wo. 9 apr 2025
14:36

Voor de bel
- Op basis van de futures wordt voorspeld dat de Amerikaanse aandelenmarkt negatief zal openen. Amerikaanse beleggers maken zich zorgen over de effecten van de wederzijdse tarieven van president Donald Trump op tientallen landen en de verkoop van Amerikaanse obligaties, wat angst veroorzaakt omdat buitenlandse fondsen Amerikaanse activa ontvluchten.
- Europese aandelen dalen, voornamelijk door verliezen bij farmaceutische en energiebedrijven. De daling wordt wellicht veroorzaakt door de zorgen over de wereldwijde handelsoorlog en de stijgende rentekosten.
- In Azië daalde de Nikkei in Japan, terwijl handelaren zich zorgen maakten over een mogelijke economische vertraging. Chinese aandelen vonden enige steun doordat de staat beloofde de lokale markt te ondersteunen en er een groeiende interesse was in binnenlandse technologiebedrijven.
- Goudprijzen stijgen, terwijl olieprijzen voor de vijfde opeenvolgende sessie dalen tot hun laagste niveau sinds februari 2021. De dollar daalt scherp tegen veilige havenvaluta's en de euro, terwijl de yuan zijn zwakste niveau in meer dan 17 jaar bereikt.
Topnieuws
- De tarieven van Trump gaan in werking terwijl Europa zich voorbereidt om terug te slaan.
- De notulen van de Fed kunnen de omvang van het tariefdebat laten zien voorafgaand aan Trumps “Liberation Day”.
- Wereldwijde farmaceutische aandelen kelderen terwijl Trump zijn tariefdreiging verdubbelt.
- Duitse toezichthouder beëindigt onderzoek naar Googles in-car services na overeengekomen remedies.
Aandelen in de kijker
- DeltaAirLines: Het bedrijf voorspelt een lager dan verwachte winst in het huidige kwartaal, omdat de reisdvraag "grotendeels is gestagneerd" door economische onzekerheid veroorzaakt door de uitgebreide tarieven van president Donald Trump. Delta rapporteerde een aangepaste winst van 46 cent per aandeel in het eerste kwartaal, vergeleken met de eerder herziene winstverwachting van 30 tot 50 cent per aandeel.
- Alphabet: Google heeft ermee ingestemd om zijn automobieldiensten en kaartplatform aan te passen om een Duits antitrustonderzoek te beëindigen, met de wijzigingen die van toepassing zijn in heel Europa.
- Apple: De leverancier van Apple, Luxshare, is in gesprek met klanten over manieren om te reageren op Amerikaanse tarieven door meer productie buiten China te verplaatsen, inclusief de Verenigde Staten.
- Blackstone: Het bedrijf heeft een Europees vastgoedfonds van 10,8 miljard dollar opgericht, omdat het gokt op tekenen van herstel voor de sector ondanks de toenemende marktturbulentie.
- Bristol-Myers Squibb: Het bedrijf won de afwijzing van een voorgestelde groepsrechtszaak waarin het werd beschuldigd van het frauduleus verkrijgen van patenten en het indienen van nep-patentrechtszaken om een illegaal monopolie op zijn bloedkanker medicijn Pomalyst te behouden.
- Chevron: Het Amerikaanse oliebedrijf is van plan om de techniek uit te breiden waarmee het ondergrondse rotsen in drie putten tegelijk breekt in het Permian-bekken, in een poging om de tijd en kosten van olieproductie te verminderen.
- Constellation Brands: De maker van Corona bier heeft zijn diversiteits-, gelijkheids- en inclusieprogramma's geschrapt en richt zich nu op lokale kleine bedrijven in plaats van diverse leveranciers.
- Costco Wholesale: Het bedrijf heeft productieve gesprekken gehad met de procureur-generaal van Iowa, Brenna Bird, over het diversiteitsbeleid van de retailer te midden van een juridische aanval op die programma's.
- EliLilly, Intel, Medtronic, Microsoft, Oracle & Verizon: Voormalige top juridische executives bij grote bedrijven, waaronder Microsoft, Intel en Eli Lilly, dienden een juridisch brief in waarin ze president Donald Trump beschuldigden van het ondermijnen van de rechtsstaat en het bedreigen van Amerikaanse bedrijven met zijn uitvoerende bevelen.
Aanbevelingen
- Apple: Jefferies verlaagt het koersdoel naar 167,88 dollar van 202,33 dollar, en wijst op risico's gerelateerd aan lagere iPhone-verzendingen en zwakkere vooruitzichten voor smartphone AI.
- Mondelez International: Piper Sandler verhoogt het koersdoel naar 64 dollar van 59 dollar, omdat het bedrijf niet ernstig zal worden getroffen door de wederzijdse tarieven, aangezien zijn Mexicaanse importen momenteel onder USMCA-compliance vallen.
- RPM International: JPMorgan verlaagt het koersdoel naar 100 dollar van 124 dollar, nadat het bedrijf zwakke derde kwartaalresultaten rapporteerde en de vierde kwartaalprognose verlaagde.
- Tilray Brands: Canaccord Genuity verlaagt het koersdoel naar 2,5 dollar van 3 dollar, en waarschuwt dat de groei van het bedrijf kan worden beïnvloed door het uitstellen van verkopen naar internationale kanalen met hogere marges.