• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 27 feb 2026

11:04

AXA verrast met sterke jaarcijfers

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

AXA presenteerde een krachtig vierde kwartaal en sterke jaarresultaten, met een winst die boven de marktconsensus uitkwam, aldus KBC Securities‑analist Andrea Gabellone. De verzekeraar kondigde daarnaast een jaarlijks aandeleninkoopprogramma van 1,25 miljard euro aan en stelt een dividendverhoging voor, wat volgens de analist de kapitaalkracht van de groep onderstreept.
AXA ziet 2026 met vertrouwen tegemoet en verwacht een onderliggende winstgroei aan de bovenkant van de doelstelling.

AXA?

Bedrijfsactiviteiten Het Franse AXA is één van de grootste verzekeraars ter wereld. De groep bestaat uit 5 segmenten: Property & Casualty, Health, Savings, Protection en Asset Management. Property & Casualty is het grootste segment van de groep. Europa en Frankrijk zijn de belangrijkste markten. Maar ze zijn ook aanwezig in andere werelddelen zoals Azië en Latijns-Amerika.

Volgens analist  Andrea leverde AXA in het vierde kwartaal beter dan verwachte resultaten af, waarbij de nettowinst uitkwam op 9,80 miljard euro, licht boven de marktverwachting van 9,74 miljard euro. De Solvency II‑ratio steeg naar 224 procent, beter dan de consensus van 219 procent en een duidelijk signaal van sterke kapitaalbuffering.

Over heel 2025 boekte AXA:

  • +6 procent omzetgroei, breed gedragen door alle segmenten
  • +8 procent groei in onderliggende winst per aandeel
  • 16 procent rendement op eigen vermogen

Deze jaarcijfers werden ondersteund door een combinatie van operationele verbeteringen, stevige premiegroei en de boekwinst op de verkoop van AXA IM.

Breed gedragen groei: P&C, Life en Health ondersteunen de top‑line

AXA liet volgens de analist groei zien in al haar kernactiviteiten:

  • Property & Casualty: +5 procent
  • Life: +9 procent
  • Health: +5 procent

Vooral in Life en Health speelt demografie een grote rol: de vergrijzing en de toenemende vraag naar aanvullende zorg‑ en pensioenoplossingen blijven structurele groeifactoren. AXA profiteert volgens Andrea ook van een gunstig prijszettingsklimaat in P&C, wat bijdraagt aan stabiliteit in de marges. De nettowinst steeg met 26 procent, ondersteund door zowel hogere onderliggende winst als de vermelde desinvestering.

Aandeelhouders worden beloond: dividend en buyback

AXA stelt voor 2025 een dividend van 2,32 euro per aandeel voor, opnieuw een stijging en in lijn met de sterke winstgroei. Daarnaast kondigde de verzekeraar de lancering aan van een jaarlijks aandeleninkoopprogramma van 1,25 miljard euro, wat volgens de analist een duidelijk signaal is van kapitaaldiscipline en strategische flexibiliteit.

Vooruitzichten voor 2026: vertrouwen in verdere winstgroei

Volgens Andrea ziet AXA voldoende visibiliteit om in 2026 een onderliggende winstgroei te realiseren aan de bovenkant van de vork van 6 tot 8 procent. Het management streeft daarnaast naar een groei van 8 procent in het dividend per aandeel, wat volgens de analist wijst op blijvende focus op aandeelhoudersrendement.

AXA bevindt zich volop in een herpositioneringsfase na:

  • de integratie van Prima Assicurazioni
  • de verkoop van AXA IM

Hierdoor wil de groep haar portefeuille opnieuw balanceren en de kapitaaltoewijzing optimaliseren.

AXA blijft aantrekkelijk gewaardeerd ten opzichte van sectorgenoten

De analist benadrukt dat AXA, ondanks de sterke resultaten en solide outlook, nog steeds noteert met korting ten opzichte van sectorgenoten. De verzekeraar wordt verhandeld aan een 12‑maands forward koers‑winstverhouding van 9,74 keer, terwijl de sector gemiddeld rond 12 keer noteert. Volgens Andrea wijst dit op een duidelijk waarderingsopportuniteit, zeker gezien de sterke kapitaalkracht en de aangekondigde terugkoopprogramma’s.

KBC Securities over AXA

De KBC Securities‑analist concludeert dat AXA een sterk vierde kwartaal en een uitstekend boekjaar heeft neergezet. De combinatie van groei in alle divisies, een hoge kapitaalsratio, een aantrekkelijk dividend en een omvangrijk aandeleninkoopprogramma versterken het investment‑case. De groep kijkt vol vertrouwen naar 2026 en blijft volgens de analist ondergewaardeerd tegenover haar peers.

Andrea bevestigt zijn kopen-aanbeveling en koersdoel van 45 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap