• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 29 apr 2024

13:35

Alfen vindt de juiste oplossing

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Alfen ?

Alfen  is een Nederlandse producent van energieopslagsystemen, transformatorstations en elektrische laadpalen. Alfen bestaat uit 3 onderdelen: smart grids, energy storage en EV-laadstations.

Alfen geeft meer duidelijkheid over de eerder gecommuniceerde vochtproblemen in hun onderstations. Niet geïnstalleerde systemen worden aangepast en kunnen eind april in gebruik worden genomen. De nieuwe productiemethode is medio april goedgekeurd en zal vanaf mei aan Liander worden geleverd. Alfen zal de productie gedurende het jaar opschalen om de vertragingen van eerder dit jaar in te halen. Alfen schat dat er geen impact zal zijn op de voorspelde omzetgroei van 20% voor Smart grid-oplossingen in 2024. Er zullen echter wel extra kosten van € 5 miljoen zijn als gevolg van de aangepaste productmethode, de tussenoplossing en mogelijke aanpassingen aan geïnstalleerde onderstations. 

Om Liander ook in april en mei transformatorstations te kunnen leveren, worden de reeds geproduceerde stations die nog niet geïnstalleerd zijn technisch aangepast en aangevuld met een set strenge maatregelen en controles. Met deze maatregelen voldoen deze stations aan de kwaliteitseisen die Liander stelt en kunnen ze eind april in gebruik worden genomen. "De situatie is nu onder controle."

Alfen en Liander gaan nu de focus uitbreiden naar het inspecteren van de geïnstalleerde onderstations die Alfen sinds januari 2023 aan Liander heeft geleverd. Op basis van de uitkomsten van een aantal inspecties in de afgelopen weken kan het nodig zijn om herstelwerkzaamheden uit te voeren in lijn met de maatregelen die Alfen zal implementeren voor de tussenoplossing.

Om verdere vertragingen te voorkomen, worden aangepaste onderstations geïnstalleerd en indien mogelijk onderstations van andere fabrikanten gebruikt. Medio juni kan Liander de installatie van Alfen transformatorstations volgens het reguliere schema hervatten. Tegelijkertijd worden extra onderstations geïnstalleerd om de achterstand zo snel mogelijk in te lopen.

De tijdelijke productiestop van Pacto transformatorstations voor Liander en de daaropvolgende productiestart zullen geen invloed hebben op de doelstelling van 20% omzetgroei voor Alfen's business line Smart Grid Solutions in 2024. Daarnaast schat Alfen de totale kostenimpact op ongeveer 5 miljoen euro. De reikwijdte van deze schatting omvat de aangepaste productiemethode, de tussenoplossing voor geproduceerde onderstations die nog niet geïnstalleerd zijn en mogelijk herstelwerk aan operationele onderstations in het veld.

KBC Securities over Alfen

De analist van KBC Securities, Thibault Leneeuw, is erg blij met de duidelijkheid. Het feit dat de verwachte omzetgroei niet wordt beïnvloed is erg positief. Naar zijn mening is dit mogelijk door het feit dat Alfen in staat zal zijn om de activiteiten gedurende 2024 op te voeren, in combinatie met het feit dat er veel andere klanten zijn waar de vraag zeer sterk blijft. De werkelijke impact van € 5 miljoen in de brutomarge heeft geen materiële impact op de waardering van KBCS.

Thibault handhaaft het koersdoel van 58 euro maar verhoogt de aanbeveling van houden naar kopen.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap