• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 5 mrt 2025

9:45

Mee met de markt: “Whatever it takes 2.0 vs. tarievenschade”

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
  • Het pauzeren van alle Amerikaanse militaire hulp aan Oekraïne - tot dat land “klaar is voor vrede” – was de aanleiding voor een handelsdag in mineur. De Europese aandelen werden 2,1% lager gezet, terwijl Wall Street het verlies beperkte tot 1,2% voor de S&P500 en 0,35% voor de Nasdaq. Bij de grondstoffen viel de olieprijs op, na de verrassende aankondiging van de OPEC+ om de productieverlaging terug te draaien. De prisj voor een vat ruwe Brent-olie gleed af tot 71,04 dollar per vat, terwijl de goudprijs andermaal stabiliseerde (2.914 dollar per ounce) en de Bitcoin tactisch herstelde van 81.607 tot 87.521 dollar.
  • Op sectorniveau was de rode draad op beide continenten duidelijk zichtbaar: Europese technologie (-4%), financials (-3,1%), grondstoffen en industrials (-2,5%) en luxeaandelen zoals Kering (-3,5%), LVMH (-2%) en Hermes (-1,6%) werden verkocht, terwijl in de VS de banken en verzekeraars (-3,5%) onderaan de lat bengelden, geflankeerd door sectoren die niet ongeschonden uit de tarievenslag zullen komen. Denk daarbij aan de autosector, met stevige verliezen voor GM (-5%), Ford (-3%) en Stellantis (-4%). Zelfde verhaal voor de luchtvaartsector, met verliezen voor United Airlines (-6%), Delta Air Lines (-6%), American Airlines (-4%) en Allegiant Travel (-9%).
  • Eén van de andere Europese hoogtepunten kregen we laat op de avond, want in Duitsland bleken christen- en sociaaldemocraten het verrassend snel eens over een radicale omslag in het begrotingsbeleid: er komt een infrastructuurfonds van 500 miljard euro en de grondwettelijke schuldenrem geldt niet meer voor defensie-uitgaven. Nieuwbakken kanselier Merz nam zelfs de “Whatever it takes”-zinsnede in de mond, vergelijkbaar met de euro-lofzang die ex-Europees voorzitter Mario Draghi ooit bezong . Laat duidelijk zijn dat Duitsland gisteren voor niet minder dan een historisch moment in de Duitse naoorlogse geschiedenis zorgde. Wordt vervolgd.
  • De hoop dat de Duitsland euros de kwakkelende Europese economie nieuw leven in kunnen blazen, duwde de euro fors hoger tegenover de dollar (€1 = $1,0632), het hoogste peil van 2025. Maar dat de ECB nu nog meer munitie heeft om via de beleidsrente te stimuleren, woog wel wat op de Duitse rente. De 2-jaarsvariant daalde 3 basispunten tot 2,01%, tegenover 2,48% op 10 jaar. Maar die rentes schetsen niet het correcte beeld, want vandaag mag u een uitverkoop verwachten van Duitse obligaties. De schuldenrem gaat er onder Merz helemaal af, waardoor de rentes fors doorschieten tot 2,7% op 10 jaar en 2,14% op 2 jaar!
  • Nee, van het (Europese) beursoptimisme van eergisteren schiet weinig over. Dat commisievoorzitster von der Leyen de tijdlijn voor defensiehulp aan Oekraïne gisteren versnelde en een 800 miljard euro omvangrijk plan voor de Europese herbewapening voorstelde kon het beurssentiment niet redden. Wel zeker is dat zo’n bedrag de regels voor begrotingsdiscipline opnieuw zullen ombuigen, op een moment dat de Amerikaanse tariferingsdrang op korte termijn de inflatiedruk zal verhogen en op middellange tot lange termijn de Amerikaanse economie richting recessie kan duwen.
  • Maar dat alles liet Azië ongemoeid, want de financiële markten in China en Hongkong toonden zich vannacht in topconditie. Logisch, ook, want Beijing ontvouwde een ambitieuze economische groeidoelstelling meer beloofde in dat verband (nog) meer steun voor de binnenlandse consumptie én de technologie-industrie. De Chinese BBP-groei moet in 2025 afklokken rond 5%, bij een dalend begrotingtekort tot 4% en zo’n 2% inflatie en dat dankzij een actieplan dat vlot 41,3 miljard dollar mag kosten. Optimisme troef, dus, onder meer in Hongkong (+2,2%), Zuid-Korea (+1,2%) en Taiwan (+1,2%), terwijl de Chinese CSI300 index en de Shanghai Composite zo’n 0,5% hoger trokken. De techonologiebeurs HS Tech kreeg er 1,7% bij.
  • Er staan vandaag een héél pak belangrijke economische data op het menu, met name diegene die betrekking hebben op het sentiment in de dienstensectoren wereldwijd. We kregen de Chinese data al, en daar komen die van de VS, het VK, EU, Italië, Spanje, en Zweden bovenop. Als toetje gooit de VS daar het belangrijke ADP arbeidsmarktrapport voor februari bovenop, naast een inzicht in de fabrieksbestellingen en het zogenaamde Beige Book.
  • Vanuit Europa komen er inflatiecijfers, met name de evolutie van de producentenprijzen in januari, terwijl Frankrijk een update geeft over de industriële productie. En in China gaat het niet te missen Volkscongress van start. Die zullen het wel moeten doen zonder Camille of Beyonce, maar de sfeer is niettemin verzekerd met een optreden van lokale held Xi Yinping.
  • Bedrijfsresultaten krijgen we vandaag onder meer van Brown Forman, Marvell Technology, MongoDB, Campbell Soup, Adidas, Bayer, Dassault Aviationj, Evonik Industries, Havas, IMCD, Intertek, Sandoz, Scor, Care Propery Invest, Cenergy Holdings, Bois Sauvage en TKH.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap