• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
    • Beurs bij 't Ontbijt
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Beurs bij 't Ontbijt
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 3 mrt 2026

10:00

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Eli Lilly zet stap naar lancering van orforglipron in de VS

  • Het Amerikaanse farmabedrijf werkt aan de lancering van zijn orale obesitasmiddel orforglipron in de Verenigde Staten vanaf het tweede kwartaal, zodra de goedkeuring door de FDA is verkregen. Eli Lilly meldt dat de beoordelingsprocedure volgens plan verloopt, dat het binnen een week na goedkeuring met verzending kan starten, en dat het al 1,5 miljard dollar aan pre‑launchvoorraad heeft opgebouwd; buiten de VS wordt brede toegang pas rond 2027 verwacht. Het bedrijf bereidt zich voor op volledige commerciële distributie en onderhandelt met zorgvergoedingspartners, terwijl het concurrentie zal ondervinden van Novo Nordisk’s Wegovy‑pil.

Nvidia investeert 2 miljard dollar in fotonica voor snellere AI‑chips

  • Het Amerikaanse halfgeleiderbedrijf investeert 2 miljard dollar in fotonicaproducenten Lumentum en Coherent om snellere AI‑chips te ontwikkelen en zijn voorsprong in datacentertechnologie te versterken. De samenwerking omvat grote aankoopverplichtingen en toekomstige toegang tot geavanceerde laser‑ en optische netwerkproducten, terwijl de investeringen de uitbreiding van Amerikaanse productiecapaciteit ondersteunen. Deze strategische zet past in Nvidia’s bredere ambitie om de prestaties van AI‑processoren op te voeren te midden van toenemende concurrentie en snelle technologische veranderingen.

Amazon meldt schade aan datacenters in Midden‑Oosten na drone‑aanvallen

  • Het Amerikaanse technologie‑ en cloudbedrijf meldt dat twee datacenters in de Verenigde Arabische Emiraten en infrastructuur nabij een faciliteit in Bahrein beschadigd zijn door drone‑aanvallen, wat leidde tot langdurige uitval van diverse kerndiensten. De fysieke schade omvat structurele problemen, onderbreking van stroomlevering en waterschade door brandblusactiviteiten, met bijkomende verstoring voor financiële instellingen die AWS‑diensten gebruiken. De incidenten benadrukken de risico’s voor grote technologiebedrijven in de regio, waar Amerikaanse giganten een groeiende AI‑hub uitbouwen.

AES Corp wordt voor 33,4 miljard dollar overgenomen door infrastructuurconsortium

  • Het Amerikaanse energiebedrijf wordt voor 33,4 miljard dollar, inclusief schulden, overgenomen door een consortium onder leiding van BlackRock Global Infrastructure Partners en EQT, gedreven door de stijgende stroomvraag vanuit datacenters en AI‑toepassingen. Dankzij deze steun krijgt AES betere toegang tot kapitaal en hoeft het minder rekening te houden met leveragecriteria van beursbeleggers. Het bedrijf overtrof de gemiddelde analistenverwachting met een aangepaste winst van 2,34 dollar per aandeel.

Paramount krijgt groen licht van FCC voor megafusie met Warner Bros

  • Het Amerikaanse mediabedrijf krijgt volgens de voorzitter van de U.S. Federal Communications Commission geen blokkering voor de geplande overname van Warner Bros. De overname van 110 miljard dollar wordt gefinancierd met 47 miljard dollar aan eigen vermogen en 54 miljard dollar aan schulden. De FCC benadrukt dat de concurrentie in de sector robuust blijft en dat regulatoire aanpassingen bedoeld zijn om meer investeringen en schaal te stimuleren. Na de fusie met Skydance vormt het bedrijf een gecombineerde entiteit met ongeveer 79 miljard dollar nettoschuld.

Palantir Technologies ziet sterke groei in overheidscontracten

  • Het platform voor gegevensverzameling en ‑analyse steeg sterk nadat bleek dat de omzet van de Amerikaanse overheid goed was voor 41% van de verkoop in het vierde kwartaal en verder zal toenemen door hogere defensie‑uitgaven. De inkomsten uit Amerikaanse overheidscontracten stegen in het vierde kwartaal met 66% jaar‑op‑jaar en 17% kwartaal‑op‑kwartaal tot 570 miljoen dollar.

Norwegian Cruise Line Holdings verhoogt resultaten en investeert in vlootuitbreiding

  • De cruisemaatschappij verhoogde in 2025 haar omzet met 3,7% tot 9,8 miljard dollar, realiseerde een nettowinst van 423,2 miljoen dollar en zag de EBITDA stijgen naar 2,73 miljard dollar. Voor 2026 verwacht het bedrijf een winst per aandeel van 2,38 dollar, een EBITDA van circa 2,95 miljard dollar en een lichte kostenstijging. Het bedrijf blijft investeren in vlootuitbreiding, eilandfaciliteiten en managementversterking.

Elevance Health wordt geconfronteerd met mogelijke CMS‑sancties

  • De aandelen daalden nadat de verzekeraar meldde dat de Centers for Medicare & Medicaid Services van plan zijn sancties op te leggen. Deze omvatten het opschorten van de inschrijving van Medicare‑begunstigden in Medicare Advantage Prescription Drug‑plannen en het tijdelijk stopzetten van bepaalde communicatie met Medicare‑begunstigden.

MongoDB voorspelt lagere winst en omzet dan analisten verwachten

  • De aandelen kelderden in de nabeurshandel nadat het bedrijf aankondigde voor het eerste kwartaal een aangepaste winst per aandeel van 1,15 tot 1,19 dollar en een omzet van 659 tot 664 miljoen dollar te verwachten, onder de gemiddelde analistenverwachtingen.

Plug Power overtreft omzetverwachtingen en verkleint verlies

  • Het bedrijf rapporteerde sterke verkopen in het vierde kwartaal, met een aangepaste verlies van 6 dollarcent per aandeel, beter dan de 10 dollarcent verlies waar analisten op rekenden. De omzet van 225 miljoen dollar lag eveneens boven de marktverwachting van 218 miljoen dollar.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap