di. 31 okt 2023
14:20

Voor de bel
- De futures op Wall Street stegen in de loop van de voormiddag want de beleggers richten zich op de beleidsvergadering van de Federal Reserve die later op de dag van start gaat, terwijl een nieuwe reeks winstrapporten ook op de radar zal staan.
- Europese aandelen klommen, aangevoerd door vastgoed en chemische aandelen. De Nikkei eindigde hoger nadat de Bank of Japan haar beleid voor de beheersing van de obligatierente aanpaste.
- Olie steeg nadat de zorgen over het aanbod als gevolg van het conflict in het Midden-Oosten de sombere Chinese cijfers compenseerden. Goud verstevigde terwijl de dollar verzwakte.
Topnieuws
Pfizer boekt kwartaalverlies door afschrijving Paxlovid
- Pfizer rapporteerde zijn eerste kwartaalverlies sinds 2019, toen de Amerikaanse geneesmiddelenproducent 5,6 miljard miljard aan kosten boekte in verband met zijn COVID-producten, zoals de antivirale behandeling Paxlovid en het vaccin Comirnaty. Het bedrijf boekte een verlies van 42 cent per aandeel in het derde kwartaal. In het vorige kwartaal rapporteerde het bedrijf een winst van 1,51 dollar per aandeel. Eerder deze maand haalde het bedrijf echter 9 miljard dollar van zijn omzetverwachting voor 2023 af nadat het ermee had ingestemd bijna 8 miljoen Paxlovid-kuren terug te nemen van de Amerikaanse overheid.
VS probeert fusie JetBlue, Spirit Airlines te blokkeren tijdens rechtszaak
- Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat dinsdag naar de rechtszaal om er bij een federale rechter op aan te dringen de geplande overname van 3,8 miljard dollar door JetBlue Airways van de ultralage luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines tegen te houden.
Caterpillar winst stijgt door vraag naar bouwmachines
- Caterpillar rapporteerde een stijging van de winst over het derde kwartaal, doordat sterke investeringen in de infrastructuur in belangrijke markten de vraag naar zijn hoogwaardige bouwmaterieel stimuleerden. De vraag naar zwaar materieel is gestegen doordat de Verenigde Staten hun wegen, spoorwegen en andere transportinfrastructuur verbeteren in het kader van een pakket van 1 biljoen dollar dat in 2021 onder de regering-Biden door de Senaat is goedgekeurd. De winst van Caterpillar heeft ook geprofiteerd van effectieve kostenbeheersing en prijsverhogingen die de marges beschermen tegen de aanhoudende inflatiedruk. De winst steeg naar 2,79 miljard dollar, of 5,45 dollar per aandeel.
Opname reverse repo-faciliteit van Fed doemt op in balansdebat
- Het uiteindelijke einde van de inspanningen van de Federal Reserve om haar enorme obligatiebezit te verminderen lijkt steeds meer samen te hangen met wat er gebeurt met de "reverse repo"-transacties van de centrale bank.
SEC klaagt SolarWinds aan voor het verbergen van cyberrisico's voorafgaand aan massale hacking
- De SEC heeft maandag softwarebedrijf SolarWinds en zijn topman op het gebied van informatiebeveiliging aangeklaagd. Ze zeggen dat ze beleggers hebben opgelicht door zwakke plekken in de cyberbeveiliging te verbergen tijdens een grootschalige hack gericht tegen de Amerikaanse overheid.
Aandelen in de kijker
- Arista Networks: de leverancier van cloud-netwerkoplossingen voorspelde maandag een omzet over het vierde kwartaal die boven de ramingen lag, omdat het verwacht dat de versoepeling van de beperkingen in de toeleveringsketen de bedrijfsuitgaven zal stimuleren. De omzetverwachting van het bedrijf voor het huidige kwartaal lag tussen 1,50 miljard dollar en 1,55 miljard dollar, boven de analistenramingen van 1,47 miljard dollar. Arista rapporteerde over het derde kwartaal een omzet van 1,51 miljard dollar, een stijging van 28,3% ten opzichte van een jaar eerder, waarmee het de verwachtingen van de Street van 1,48 miljard dollar overtrof.
- FMC: de leverancier van gewasbeschermingsmiddelen rapporteerde maandag een verliesover het derde kwartaal, voornamelijk door lagere verkoopvolumes en prijzen in Zuid-Amerika. FMC zei dat de inkomsten tijdens het gerapporteerde kwartaal met 29% daalden, met een volumedaling van 26% voor zijn producten zoals herbiciden en pesticiden. Het nettoverlies toerekenbaar aan het bedrijf bedroeg 3,5 miljoen dollar, of 3 cent per aandeel, voor de drie maanden eindigend op 30 september, vergeleken met een winst van 121 miljoen dollar, of 95 cent per aandeel, een jaar eerder. FMC bevestigde ook haar vooruitzichten voor het hele jaar
- Pinterest: het bedrijf versloeg maandag de ramingen voor omzet en winst in het derde kwartaal, doordat een stabiliserende digitale advertentiemarkt marketeers naar het platform voor het delen van afbeeldingen hielp te trekken.Het bedrijf verwacht een hogere winst. De omzet van het bedrijf steeg met 11,5% naar 763,2 miljoen dollar voor het kwartaal dat eindigde op 30 september, vergeleken met de ramingen van Wall Street van 743,5 miljoen dollar. De wereldwijde maandelijkse actieve gebruikers op het platform voor het delen van afbeeldingen stegen met 8% tot 482 miljoen. Exclusief items behaalde Pinterest een winst van 28 cent per aandeel, vergeleken met analisten die hadden gerekend op 20 cent per aandeel. Het bedrijf verwacht dat de omzet in het huidige kwartaal zal groeien met 11-13% j-o-j, vergeleken met een geschatte omzetgroei van 11,3%.
- Tenet Healthcare: de ziekenhuisexploitant heeft maandag zijn kernwinstverwachting voor het jaar verhoogd na een sterk derde kwartaal, door te wedden op een herstel van de chirurgische procedures na de pandemische dieptepunten en een verbetering van de loonkosten als de personeelstekorten afnemen. Het bedrijf verwacht in 2023 een kernwinst van 3,37 miljard dollar tot 3,47 miljard dollar ten opzichte van de eerdere prognose van 3,31 miljard dollar tot 3,46 miljard dollar. Tenet verwacht een aangepaste winst per aandeel van 5,43 dollar tot 6,05 dollar in 2023.
- VF Corp: het bedrijf trok maandag zijn omzet- en winstverwachtingen voor het hele jaar in, nu de vraag naar zijn duurdere kleding en schoeisel afneemt omdat klanten kostenbewuster worden, vooral in de Verenigde Staten. De verkoop in Noord- en Zuid-Amerika, de grootste markt, daalde met 11% in het gerapporteerde kwartaal, maar steeg met 8% in Groot-China, geholpen door een opleving van de vraag na de COVID-19 pandemie. Het bedrijf zei ook dat het bezig was met een grootschalig kostenbesparingsprogramma, waarvan het verwacht dat het 300 miljoen dollar aan besparingen op vaste kosten zal opleveren. Het bedrijf rapporteerde een aangepaste kwartaalwinst per aandeel van 63 cent, wat lager is dan de analisten hadden verwacht van een winst van 65 cent. De omzet over het tweede kwartaal daalde met 2% tot 3,03 miljard dollar in het kwartaal eindigend in september.
Bron : LSEG (voormalig Refinitiv Reuters)