• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 24 feb 2026

10:00

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Paramount verhoogt bod op Warner Bros Discovery om Netflix de pas af te snijden.

  • De mediagroep achter filmstudio’s en televisienetwerken heeft een verhoogd bod uitgebracht op Warner Bros Discovery in een poging de overnameplannen van Netflix te dwarsbomen. Het nieuwe voorstel verbetert een eerder bod van 108,4 miljard dollar of 30 dollar per aandeel en moet vooral meer zekerheid bieden over de financiering, nadat Warner Bros dat punt expliciet had aangekaart. Netflix, dat 27,75 dollar per aandeel of 82,7 miljard dollar bood voor de studio‑ en streamingactiviteiten, mag zijn bod nog verhogen en wijst op extra waarde via de geplande afsplitsing van kabelzenders.

JPMorgan Chase rekent op sterke groei in investment banking en trading.

  • De zaken‑ en consumentenbank verwacht een sterke groei van de inkomsten uit investment banking en handelsactiviteiten in het eerste kwartaal. De bank rekent op een stijging van de investmentbankingvergoedingen en de marktomzet met een percentage in de midden tot hoge tienerregionen, ondanks recente volatiliteit op de aandelenmarkten. Topman Jamie Dimon bevestigde dat de dealpijplijnen breed gedragen en veerkrachtig blijven, terwijl JPMorgan blijft investeren in technologie en AI, met geplande technologie‑uitgaven van 19,8 miljard dollar in 2026.

IBM krijgt zware klap door vrees voor AI‑gedreven vervanging van legacydiensten.

  • De technologie‑ en IT‑dienstengroep zag zijn aandeel de scherpste dagdaling in meer dan 25 jaar na nieuws dat AI‑start‑up Anthropic zijn Claude Code‑tool inzet om COBOL‑systemen op IBM‑mainframes te moderniseren. Volgens Anthropic kan AI het analyseren en vernieuwen van COBOL‑code drastisch versnellen, waardoor trajecten die vroeger jaren duurden nu in enkele kwartalen kunnen worden afgerond. Beleggers vrezen dat zulke tools de afhankelijkheid van dure consultancy en traditionele IBM‑diensten verminderen.

Nvidia belandt in vizier van Amerikaanse overheid door mogelijk illegaal chipgebruik in China.

  • De chipontwerper kwam in het nieuws nadat Amerikaanse overheidsfunctionarissen verklaarden dat het Chinese AI‑bedrijf DeepSeek zijn nieuwste model zou hebben getraind op Nvidia’s meest geavanceerde Blackwell‑chips. Dat gebruik zou een mogelijke schending van Amerikaanse exportregels betekenen, aangezien de uitvoer van Blackwell‑chips naar China verboden is. Volgens de Amerikaanse overheid zouden de chips zijn ingezet in een datacenter in Binnen‑Mongolië en probeert DeepSeek technische sporen van het gebruik van Amerikaanse chips te verbergen.

FedEx eist terugbetaling van onwettige Trump‑tarieven via rechtszaak.

  • De wereldwijde transport‑ en logistiekgroep heeft een rechtszaak aangespannen om terugbetaling te eisen van door president Donald Trump opgelegde noodtarieven. De stap volgt op een uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat die tarieven onwettig zijn, waardoor meer dan 175 miljard dollar aan mogelijke terugbetalingen op het spel staat. FedEx stelt dat het als importeur van record recht heeft op een volledige terugbetaling van de betaalde heffingen.

Meta voert end‑to‑end‑encryptie door ondanks interne waarschuwingen over veiligheid.

  • Het socialemediabedrijf achter Facebook en Instagram voerde plannen door om standaard end‑to‑end‑encryptie in te voeren op zijn berichtendiensten, ondanks interne waarschuwingen over risico’s voor de bestrijding van kindermisbruik. Interne documenten tonen dat topverantwoordelijken vreesden dat encryptie het melden van gevallen van seksuele uitbuiting, terrorisme en andere ernstige misdrijven aan autoriteiten sterk zou beperken. Volgens schattingen zou het aantal meldingen van kindermisbruik met ongeveer 65% zijn gedaald.

Apple verplaatst een deel van de Mac Mini‑productie naar de Verenigde Staten.

  • De technologiegroep zal een deel van de productie van zijn Mac Mini‑desktop verhuizen van Azië naar de Verenigde Staten, met opstart later dit jaar in een Foxconn‑fabriek in Houston. De stap past binnen Apples eerder aangekondigde engagement om de komende vier jaar 600 miljard dollar in de VS te investeren en volgt op dreiging van invoerheffingen op in het buitenland geproduceerde elektronica. De assemblage in Azië blijft voorlopig doorlopen.

Pfizer sluit miljardenlicentie voor Chinees diabetesmiddel.

  • De farmaceutische groep heeft een licentieovereenkomst gesloten met het Chinese Sciwind Biosciences voor het diabetesmiddel ecnoglutide. De deal kan oplopen tot 495 miljoen dollar aan mijlpaalbetalingen en past binnen Pfizer’s strategie om zijn aanwezigheid in het metabole segment in China te versterken. Het middel behoort tot de klasse van GLP‑1‑receptoragonisten en werd in januari goedgekeurd in China, maar zal er voorlopig niet worden terugbetaald.

Merck splitst oncologieactiviteiten af rond blockbuster Keytruda.

  • De farmaceutische groep zal zijn oncologieactiviteiten onderbrengen in een aparte divisie, met het kankermedicijn Keytruda als kern, in aanloop naar het aflopen van belangrijke patenten vanaf 2028. Keytruda was in 2025 goed voor meer dan 30 miljard dollar omzet, bijna de helft van de totale inkomsten. Door de herstructurering splitst Merck zijn humane gezondheidsactiviteiten op in een oncologie‑eenheid en een afdeling voor niet‑oncologische geneesmiddelen.

Amazon investeert miljarden in nieuwe AI‑ en clouddatacenters in Louisiana.

  • De e‑commerce‑ en clouddienstengigant investeert 12 miljard dollar in de Amerikaanse staat Louisiana voor de bouw van nieuwe datacentercampussen die cloudcomputing en artificiële intelligentie moeten ondersteunen. De projecten creëren honderden vaste banen en ondersteunen bijkomende tewerkstelling, terwijl Amazon ook investeert in lokale infrastructuur en energie‑ en waterzuinige koeling. Daarnaast richt het bedrijf een community fund op voor STEM‑onderwijs en gemeenschapsprojecten.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap