• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 6 jun 2025

15:24

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • Amerikaanse beurzen: Op basis van de futures wordt een hogere opening voorspeld voor de Amerikaanse aandelenmarkten. Beleggers kijken reikhalzend uit naar het rapport over de niet-agrarische werkgelegenheid, terwijl de spanningen tussen Elon Musk en president Trump lijken af te nemen, wat het sentiment ondersteunt.

  • Europese beurzen: Europese aandelen noteren stabiel, terwijl beleggers voorzichtig blijven en grote posities vermijden. De afwachtende houding komt voort uit onzekerheid over de wereldwijde handel en de impact op economische groei.

  • Aziatische markten: De Japanse Nikkei sloot de week 1% lager, ondanks afnemende zorgen over een wereldwijde handelsoorlog.

  • Grondstoffen en valuta: De goudprijs stijgt door toenemende verwachtingen van een versoepeling van het Amerikaanse rentebeleid. De dollar wint licht terrein, maar lijkt op weg naar een wekelijkse daling. Olieprijzen dalen licht, maar liggen op koers voor hun eerste wekelijkse winst in drie weken dankzij hervatte handelsgesprekken tussen de VS en China.

Topnieuws

  • Tesla: Het aandeel Tesla herstelt na eerdere forse verliezen, nu de spanningen tussen Elon Musk en president Trump lijken te kalmeren. Het Witte Huis zou werken aan een bemiddelingsgesprek.

  • Broadcom: Broadcom voorspelt een hogere omzet in het derde kwartaal dan analisten verwachtten, dankzij sterke vraag naar AI- en netwerkchips.

  • SpaceX: Door de ruzie tussen Musk en Trump staan voor 22 miljard dollar aan overheidscontracten van SpaceX op het spel, wat gevolgen kan hebben voor meerdere Amerikaanse ruimtevaartprogramma’s.

  • Nippon Steel: Nippon Steel en de Amerikaanse overheid vragen een rechtbank om een pauze van acht dagen in hun rechtszaak, om een deal te sluiten over de overname van U.S. Steel ter waarde van 14,9 miljard dollar.

  • OpenAI: OpenAI meldt dat steeds meer Chinese groepen ChatGPT gebruiken voor heimelijke operaties, volgens een donderdag gepubliceerd rapport.

Aandelen in de kijker

  • HSBC: Voorzitter Mark Tucker vertrekt bij HSBC en wordt per 1 oktober voorzitter van AIA Group. Brendan Nelson neemt tijdelijk het voorzitterschap over. Tucker leidde eerder AIA tussen 2010 en 2017. Zijn vertrek volgt op een periode van managementwissels en geopolitieke spanningen.

  • Nasdaq: Nasdaq-CEO Adena Friedman meldt dat er opnieuw veel gesprekken zijn met bedrijven over beursgangen. Dit wijst op hernieuwd vertrouwen in de markt, ondanks onzekerheden over tarieven. Ook NYSE-president Lynn Martin bevestigt dat de markt klaar is voor goed voorbereide bedrijven. De IPO-markt lijkt dus weer op gang te komen.

  • Novo Nordisk: De EMA bevestigt dat een zeldzame oogaandoening een bijwerking is van Ozempic en Wegovy. De aandoening treft mogelijk 1 op 10.000 gebruikers. Het risico op deze aandoening is ongeveer twee keer zo hoog bij gebruikers van semaglutide. De bijsluiter zal worden aangepast met deze waarschuwing.

  • Paramount Global: Voorzitter Shari Redstone werd eerder dit jaar gediagnosticeerd met schildklierkanker. De kanker heeft zich verspreid naar haar stembanden. Ze hield de diagnose privé en deelde het enkel met een kleine kring. Redstone is betrokken bij de overname van Paramount door Skydance.

  • Sunnova Energy: Sunnova schrapt 55% van zijn personeel, ofwel 718 banen, om kosten te besparen. Het bedrijf kampt met hoge schulden en zwakke vraag. Een leninggarantie van 2,92 miljard dollar werd recent ingetrokken door de Amerikaanse overheid. Een dochteronderneming vroeg eerder deze maand faillissementsbescherming aan.

Aanbevelingen

  • Broadcom: Morgan Stanley verhoogt het koersdoel van 260 naar 270 dollar.
  • Brown-Forman: JPMorgan verlaagt het koersdoel van 34 naar 28 dollar.
  • DocuSign: JPMorgan verlaagt het koersdoel van 81 naar 77 dollar.
  • Oshkosh: JPMorgan verhoogt het koersdoel van 92 naar 106 dollar.
  • PVH: JPMorgan verlaagt het koersdoel van 99 naar 76 dollar.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap