• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wil je niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volg je elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijg je meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Andrea Gabellone, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guglielmo Filangieri, Guy Sips, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kaat Ceulemans, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Mathijs Geerts Danau, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Simon Hox, Thomas Couvreur, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 27 aug 2026

10:37

Ageas verhoogt winst- en kasstroomverwachtingen na sterk halfjaar

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Ageas heeft over de eerste helft van 2026 duidelijk beter dan verwachte resultaten gepubliceerd. Vooral de levensverzekeringsactiviteiten presteerden sterk dankzij een hogere premie-instroom en een gunstig investeringsresultaat. Ondanks de impact van zware stormen in België en Portugal op de schadeverzekeringsactiviteiten verhoogde de verzekeringsgroep haar verwachtingen voor zowel de winst als de kasstromen, aldus KBC Securities-analist Thomas Couvreur.

Ageas?

AGEAS  is een internationale levens- en schadeverzekeraar die actief is in Europa (België, het Verenigd Koninkrijk, Portugal, de belangrijkste markten van Turkije) en in Azië via minderheidspartnerschappen met sterke lokale Qnanciële instellingen (China, Thailand, Maleisië, India, de Filippijnen en Vietnam). Belangrijk zijn de "leven" en "niet-leven"-activiteiten:
"Leven"‑verzekeringen gaan over risico’s die te maken hebben met leven, overlijden of pensioenopbouw, en keren meestal uit op lange termijn (bv. een pensioenverzekering of schuldsaldoverzekering). "Niet‑leven"‑verzekeringen dekken schade of aansprakelijkheid en keren uit bij een concrete gebeurtenis, zoals een ongeval of schade (bv. een autoverzekering of brandverzekering).

Sterke winstgroei ondanks uitzonderlijke weersomstandigheden

Het netto operationele resultaat kwam uit op 776 miljoen euro, ruim boven de verwachtingen van Thomas en de gemiddelde analistenverwachting (gav).Dat betekent een stijging van 5,7% tegenover dezelfde periode vorig jaar.

De resultaten werden deels gedrukt door de stormen die België in juni en Portugal in januari troffen. Daardoor steeg de combined ratio van de schadeverzekeringsactiviteiten van 92,1% naar 95,2%.

Ondanks die weersgerelateerde schade bleef de onderliggende winstgevendheid sterk dankzij een gedisciplineerd acceptatiebeleid en solide technische resultaten binnen de verschillende activiteiten.

Levensverzekeringen zorgen voor positieve verrassing

De sterkste bijdrage kwam van de levensverzekeringsactiviteiten. De premie-instroom steeg op vergelijkbare basis met 9%, terwijl ook de onderschrijvingsresultaten en de opbrengsten uit beleggingen gunstig evolueerden. Daardoor nam het operationele resultaat van de Life-divisie met 16,9% toe tot 629 miljoen euro.

Volgens Thomas bevestigen deze cijfers de sterke commerciële dynamiek binnen het segment en de kwaliteit van de verzekeringsportefeuille.

Schadeverzekeringen tonen veerkracht

Hoewel de schadeverzekeringsactiviteiten werden getroffen door uitzonderlijke weersomstandigheden, bleef het resultaat relatief robuust. De operationele winst daalde met 8,7% tot 240 miljoen euro.

Volgens Thomas toont dit aan dat de onderliggende technische rendabiliteit van de portefeuille sterk blijft en dat Ageas erin slaagt om schadepieken gedeeltelijk op te vangen.

Sterke prestaties in België, Europa en Azië

Vrijwel alle geografische regio's presteerden beter dan verwacht. In België steeg het operationele resultaat met 19,7% tot 297 miljoen euro. De Europese activiteiten realiseerden een winst van 145 miljoen euro, een stijging van 26%. Ook Azië leverde een sterke bijdrage met een operationeel resultaat van 376 miljoen euro, goed voor een groei van 7,1%. De herverzekeringsactiviteiten vormden de uitzondering. Daar daalde het resultaat met 41% tot 52 miljoen euro.

Solvabiliteit blijft comfortabel

De Solvency II-ratio bedroeg 195%. Dat ligt lager dan de 240% van een jaar eerder, maar de daling was grotendeels het gevolg van de eerder aangekondigde kapitaalverhoging bij Taiping Pension. Volgens het management voegden de verzekeringsactiviteiten zelf ongeveer 12 procentpunten toe aan de solvabiliteitsratio. Daarnaast zal de aangekondigde verkoop van de Maleisische activiteiten bij afronding van de transactie nog eens ongeveer 23 procentpunten toevoegen.

Ondanks de daling blijft de kapitaalpositie volgens Thomas zeer comfortabel.

Verhoogde winstverwachting voor 2026

Ageas verwacht nu dat het netto operationele resultaat in 2026 meer dan 1,95 miljard euro zal bedragen. In die prognose is een netto-impact van 420 miljoen euro opgenomen uit de verkoop van Etiqa. Dat omvat een netto meerwaarde van 450 miljoen euro, gedeeltelijk gecompenseerd door een lagere kasopstroom van 30 miljoen euro. Voor de aankondiging van deze transactie ging de gemiddelde analistenverwachting uit van een operationeel resultaat rond 1,54 miljard euro.

Volgens Thomas impliceert de nieuwe doelstelling waarschijnlijk verdere opwaartse bijstellingen van de marktverwachtingen.

Hogere kasstromen naar de holding

Ageas verhoogde ook zijn verwachtingen voor de kasstromen naar de holding. Waar eerder werd gerekend op meer dan 1,2 miljard euro, verwacht de groep nu meer dan 1,4 miljard euro. Die verhoging wordt voornamelijk ondersteund door hogere dividendstromen vanuit China en Thailand.

De stijging bevestigt volgens Thomas de sterke kasgeneratiecapaciteit van de internationale activiteiten.

KBC Securities over Ageas

Thomas Couvreur noemt de halfjaarresultaten van Ageas bijzonder sterk. Vooral de prestaties van de levensverzekeringsactiviteiten, de hogere premie-instroom en het sterke investeringsresultaat zorgden voor een positieve verrassing. Hoewel de schadeverzekeringsactiviteiten werden getroffen door uitzonderlijke stormen in België en Portugal, bleef de algemene winstgevendheid volgens hem opmerkelijk veerkrachtig. De verhoogde verwachtingen voor zowel de winst als de kasstromen wijzen er bovendien op dat verdere opwaartse aanpassingen van de marktverwachtingen waarschijnlijk zijn. KBC Securities handhaaft het koersdoel van 70 euro en de "Opbouwen"-aanbeveling voor Ageas.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap