• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 7 mei 2026

15:40

Vooruitblik op Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de bel

  • S&P 500- en Nasdaq-futures bleven dicht bij hun recordhoogtes hangen, terwijl de olieprijzen verder daalden door hoop op een vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran, wat de aanvoer van ruwe olie via de Straat van Hormuz zou kunnen normaliseren.Beleggers zullen uitkijken naar commentaren van Federal Reserve-leden Neel Kashkari, Beth Hammack en John Williams. Ook het wekelijkse rapport over werkloosheidsaanvragen staat op de radar.
  • In Europa daalden de aandelenmarkten terwijl beleggers een reeks bedrijfsresultaten verwerkten. In Japan steeg de Nikkei naar een recordhoogte toen de financiële markten na vakantiedagen heropenden en inspeelden op optimisme rond sterke technologiecijfers.
  • De goudprijs klom naar het hoogste niveau in twee weken, ondersteund door een zwakkere dollar.

Topnieuws

Bonussen op Wall Street zullen in 2026 waarschijnlijk stabiel tot licht positief blijven

  • Bonussen op Wall Street zullen in 2026 waarschijnlijk stabiel tot licht positief blijven, omdat geopolitieke spanningen door de oorlog met Iran en de onrust in private kredietmarkten de economie en incentives kunnen afremmen, aldus compensatieadviseur Johnson Associates.

Tesla: verkoop Chinese elektrische wagens stijgt met 36% in april en zet hersteltrend verder.

  • De verkoop van in China geproduceerde elektrische voertuigen van Tesla steeg in april met 36% op jaarbasis, een zesde opeenvolgende maand van groei, terwijl de Amerikaanse autofabrikant probeert stand te houden tegenover een golf van goedkopere Chinese concurrenten.

Carlyle: kwartaalwinst daalt met 28% ondanks instroom van kapitaal via secondaries-activiteiten.

  • Investeringsgroep Carlyle rapporteerde een daling van 28,2% in de winst over het eerste kwartaal, hoewel de secondaries-activiteiten zorgden voor een instroom van nieuw kapitaal.

Cheniere Energy: kwartaalverlies door zware impact van LNG-derivatencontracten.

  • Cheniere Energy boekte een verlies in het eerste kwartaal tegenover winst een jaar eerder, door miljardenverliezen op derivaten gekoppeld aan LNG-contracten, terwijl geopolitieke spanningen en volatiele gasprijzen de energiemarkten verstoorden.

Aandelen in de kijker

Albemarle: ’s werelds grootste lithiumproducent rapporteerde woensdag een kwartaalwinst die meer dan dubbel zo hoog lag als de verwachtingen van Wall Street, dankzij stijgende prijzen en verkopen van het batterijmetaal. De resultaten weerspiegelen de toenemende vraag naar lithium vanuit de sectoren voor elektrische voertuigen en energieopslag, mede door de impact van het conflict met Iran op brandstofprijzen. Het aanbod van lithium is intussen krapper geworden door de sluiting van een belangrijke mijn in China, een exportverbod in Zimbabwe en afnemende voorraden lithiumcarbonaat. Het bedrijf, dat actief is in Amerika, Australië, Azië en Europa, rapporteerde een nettowinst van 319,1 miljoen dollar, of 2,34 dollar per aandeel, tegenover 49,3 miljoen dollar, of break-even per aandeel, in dezelfde periode een jaar eerder.

American Bitcoin Corp: het bedrijf rapporteerde woensdag een kleiner nettoverlies in het eerste kwartaal, geholpen door hogere inkomsten uit bitcoinmining. Het in Miami, Florida gevestigde bedrijf, waarvan de activiteiten sterk afhankelijk zijn van de bitcoinprijs, profiteerde van verbeterde efficiëntie in de miningactiviteiten om prijsdruk in een bearmarkt voor cryptomunten te compenseren. Het nettoverlies bedroeg 81,8 miljoen dollar in de drie maanden tot 31 maart, tegenover een verlies van 100,6 miljoen dollar een jaar eerder.

Beyond Meat: het bedrijf verwacht voor het lopende kwartaal een omzet onder de verwachtingen van Wall Street, doordat het kampt met zwakke vraag naar zijn ooit iconische plantaardige producten. De omzetverwachting ligt tussen 60 miljoen dollar en 65 miljoen dollar, lager dan de analistenverwachting van ongeveer 67 miljoen dollar. Voor het eerste kwartaal rapporteerde Beyond Meat een omzet van 58,2 miljoen dollar, in lijn met de verwachting van 58,1 miljoen dollar. Het bedrijf boekte een aangepast verlies van 0,10 dollar per aandeel, tegenover een verlies van 0,77 dollar per aandeel een jaar eerder.

Blue Owl Capital: twee beursgenoteerde privatekredietfondsen van Blue Owl Capital verlaagden woensdag hun dividend nadat ze een daling van de netto-inventariswaarde per aandeel in het eerste kwartaal rapporteerden, wat zij toeschreven aan hogere financieringskosten. Blue Owl Capital Corp verlaagde het dividend naar 0,31 dollar per aandeel van 0,36 dollar. Blue Owl Technology Finance Corp kondigde een dividend aan van 0,35 dollar per aandeel tegenover 0,40 dollar in het vierde kwartaal, en keerde daarnaast een extra speciaal dividend van 0,05 dollar per aandeel uit in beide kwartalen. De twee fondsen kochten samen voor 85 miljoen dollar aan eigen aandelen in het eerste kwartaal.

