do. 16 sep 2021
16:30

Vivendi plant overnamebod op Lagardère
- Vivendi is van plan een bod uit te brengen op Lagardère als de toezichthouders het plan goedkeuren om het belang van Amber Capital uit te kopen, een deal die één van de grootste mediabedrijven van Europa zou creëren. Vivendi heeft ermee ingestemd om 25,3 miljoen aandelen van Lagardère, activistische investeerder en eigenaar van activa zoals Paris Match magazine en Europe 1 radio, te kopen voor 24,10 euro per stuk. Daarmee zou het bedrijf boven de 30% van Lagardère uitkomen, waardoor het volgens de Franse wet verplicht zou zijn een bod uit te brengen op de rest van het bedrijf.
CF Industries sluit tijdelijk twee fabrieken in VK door energieschaarste
- De energieschaarste in Europa dwingt kunstmestproducent CF Industries ertoe twee fabrieken in het Verenigd Koninkrijk te sluiten. Het is het eerste teken dat een recordstijging van de gas- en energieprijzen het economische herstel van de regio dreigt te vertragen. CF Industries zet de activiteiten in zijn fabrieken in Billingham en Ince stop vanwege de hoge aardgasprijzen, zonder een inschatting te geven wanneer de productie zal worden hervat.
Ryanair verhoogt langetermijnprognoses
- Ryanair verhoogt zijn langetermijnverwachtingen en mikt tegen 2026 op 225 miljoen passagiers per jaar, tegenover een eerdere prognose van 200 miljoen. De Ierse lagekostenmaatschappij vervoerde vóór de coronapandemie 149 miljoen passagiers per jaar. Volgens Ryanair zal de geplande levering van 210 Boeing BA.N 737 MAX jets het bedrijf de komende vijf jaar toelaten om de groei na de pandemie te versnellen.
Europa noteert fors minder inschrijvingen van nieuwe wagens
- Het aantal inschrijvingen van nieuwe auto's is in augustus met 18% en in juli met 24% gedaald ten opzichte van een jaar eerder, stelt de Europese vereniging van autofabrikanten. Sinds de jaarstart is sprake van een groei met 13%. De autoproductie wordt gedrukt door het wereldwijde tekort aan halfgeleiders en de topmannen van Volkswagen, Daimler en BMW waarschuwden dat dat nog tot ver in het volgende jaar zal aanhouden. Alsof de schaarse voorraad nog niet genoeg is om de prijzen op te drijven, geven autofabrikanten ook voorrang aan hun meest winstgevende modellen, omdat het aantal voertuigen dat ze kunnen produceren beperkt is.
Meer interessant beursnieuws
Wat staat er morgen op het programma?
Tot slot blikken we nog even vooruit naar wat morgen, vrijdag 17 september, op de beleggersagenda staat:
- Bedrijfsresultaten
- Asit Biotech
- Aandeelhoudersvergadering
- Greenyard - Auto Trader Group - Smiths Group (BAV) - Thermo Fisher Scientific (Investor Day)
- Ex-dividend
- Las Vegas Sands - Johnson Controls International - DTE Energy
- Macro-economie
- VS: Quadruple Witching Day, vertrouwensindicatoren Universiteit van Michigan
- VK: kleinhandelsverkopen
- EU: inflatie