• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 4 dec 2025

14:00

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • De futures op Amerikaanse aandelenindices bleven vrijwel onveranderd, terwijl beleggers een pauze namen na verwachtingen van een op handen zijnde renteverlaging door de Federal Reserve, die de belangrijkste indexen op Wall Street in de vorige sessie naar nieuwe hoogtepunten tilde. Voorzichtigheid overheerste echter in afwachting van een nieuwe reeks economische gegevens.
  • De Europese aandelen stegen licht, waarbij industriële waarden en autofabrikanten de bredere winsten aanvoerden, terwijl de risicobereidheid verbeterde na twee sessies van vlakke handel en beleggers gemengde bedrijfsupdates verwerkten. In Azië sloot de Nikkei in Japan op het hoogste niveau in drie weken en zette daarmee zijn rally voor de derde sessie voort, terwijl producenten van robots de winsten aanvoerden op speculaties dat fysieke AI de groei zal stimuleren. Chinese aandelen daalden daarentegen voor de derde opeenvolgende dag, terwijl markten wachtten op beleidsaanwijzingen van een belangrijke bijeenkomst later deze maand.
  • De dollar bleef stabiel in de buurt van het laagste niveau in vijf weken en staat bijna 9% lager voor het jaar. De olieprijzen stegen nadat Oekraïense aanvallen op Russische olie-infrastructuur zorgen over het aanbod deden toenemen, terwijl vastgelopen vredesbesprekingen de hoop op herstel van Russische stromen naar de wereldmarkten temperden. De goudprijzen daalden licht doordat stijgingen op Aziatische en Europese aandelenmarkten de vraag naar veilige havens onder druk zetten.

 

Topnieuws

De EU start een mededingingsonderzoek naar Meta over het gebruik van AI in WhatsApp

  • Brussel heeft een nieuw mededingingsonderzoek geopend naar Meta Platforms over de uitrol van kunstmatige-intelligentiefuncties in WhatsApp, aldus de Europese Commissie. Dit weerspiegelt de toenemende controle op het gebruik van generatieve AI door Big Tech.

Amazon onderzoekt het beëindigen van samenwerking met USPS, meldt Washington Post

  • Amazon is van plan zijn langdurige samenwerking met de Amerikaanse postdienst (USPS) te beëindigen, terwijl de e-commercereus zich voorbereidt op een uitbreiding van zijn landelijke bezorgnetwerk, meldde de Washington Post op basis van drie personen met kennis van de zaak.

BlackRock verwacht dat AI in 2026 markten blijft domineren ondanks risico’s

  • BlackRock, ’s werelds grootste vermogensbeheerder, verwacht dat AI in 2026 markten zal blijven domineren en voorziet een turbulente periode voor beleggers, aangezien speculatieve handel en hefboomwerking het risico op een herhaling van de scherpe verkoopgolf van vorige maand vergroten.

Aandelen in de kijker

Axogen: de Amerikaanse Food and Drug Administration (FDA) heeft het zenuwhersteltransplantaat van het bedrijf goedgekeurd, aldus de gezondheidsautoriteit woensdag. Dit opent de deur naar een potentiële marktexclusiviteit van twaalf jaar in de Verenigde Staten. Axogen's Avance Nerve Graft, een product op basis van menselijk weefsel, is ontworpen om beschadigde perifere zenuwen te herstellen zonder dat een tweede operatie nodig is om zenuwweefsel bij de patiënt te oogsten. Dit vermindert complicaties en ondersteunt een sneller herstel. De commerciële verkoop van het gelicentieerde Avance-product wordt verwacht in het begin van het tweede kwartaal van 2026. Tot die tijd zal Avance blijven worden aangeboden onder het bestaande weefselkader, aldus het chirurgische technologiebedrijf Axogen in een afzonderlijke verklaring waarin de FDA-goedkeuring wordt bevestigd.

Bank of Montreal: de bank rapporteerde een stijging van de winst in het vierde kwartaal, doordat de kapitaalmarktenafdeling profiteerde van een opleving in fusies en overnames en stijgende aandelenmarkten. De winst bij de kapitaalmarktenafdeling meer dan verdubbelde tot 521 miljoen Canadese dollar, vergeleken met 251 miljoen Canadese dollar in dezelfde periode vorig jaar, gedreven door hogere inkomsten uit de wereldwijde markten en uit investerings- en bedrijfsbankieren. De voorziening voor kredietverliezen bedroeg 755 miljoen Canadese dollar in het gerapporteerde kwartaal, tegenover 1,52 miljard Canadese dollar vorig jaar, wat wijst op meer vertrouwen in de kredietkwaliteit. Op aangepaste basis rapporteerde de bank een winst van 2,51 miljard Canadese dollar, of 3,28 Canadese dollar per aandeel, voor het kwartaal dat eindigde op 31 oktober, vergeleken met 1,54 miljard Canadese dollar, of 1,90 Canadese dollar per aandeel, een jaar eerder.

Canadian Imperial Bank of Commerce: de bank rapporteerde een stijging van de winst in het vierde kwartaal, gedreven door sterke prestaties in de kapitaalmarktenafdeling. De tarieven van de Amerikaanse president Donald Trump op belangrijke Canadese industrieën veroorzaakten marktvolatiliteit die leidde tot meer handel, wat de kapitaalmarktenafdelingen van banken ten goede kwam. Het netto-inkomen van de kapitaalmarktenafdeling steeg met 58,4% tot 548 miljoen Canadese dollar in het kwartaal. Het netto rente-inkomen, het verschil tussen wat banken verdienen op leningen en uitbetalen op deposito’s, bedroeg 4,13 miljard Canadese dollar in het kwartaal, tegenover 3,63 miljard Canadese dollar in dezelfde periode vorig jaar. Het aangepaste netto-inkomen van de bank steeg tot 2,19 miljard Canadese dollar, of 2,21 Canadese dollar per aandeel, tijdens de drie maanden eindigend op 31 oktober, vergeleken met 1,89 miljard Canadese dollar, of 1,91 Canadese dollar per aandeel, een jaar eerder.

Chevron: het bedrijf zei woensdag dat de kapitaaluitgaven voor 2026 tussen 18 miljard en 19 miljard dollar zullen liggen, terwijl de oliereus zich richt op productie in de VS en investeringen die verband houden met een recent verworven oliebelang in Guyana. De bandbreedte ligt aan de onderkant van de eerdere prognose, die jaarlijkse investeringen tussen 18 miljard en 21 miljard dollar tot 2030 voorzag. De op één na grootste Amerikaanse olieproducent schetste vorige maand een plan om kosten te verlagen, efficiënter te opereren en het rendement voor investeerders te verhogen tot het einde van het decennium. “Ons kapitaalprogramma voor 2026 richt zich op de kansen met het hoogste rendement, terwijl we discipline en efficiëntie behouden, waardoor we onze kasstroom en winst kunnen laten groeien,” zei Chevron-CEO Mike Wirth in een verklaring.

Exxon Mobil: de oliereus is van plan om vanaf maart de activiteiten stop te zetten van de oudste van zijn twee stoomkrakers op Jurong Island in Singapore, aldus vier bronnen die bekend zijn met de zaak. Dit maakt deel uit van een wereldwijde trend in de petrochemische sector om capaciteit te verminderen te midden van verliezen in de industrie. De sluiting van de fabriek, die in 2002 werd geopend, zal naar verwachting in juni voltooid zijn, zeiden twee van de bronnen. De bronnen vroegen om anonimiteit omdat zij niet gemachtigd waren om met de media te spreken. De aanstaande sluiting van de eerste kraker van de Amerikaanse oliereus in de Aziatische oliehandelhaven komt op een moment dat chemieproducenten worstelen met verliezen door overcapaciteit, aangevoerd door China, ’s werelds grootste consument van petrochemicaliën die worden gebruikt voor producten variërend van kunststoffen en kleding tot schoenen en auto’s.

Fifth Third Bancorp & JPMorgan Chase: schuldeisers van Tricolor Holdings hebben een Amerikaanse faillissementsrechter gevraagd om hen toe te staan te onderzoeken wat de twee bedrijven wisten over vermeende fraude die leidde tot het faillissement van de subprime-autolener en autodealer in september. In een rechtbankdocument van dinsdag zei de Ad Hoc Activist Recovery Group, waarvan de leden meer dan 225 miljoen dollar aan gedekte obligaties bezitten, dat de plotselinge sluiting van Tricolor en de Chapter 7-liquidatieprocedure de kredietverlening, dienstverlening en dealeractiviteiten in “volledige wanorde” achterliet, waardoor het onmogelijk was om klantbetalingen te volgen of toegang te krijgen tot reserves om obligatiehouders te betalen. De schuldeisers zeiden dat ze dagvaardingen willen uitvaardigen om te achterhalen wat JPMorgan en Fifth Third, die hielpen bij het arrangeren van Tricolor-securitisaties, wisten over “rode vlaggen” bij het bedrijf en wat ze deden toen problemen duidelijk werden. De schuldeisers zeiden ook dat ze willen weten of ze frauduleus zijn bewogen om kapitaal te verstrekken en of een wanbetaling op de obligaties noodzakelijk was.

Intel: de chipmaker zei woensdag dat hij heeft besloten zijn netwerk- en communicatiedivisie binnen het bedrijf te houden na een beoordeling van strategische opties voor de divisie. Intel had eerder onderzocht of het verschillende activa zou verkopen terwijl het opties afwoog om zijn financiële positie te verbeteren. In de zomer haalde Intel een investering van 8,9 miljard dollar binnen van de Amerikaanse overheid voor een belang van 10%, en investeringen van 2 miljard dollar van SoftBank en 5 miljard dollar van Nvidia. De chipmaker heeft zijn kaspositie hierdoor aanzienlijk verbeterd, zei financieel directeur Dave Zinsner bij de publicatie van de resultaten over het derde kwartaal. Intel concludeerde na de herziening van de verkoop van de netwerkdivisie, of NEX, dat het voordelig zou zijn om de activa te behouden.

Virtu Financial: het bedrijf zal een boete van 2,5 miljoen dollar betalen om een schikking te treffen met de Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC) over beschuldigingen dat de grote market maker bijna alle medewerkers van zijn broker-dealerdivisie toegang heeft gegeven tot vertrouwelijke informatie over klanten en hun transacties. De broker-dealerdivisie Virtu Americas, die volgens de SEC tijdens de relevante periode ongeveer 25% van de marktorders van Amerikaanse particuliere beleggers afhandelde, heeft geen schuld bekend of ontkend, aldus de SEC woensdag. U.S. District Judge John Koeltl in Manhattan keurde de overeenkomst goed. In een civiele klacht ingediend in september 2023 stelde de SEC dat Virtu herhaaldelijk klanten vertelde dat het “informatiebarrières” en “systematische scheiding tussen bedrijfsafdelingen” gebruikte om hun materiële niet-openbare informatie te beschermen.

 

Aanbevelingen

FedEx: JPMorgan verhoogt het koersdoel van 274 dollar naar 285 dollar, nadat het bedrijf zijn vooruitzichten voor het tweede kwartaal van boekjaar 2026 heeft verhoogd, hoewel de bank op korte termijn beperkte opwaartse potentie ziet.

Gitlab: Macquarie verlaagt het koersdoel naar 40 dollar van 70 dollar, en merkt op dat ondanks een behoorlijke omzetstijging in het derde kwartaal, beleggers mogelijk teleurgesteld blijven over het traject van het bedrijf in boekjaar 2026.

Merck: Scotiabank verhoogt het koersdoel naar 120 dollar van 105 dollar, en benadrukt vertrouwen dat sterke uitvoering en een robuuste productpijplijn de omzetdaling door generieke concurrentie kunnen compenseren, wat een hogere waardering ondersteunt.

Salesforce: Barclays verhoogt het koersdoel naar 330 dollar van 316 dollar, en merkt op dat het bedrijf zijn omzetprognose voor boekjaar 2026 heeft verhoogd.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap