• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 9 apr 2024

15:02

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • De Amerikaanse futures staan negatief vandaag. Beleggers kijken nu reeds uit naar de inflatiecijfers die morgen gepubliceerd worden.
  • De Europese aandelen daalden in afwachting van het monetaire beleidsbesluit van de ECB donderdag. Stijgingen in chipgerelateerde aandelen stuwden de Japanse Nikkei hoger, met een zwakkere yen als stimulans voor het sentiment.
  • De olieprijzen stegen door zorgen over het aanbod uit het Midden-Oosten en Mexico. Goud vervolgde zijn rally voor de achtste opeenvolgende sessie

Topnieuws

Tesla schikt over fatale Autopilot-crash van Apple-ingenieur

  • Tesla heeft een schikking getroffen in een rechtszaak over een auto-ongeluk in 2018 waarbij een Apple ingenieur om het leven kwam nadat zijn Model X, werkend op Autopilot, van een snelweg afweek in de buurt van San Francisco, zo bleek uit rechtbankdocumenten.

Citigroup CEO staat voor groei-uitdaging nu reorganisatie werknemers rammelt

  • Beleggers in Citigroup hebben CEO Jane Fraser beloond met een stijging van de aandelenkoers nadat Fraser in september een grondige revisie van de uitdijende structuur van Citi aankondigde en de kosten verlaagde door 5.000 werknemers te ontslaan. Vervolgens willen ze groei zien in vermogensbeheer en investment banking.

Luchtvaartmaatschappijen worstelen met gebrek aan vliegtuigen terwijl zomerreizen recordniveaus gaan bereiken

  • De wereldwijde luchtvaartindustrie wordt geconfronteerd met een zomerse krapte, waarbij de reisvraag naar verwachting het niveau van voor de pandemie zal overstijgen terwijl de vliegtuigleveringen sterk dalen door productieproblemen bij Boeing en Airbus. •

Microsoft investeert 2,9 miljard dollar om AI-activiteiten in Japan te stimuleren

  • Microsoft zal de komende twee jaar ongeveer 2,9 miljard dollar investeren om zijn activiteiten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) in Japan een impuls te geven, zo meldt de krant Nikkei op basis van de president van het bedrijf.

RSV-prik van Pfizer voldoet aan doelstellingen in onderzoek onder hoogrisicovolwassenen jonger dan 60 jaar

  • Pfizer zei dat zijn respiratoir syncytieel virus vaccin Abrysvo goed werd verdragen en een immuunrespons genereerde in volwassenen met een hoger risico onder de 60 jaar vergelijkbaar met die bij oudere volwassenen, voor wie de prik al is goedgekeurd.

Aandelen in de kijker

American International Group & Corebridge Financial: de Britse verzekeraar Aviva zei dat het de overname van AIG's Britse levensverzekeringsbedrijf van 453 miljoen pond had afgerond, waarmee de grootste overname onder CEO Amanda Blanc tot nu toe werd bezegeld. Aviva kondigde de deal in september aan. Het bedrijf koopt het onderdeel - dat bekend staat als AIG Life UK - van Corebridge Financial Inc, een in New York genoteerde onderneming waarin AIG een meerderheidsbelang heeft. Blanc zei vorige maand dat Aviva zou blijven zoeken naar "selectieve" overnames, na de bekendmaking van een jaarwinst die de prognoses van analisten overtrof. Aviva stemde in maart in met een overname om opnieuw de historische Lloyd's verzekeringsmarkt te betreden met een deal van 242 miljoen pond om verzekeringsplatform Probitas te kopen.

Bloom Energy: de fabrikant van brandstofcellen zal tot 75 miljoen dollar aan federale belastingkredieten ontvangen voor zijn productiefaciliteit in Fremont en wil zijn capaciteit uitbreiden. De financiering maakt deel uit van de 4 miljard dollar belastingkredieten die onlangs door de regering Biden zijn onthuld om de binnenlandse productie van schone energie te versnellen en de uitstoot van broeikasgassen op industriële faciliteiten te verminderen. "Deze fondsen zullen ons in staat stellen om te investeren in de operationele efficiëntie van onze fabriek in Fremont en de uitbreiding van onze stapelcapaciteit te versnellen," zei CEO KR Sridhar. Bloom's Fremont-fabriek, die in 2022 werd geopend, kan meer dan 1 gigawatt per jaar produceren, gelijk aan de capaciteit van het toevoegen van een kerncentrale per jaar, aldus het bedrijf.

BP: het bedrijf zei dat het verwacht dat de upstream-productie van zowel olie en gas als koolstofarme energie in het eerste kwartaal hoger zal zijn dan in de voorgaande drie maanden. De oliemaatschappij verwacht ook sterke resultaten in olie- en gashandel, samen met een boost van 100 miljoen dollar tot 200 miljoen dollar door verbeterde olieraffinagemarges. Lagere gerealiseerde prijzen zullen echter een klap van 200 miljoen dollar tot 400 miljoen dollar betekenen voor het segment gas en koolstofarme energie, aldus BP in haar eerste handelsvooruitzichten voor 2024. Voor olie zullen de lagere gerealiseerde prijzen een negatief effect van $300 miljoen tot $600 miljoen hebben, aldus het bedrijf, deels als gevolg van prijsvertragingen bij de productie in de Amerikaanse Golf van Mexico en de Verenigde Arabische Emiraten. BP rapporteert haar resultaten op 7 mei.

Chevron: het Amerikaanse energiebedrijf heeft het Yadana aardgasveld in Myanmar verlaten, meer dan twee jaar nadat het geweld en mensenrechtenschendingen daar veroordeelde en aankondigde te zullen vertrekken. In plaats van te worden verkocht, werd Chevrons aandeel van 41,1% in het gasveld herverdeeld onder de overblijvende aandeelhouders, PTT Exploration and Production uit Thailand en het staatsbedrijf Myanma Oil and Gas Enterprise uit Myanmar. (MOGE). PTTEP, exploitant van het gasveld, zei vrijdag dat haar belang in Yadana was toegenomen tot 62,96%. "De terugtrekking geeft uitvoering aan onze intentie om Myanmar op een gecontroleerde en ordelijke manier te verlaten, na de coup van februari 2021 en de aanhoudende humanitaire crisis," zei een woordvoerder van Chevron.

General Motors: Cruise, de zelfrijdende auto-eenheid van het bedrijf, bereidt zich voor om het testen van zijn robotaxi's met veiligheidsbestuurders te hervatten in Phoenix, Arizona, meldde Bloomberg News. Het bedrijf is klaar om de tests aan te kondigen en er dinsdag al mee te beginnen, aldus het rapport. Cruise "had geen tijdlijn vastgesteld voor de inzet. We zijn bezig met ontmoetingen met ambtenaren in geselecteerde markten om informatie te verzamelen, updates te delen en het vertrouwen te herstellen", vertelde woordvoerder Pat Morrissey aan Bloomberg. GM en Cruise reageerden niet 4 onmiddellijk op een verzoek van Reuters om commentaar. Cruise mikt op een beperkte terugkeer naar straten met menselijke bestuurders later dit jaar, waarschijnlijk in Houston of Dallas, meldde Reuters in februari.

Microsoft: de techgigant zal de komende twee jaar ongeveer 2,9 miljard dollar investeren om zijn activiteiten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) in Japan een impuls te geven. Het Amerikaanse techbedrijf zal de plannen binnenkort bekendmaken wanneer de Japanse premier Fumio Kishida de Verenigde Staten bezoekt. Volgens het plan zal Microsoft geavanceerde AI-halfgeleiders installeren in twee bestaande faciliteiten in het oosten en westen van Japan. Het bedrijf is ook van plan om een AI-gerelateerd herscholingsprogramma aan te kondigen in Japan om 3 miljoen werknemers te trainen in drie jaar, en om een nieuw lab in Tokio op te zetten voor onderzoek en ontwikkeling op het gebied van robotica en AI, aldus het rapport.

Norwegian Cruise Line Holdings: de cruise-exploitant heeft de grootste scheepsbestelling in zijn geschiedenis geplaatst om aan de groeiende vraag naar cruisereizen te voldoen, zei het bedrijf maandag. Het bedrijf zal acht nieuwe schepen bestellen, verdeeld over de drie merken van het bedrijf, die tussen 2026 en 2036 moeten worden opgeleverd, vertelde leidinggevenden aan Reuters, zonder een prijs te noemen voor de schepen. De cruise-industrie vertegenwoordigt 1,5% tot 2% van de totale vakantiemarkt, dus er is ruimte voor groei, vertelde Norwegian CEO Harry Sommer aan Reuters. "Dit is de meest uitgebreide blik op de toekomst die het bedrijf ooit heeft gedaan," zei Sommer. "Het toont ons optimisme over de toekomst van deze industrie." De cruisemaatschappij zei dat de nieuwe schepen iets duurder zijn dan de vorige gezien de inflatie. Het bedrijf sloot ongeveer 1,5 miljard dollar aan in euro luidende termijnleningen om de aankoop van vier van de nieuwe schepen gedeeltelijk te financieren, volgens een SEC filing. P

Aanbevelingen

  • Danimer Scientific: Piper Sandler verlaagt de rating van overweight naar neutral en het koersdoel naar 1,25 dollar van 3,50 dollar, gebaseerd op de aanhoudende onzekerheid in de opbouw van inkomsten in de komende 2 tot 3 kwartalen.
  • SM Energy: JPMorgan verhoogt het koersdoel naar 54 dollar van 49 dollar, vooruitlopend op een beter dan verwachte kasstroom voor het bedrijf in het eerste kwartaal.
  • Ulta Beauty: Piper Sandler verlaagt het koersdoel naar 595 dollar van 665 dollar, met de vermelding dat de grootste categorieën, huidverzorging en make-up, groeiden het langzaamst jaar-op-jaar.
  • United Parcel Service: Stephens opent de dekking met een equal-weight rating en stelt een koersdoel in van 160 dollar, uitgaande van aanhoudende onzekerheid over de economische aspecten van het nieuwe contract met USPS.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap