• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 21 jun 2021

16:30

Aandelennieuws in het kort

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Vivendi verkoopt 10% van Universal Music Group aan SPAC van William Ackman

  • Vivendi zal 10% van Universal Music Group verkopen aan Pershing Square Tontine Holdings, een SPAC gesteund door William Ackman. De transactie kost de SPAC 3,5 miljard euro en waardeert Universal Music Group op 35 miljard. Onlangs verwierf een groep onder leiding van Tencent ook al een belang van 20%.

Coronatest Roche goedgekeurd in VS

  • De Amerikaanse Food & Drug Administration (FDA) heeft versnelde goedkeuring verleend aan een PCR-test van Roche. De test werkt zowel bij symptomatische als bij niet-symptomatische patiënten en zou binnen 20 minuten resultaat kunnen opleveren. In dat opzicht is het de snelste in zijn categorie. De test is gebaseerd op het Cobas Liat-systeem en zal beschikbaar zijn in landen die de CE-markering aanvaarden.

GoPuff neemt softwarebedrijf RideOS over

  • RideOS, een softwarebedrijf dat onder meer door Siemens wordt gesteund, zal door GoPuff worden overgenomen. Het bedrijf betaalt naar verluidt 115 miljoen in cash en aandelen, hoewel officieel geen transactievoorwaarden bekend zijn. RideOS past in de plannen van de voedselbezorger, omdat het een van de beste cartografie-, dispatching- en technologiebedrijven is.

Linde gaat in Zuid-Korea waterstofstations bouwen

  • Linde heeft een principeakkoord ondertekend met de provincie Gyeonggi in Zuid-Korea voor de bouw van waterstofstations in grote steden en de uitbreiding van industriële gasfaciliteiten in haar fabriek in Pyeongtaek. Het nieuws werd door de lokale overheid bekendgemaakt, maar er werden geen verdere details verstrekt.

ArcelorMittal start een derde inkoopprogramma eigen aandelen

  • ArcelorMittal start zoals aangekondigd een derde inkoopprogramma voor eigen aandelen op, voor nog eens 750 miljoen dollar. Het programma zal lopen tot het einde van 2021. In het vorige programma werd voor 468,8 miljoen euro ingekocht tegen een gemiddelde prijs van 26,27 euro per aandeel. De slotkoers van vrijdag bedroeg 23,95 euro.

Orphazyme's arimoclomol afgekeurd door Amerikaanse regelgever

  • Orphazyme (koers aandeel: -44%), het eerste zogenaamde "meme-aandeel" van Denemarken, genoteerd Kopenhagen en New York, verlaagde vrijdag zijn financiële vooruitzichten nadat de Amerikaanse regelgever FDA rood licht gaf voor zijn belangrijkste kandidaat-geneesmiddel. De aandelen van het biotechbedrijf zaten recent op een rollercoaster, omdat beleggers posities innamen in afwachting van de beslissing van de Amerikaanse Food and Drug Administration. De aanvraag voor arimoclomol, een behandeling voor de genetische aandoening Niemann-Pick ziekte type C, was uiteindelijk niet succesvol.

Morrisons verwerpt bod van Clayton, Dubilier & Rice

  • Het Britse supermarktconcern Morrisons heeft een bod in cash van 5,52 miljard pond of 230 pence per aandeel van de Amerikaanse private equity-onderneming Clayton, Dubilier & Rice (CD&R) verworpen. "De raad van bestuur van Morrisons evalueerde het voorwaardelijke voorstel samen met zijn financiële adviseur, Rothschild & Co, en concludeerde unaniem dat het voorwaardelijke voorstel Morrisons en zijn toekomstperspectieven aanzienlijk onderwaardeerde," zei de groep. CD&R liet al weten zijn poging te willen verderzetten.

Kerry Group neemt Niacet over

  • Kerry Group neemt Niacet, producent van bewaarmiddelen, over voor 853 miljoen euro. Kerry liet vorige week nog weten dat het zijn Britse en Ierse Consumer Foods' Meats and Meals-activiteiten zou verkopen aan de Amerikaanse pluimveeproducent Pilgrim's Pride voor 819 miljoen euro. CEO Edmond Scanlon zei bij die gelegenheid dat het bedrijf zich concentreert op zijn kernactiviteit, nl. ingrediënten.

Porsche start joint venture met batterijproducent Customcells

  • VW-dochter Porsche zet een joint venture op met Customcells voor de productie van high-performance batterijen. Het partnership is gericht op de productie van auto-accu's met een hogere energiedichtheid dan de prototypes die worden gebruikt in de huidige elektrische wagens van Porsche. Naast het verkorten van de oplaadtijd, betekent het verbeteren van de energiedichtheid dat er minder grondstoffen nodig zijn in batterijen om dezelfde actieradius te bereiken. Hierdoor zullen ook de productiekosten van batterijen dalen, waardoor elektrische auto's betaalbaarder worden. De productiefaciliteit beoogt een capaciteit van 100 kilowattuur, wat zich zal vertalen in ongeveer genoeg batterijen voor 1.000 auto's per jaar.

Volvo gaat samenwerken met batterijproducent Northvolt

  • Ook Volvo heeft plannen voor een joint venture met de Zweedse batterijmaker Northvolt om duurzame batterijen te ontwikkelen voor zijn elektrische auto's en een gigafabriek op te zetten. De bedrijven willen in Zweden een onderzoeks- en ontwikkelingscentrum opzetten dat in 2022 operationeel wordt en in 2026 in Europa een gigafabriek beginnen met een potentiële capaciteit van maximaal 50 gigawattuur (GWh) per jaar.

Norwegian Air benoemt CFO tot CEO

  • De Noorse luchtvaartmaatschappij Norwegian Air heeft financieel directeur Geir Karlsen met onmiddellijke ingang benoemd tot CEO, als opvolger van Jacob Schram die gisteren bedankt werd voor bewezen diensten. Karlsen is sinds 2018 CFO en was in 2019 gedurende zes maanden waarnemend CEO voor de luchtvaartmaatschappij, die uit faillissementsbescherming komt nadat de coronacrisis de zwaar in de schulden zittende luchtvaartmaatschappij in een financiële crisis stortte.

Meer interessant beursnieuws

  • Adviezen en aanbevelingen

  • Benelux-beursnieuws bij 't ontbijt

  • Meest verhandeld bij Bolero op Euronext

  • Ontex publiceert strategische update

  • Prosus boekt sterke jaarresultaten

  • Wat heeft de komende week in petto?

  • Terugblik op Wall Street

Wat staat er morgen op het programma?

Tot slot blikken we nog even vooruit naar wat morgen, dinsdag 22 juni, op de beleggersagenda staat:

  • Bedrijfsresultaten
    • DS Smith
  • Aandeelhoudersvergadering
    • Vivendi - IMCD - Coca-Cola HBC - Helvetia Holding (investeerdersdag) - Pernod Ricard (investeerdersdag) - Mastercard
  • Ex-dividend
    • ACS Actividades de Construcción - Iliad SA 
  • Macro-economie
    • VS: Powell over Covid-19-maatregelen en economie in Parlement, verkoop bestaande woningen, Richmond Fed productiecijfers
    • EMU: consumentenvertrouwen
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap