vr. 2 okt 2020
16:30

KLM
- Het reddingspakket ter waarde van 3,4 miljard euro voor de Nederlandse luchtvaartmaatschappij KLM is sinds donderdagavond in kannen en kruiken. Het personeel en vooral de piloten zouden behoorlijk moeten inleveren, eerder toegekende loonsverhogingen, de dertiende maand en de winstuitkering worden geschrapt. Dat was een eis van Minister Hoekstra om leningen met staatssteun toe te kennen.
Ocado
- De Britse onlineretailer Ocado wordt door het Noorse robotbedrijf AutoStore beschuldigd van patentinbreuken. De groep diende in de VS en in het VK een klacht in tegen Ocado op de beschuldiging dat de technologie waarop het “Ocado Smart Platform” steunt, afkomstig is van AutoStore.
Rolls-Royce
- Rolls-Royce is op zoek naar 5 miljard pond extra centen, waarvan 2 miljard bij de aandeelhouders, om zich te wapenen tegen een “worst case scenario”. Luchtvaartmaatschappijen betalen Rolls op basis van het aantal uren dat hun motoren in hun grotere jets vliegen en de zorgen over een ineenstorting van de langeafstandsreizen hebben de aandelen dit jaar al meer dan 80% gekost, waardoor de marktwaarde tot 2,5 miljard pond is gedaald.
Gecina en Nexity
- De Franse bouwbedrijven Gecina en Nexity slaan de handen in elkaar om in Parijs, waar een groot tekort aan woningen heerst, zo'n 4.000 woningen op te richten. Hiervoor richten beide bedrijven een joint venture op die voor 60% in handen komt van Nexity.
Vivendi
- Het Franse mediabedrijf Vivendi heeft zijn belang in Lagardere opgetrokken tot 26,7% van het aandelenkapitaal, zo bleek uit een persbericht dat de onderneming donderdagavond na het sluiten van de beurs publiceerde. Vivendi controleert daarmee 20,2% van de stemrechten in Lagardere.