Carlyle Group: de wereldwijde investeringsgroep rapporteerde een daling van 28,2% in de kwartaalwinst, hoewel de secondaries-activiteiten instroom van nieuw kapitaal opleverden. De uitkeerbare winst bedroeg 327 miljoen dollar, of 0,89 dollar per aandeel, tegenover 455,4 miljoen dollar of 1,14 dollar per aandeel een jaar eerder. De markten waren volatiel door het conflict tussen de Verenigde Staten, Israël en Iran, wat de olieprijzen deed stijgen en inflatie aanwakkerde. Terwijl inkomsten uit beheervergoedingen met 3,6% stegen, daalden de fees voor transacties en adviesactiviteiten met 30% tot 54,1 miljoen dollar.

Cheniere Energy: het bedrijf boekte een verlies in het eerste kwartaal, tegenover winst een jaar eerder, door miljardenverliezen op LNG-gerelateerde derivatencontracten in een volatiele energiemarkt. De resultaten werden vooral beïnvloed door een negatieve herwaardering van 4,8 miljard dollar op derivaten gekoppeld aan langetermijncontracten. De volatiliteit op de LNG-markt, mede door het conflict met Iran, weegt op energiebedrijven, ondanks sterke vraag naar Amerikaanse LNG-export. Het bedrijf uit Houston rapporteerde een nettoverlies van 3,5 miljard dollar, tegenover een winst van 353 miljoen dollar een jaar eerder.

Coherent : het bedrijf verwacht een omzet in het vierde kwartaal boven de marktverwachtingen, ondersteund door sterke vraag naar AI-datacentercomponenten. Toch blijven beleggers voorzichtig over de mate waarin deze vraag zich vertaalt in concrete orders op korte termijn. CEO Jim Anderson sprak van uitzonderlijk sterke vraag in de datacenter- en communicatiesegmenten. Coherent verwacht een omzet van 1,91 miljard dollar tot 2,05 miljard dollar, tegenover een verwachting van 1,91 miljard dollar.

Fortinet: het bedrijf verhoogde zijn jaarverwachtingen en wijst op sterke vraag naar cybersecurityoplossingen, aangezien bedrijven prioriteit geven aan bescherming tegen complexe dreigingen. CEO Ken Xie sprak van brede vraag over alle segmenten en regio’s, aangewakkerd door een steeds complexer dreigingslandschap. Fortinet verwacht een jaaromzet tussen 7,71 miljard dollar en 7,87 miljard dollar, tegenover eerdere verwachtingen van 7,50 miljard dollar tot 7,70 miljard dollar. De aangepaste winst per aandeel wordt nu verwacht tussen 3,10 dollar en 3,16 dollar.

HawkEye 360: het ruimteanalysebedrijf haalde 416 miljoen dollar op via een beursgang in de Verenigde Staten. Het bedrijf verkocht 16 miljoen aandelen aan 26 dollar per stuk, wat resulteerde in een waardering van ongeveer 2,42 miljard dollar. Het had gemikt op een prijsvork van 24 dollar tot 26 dollar per aandeel. De beursgang geldt ook als graadmeter voor interesse in ruimtevaarttechnologie, zeker met het oog op een mogelijke beursgang van SpaceX.

IonQ: het quantumcomputingbedrijf verhoogde zijn omzetverwachting voor het volledige jaar, gedreven door groeiende vraag naar zijn platform. IonQ verwacht nu een jaaromzet tussen 260 miljoen dollar en 270 miljoen dollar, tegenover een eerdere verwachting van 225 miljoen dollar tot 245 miljoen dollar. De omzet in het eerste kwartaal bedroeg 64,7 miljoen dollar, boven de verwachting van 49,7 miljoen dollar.

Texas Pacific Land: het bedrijf rapporteerde hogere omzet in het eerste kwartaal dankzij stijgende royalty-inkomsten uit olie en gas door hogere productievolumes. De totale omzet bedroeg 236,8 miljoen dollar, tegenover 196 miljoen dollar een jaar eerder.

Tesla: de verkoop van in China geproduceerde elektrische voertuigen steeg met 36% op jaarbasis in april, wat de zesde opeenvolgende maand van groei markeert, terwijl het bedrijf probeert stand te houden tegen toenemende concurrentie van goedkopere Chinese rivalen. Leveringen van Model 3 en Model Y uit de fabriek in Shanghai bedroegen 79.478 voertuigen. Dat lag 7,2% lager dan in maart, maar duidelijk hoger dan in april 2025. De cijfers wijzen erop dat Tesla stabiliseert in zijn belangrijkste markten buiten de Verenigde Staten, al kunnen vertragingen in regelgeving rond zelfrijdende software en nieuwe Chinese modellen het herstel afremmen.

Aanbevelingen

AppLovin: Piper Sandler verhoogt het koersdoel naar 665 dollar van 650 dollar nadat het bedrijf een indrukwekkende omzet over het eerste kwartaal rapporteerde die de verwachtingen van Wall Street overtrof.

CDW: JPMorgan verlaagt het koersdoel naar 130 dollar van 160 dollar na de resultaten over het eerste kwartaal die onder de verwachtingen van beleggers bleven.

Coherent: Jefferies verhoogt het koersdoel naar 375 dollar van 350 dollar, omdat het bedrijf volgens hen kan blijven profiteren van positieve trends dankzij recordboekingen en een orderboek dat nu loopt tot 2028, met langetermijncontracten tot 2030.

Uber Technologies: Piper Sandler verhoogt het koersdoel naar 105 dollar van 100 dollar nadat het bedrijf sterke boekingen voor het tweede kwartaal voorspelde.

Walt Disney: JPMorgan verhoogt het koersdoel naar 139 dollar van 138 dollar na beter dan verwachte aangepaste winst per aandeel in de resultaten over het tweede kwartaal.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap