• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 24 apr 2026

11:20

WDP levert solide kwartaalresultaten en bevestigt groeipad tot 2030

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

WDP publiceerde een degelijk operationeel kwartaalresultaat waarbij de EPRA‑winst per aandeel licht boven de verwachtingen uitkwam. Ondanks een lichte afkoeling van de like‑for‑like groei blijft de bezettingsgraad bijzonder hoog en blijft de ontwikkelingspijplijn stevig onderbouwd door een hoge pre‑letgraad. De herbevestiging van de winstdoelstellingen tot 2026 en 2030 onderstreept het vertrouwen in het langetermijn groeimodel, aldus KBC Securities‑analist Wim Lewi.

WDP?

WDP  (Warehouses De Pauw) ontwikkelt en investeert in logistiek vastgoed (magazijnen en kantoren). De vastgoedportefeuille van WDP bedraagt meer dan 5 miljoen m². Deze internationale portefeuille van semi-industriële en logistieke gebouwen is verspreid over ongeveer 250 sites op logistieke toplocaties voor opslag en distributie in België, Frankrijk, Nederland, Luxemburg, Duitsland en Roemenië.

Operationele prestaties in het eerste kwartaal van 2026

In het eerste kwartaal van 2026 realiseerde WDP een bruto‑huurinkomen van 121,2 miljoen euro, een stijging met 13,5 procent op jaarbasis en duidelijk boven de verwachting van 120,1 miljoen euro. De EPRA‑winst per aandeel kwam uit op 0,38 euro, wat neerkomt op een onderliggende stijging van 5,8 procent tegenover een jaar eerder en licht boven de verwachting van 0,37 euro.

De like‑for‑like huurgroei bedroeg 1,7 procent, wat lager is dan de 2,3 procent over 2025. Deze afname is volgens Wim Lewi het gevolg van tijdelijke frictieleegstand, die een deel van de positieve impact van indexatie en huurherzieningen neutraliseerde.

De bezettingsgraad bleef echter op een uitzonderlijk hoog niveau en kwam uit op 97,3 procent, tegenover 97,7 procent aan het einde van 2025. Ook de gemiddelde looptijd van de huurcontracten bleef stabiel met 5,7 jaar, tegenover 5,6 jaar eind 2025, inclusief zonne‑energiecontracten.

De EPRA‑netto‑actiefwaarde per aandeel steeg naar 22,2 euro, een toename van 3,6 procent tegenover 21,9 euro eind 2025. De EPRA‑net initial yield bleef onveranderd op 5,4 procent.

Ontwikkelingspijplijn biedt sterke visibiliteit

De ontwikkelingspijplijn van WDP blijft volgens de analist een belangrijk fundament van het investeringsverhaal. Momenteel bedraagt de pipeline 430.000 vierkante meter, waarvan tachtig procent reeds vooraf is verhuurd. Deze hoge pre‑letgraad verlaagt het risico aanzienlijk en zorgt voor een sterke voorspelbaarheid van toekomstige kasstromen.

De verwachte netto‑huurinkomstrendementen op deze projecten bedragen gemiddeld 7,3 procent. In het huidige onzekere macro‑economische klimaat beschouwt Wim deze mate van visibiliteit als een belangrijk defensief element binnen de sector.

Volgens WDP onderstreept de aanhoudende geopolitieke onzekerheid, waaronder de blokkade van de Straat van Hormuz, het belang voor Europa om verder in te zetten op economische autonomie en robuuste logistieke en industriële toeleveringsketens. Dat structurele thema ondersteunt volgens het management de vraag naar moderne logistieke infrastructuur op lange termijn.

Herbevestiging van winstdoelstellingen

WDP herhaalde zijn vooruitzichten voor de EPRA‑winst per aandeel over 2026 op 1,60 euro, nagenoeg in lijn met de marktverwachting van 1,61 euro. Daarnaast bevestigde het bedrijf ook zijn langetermijndoelstelling van een EPRA‑winst per aandeel van 2,00 euro tegen 2030.

Die doelstelling impliceert een gemiddelde jaarlijkse groei van ongeveer zes procent. Volgens Wim getuigt dit van vertrouwen in de uitvoerbaarheid van de groeistrategie en de rendabiliteit van toekomstige investeringen.

Balans blijft solide en voorspelbaar

Op balansvlak bleef de financiële positie van WDP robuust. De loan‑to‑value‑ratio steeg licht naar 40,3 procent, tegenover 40,1 procent eind 2025. De aangepaste verhouding tussen nettoschuld en EBITDA bleef ongewijzigd op 7,5 keer.

De gemiddelde kost van de schulden bleef stabiel op 2,4 procent, terwijl de ongebruikte kredietlijnen uitkomen op 1,6 miljard euro, tegenover 1,7 miljard euro eind 2025. De reële waarde van de vastgoedportefeuille steeg verder naar 8,7 miljard euro, tegenover 8,6 miljard euro eind 2025.

“Blend30”-strategie bevestigt groeivertrouwen

Binnen de “Blend30”-strategie voorziet WDP jaarlijks ongeveer 500 miljoen euro aan investeringen over de komende vier tot vijf jaar. Deze investeringen zullen grotendeels worden gefinancierd via interne middelen en gerichte bijdragen in natura, zogenaamde contributions in kind.

Volgens Wim verwacht WDP dat de loan‑to‑value‑ratio rond 40 procent zal blijven, met een bovengrens van 45 procent. Die aanpak laat toe om groei te realiseren zonder zware verwatering via grote kapitaalverhogingen, terwijl tegelijk voldoende financiële flexibiliteit behouden blijft.

Daarnaast beschikt WDP over ruime middelen om zowel de lopende ontwikkelingspijplijn af te werken als verder te investeren in het strategische “Energy as a Business”-plan, waarbij energie‑oplossingen een steeds belangrijkere rol spelen binnen het vastgoedmodel.

KBC Securities over WDP

Volgens de KBC Securities‑analist blijft WDP aantrekkelijk gewaardeerd in verhouding tot zijn stabiel groeiprofiel. De combinatie van hoge bezettingsgraden, een sterk voorverhuurde ontwikkelingspijplijn en een solide balans biedt bescherming in een volatiele macro‑economische omgeving. De nieuwe “Blend30”-strategie, met een vooropgestelde jaarlijkse groei van zes procent in EPRA‑winst per aandeel, onderstreept volgens de analist het vertrouwen in de toekomstige rendabiliteit. 

Wim herhaalt zijn kopen-aanbeveling en koersdoel van 32 euro. . 

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap