidelijk voelbaar bij de banken , maar ook Private Equity-groepen, holdings en alternatieve fondsbeheerder werden door onzekere beleggers op de korrel genomen.
  • De Euro Stoxx 600 beperkte het verlies tot 0,5%, al was het maar omdat de index de voorbije weken veel meer terrein verloor dan Wall Street. De BEL20 zag 0,5% verdampten, de CAC 40 0,7% en de AEX 0,23%. Wall Street beleefde niets minder dan een baaldag en klokte stevig in het rood af: de S&P 500 werd 1,5% lager gezet, terwijl de Nasdaq 1,8% verlies moest slikken. En dat sentiment zette vannacht door in Azië, zij het in minder mate.
  • Zuid-Korea (-1,7%), India (-1%), Hongkong (-0,8%), Japan (-0,6%), Taiwan (-0,5%) en China (-0,2%) verloren allemaal terrein, al hielden de technologie-aandelen de meubelen nog wat recht. De overkoepelende HS Tech index verloor 0,4%.
  • Op sectorniveau zagen we een opvallend contrast tussen defensieve en cyclische waarden, met uitgesproken regionale verschillen. Energie was de sterkste performer in Europa en de VS, terwijl grondstoffen vooral in Europa aan de kop van het peloton fietsten. De cyclische sectoren lagen wél overal onder druk: industrials, Consumer Discretionary en IT afficheerden overal rode cijfers, terwijl de vlag van de defensieve sectoren met succes verdedigd werd door consumentengoederen en nutsbedrijven. En eigenlijk mag u daar ook de gezondheidssector bij rekenen, al deed die het vooral erg goed in Azië.
  • Op de obligatiemarkten blijft de verkoopdruk ondertussen aanhouden, zodat de rente met name in Europa blijft stijgen. De 2- en 10-jaarsrente in Duitsland kreeg er elk 4 basispunten bij tot 2,43% en 2,97%, terwijl de Amerikaanse rentes stabiel bleven op 3,74% en 4,27%. Ook in Japan kruipt de rente gestaag hoger, zodat de 10-jaarsrente weer 3 basispunten hoger sloop tot 2,24% noteert en de 2-jaarsrente op 1,28% (+2 basispunten). De recente stijging wist de rentedaling van de voorbije maanden uit en moet u lezen als een 180-graden bocht inzake de renteverwachtingen; daar waar twee renteverwachtingen in de VS en geen in Europa werden ingeprijsd, wordt nu meer een meer gemikt op één knip in de VS en een renteverhoging in Europa.
  • Op de economische kalender is het uitkijken naar de update van de belangrijke Amerikaanse inflatiegraadmeter (PCE-index), geflankeerd door de persoonlijke inkomens en uitgaves. Ook de sentimentsenquête van de University of Michigan is mogelijk leerrijk, net zoals het JOLTS-banenrapport. Europa zet daar amper wat tegenover, want de Britse maandelijkse bbp‑cijfers en de inflatieverwachtingen zouden niet mogen verrassen. En zo ook niet de Britse en Italiaanse industriële productiedata. Wel interessant zijn de Europese consumentenprijzen, al gaat de inflatoire druk via de oorlog in Iran nog niet zichtbaar zijn.
  • Bedrijfsresultaten komen er vandaag van Belysse Group, De’ Longhi, OCI, PKO Bank Polski, RLX Technology, Roularta Media, SIF Holding, Xunlei.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap