• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wil je niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volg je elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijg je meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Andrea Gabellone, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guglielmo Filangieri, Guy Sips, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kaat Ceulemans, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Mathijs Geerts Danau, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Simon Hox, Thomas Couvreur, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 19 jun 2026

10:00

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Accenture ziet koers dalen na aankondiging overnames in cybersecuritysector

  • Accenture: (-17,96%) het wereldwijde dienstverleningsbedrijf daalde fors nadat het aankondigde dat het asset intelligence-bedrijf runZero en de beveiligingsbedrijven NetRise en Dragos (meerderheidsbelang) zal overnemen. De gecombineerde deal heeft een waarde van ongeveer 4,175 miljard dollar.

Apple verhoogt prijzen door stijgende kosten voor geheugenchips

  • Apple: (+0,69%) de Amerikaanse technologiegroep zal zijn prijzen verhogen omdat de kosten voor geheugen- en opslagchips sterk stijgen en niet langer door het bedrijf zelf kunnen worden opgevangen. De prijsdruk komt door een verschuiving van de productie van geheugenchips naar toepassingen in artificiële intelligentie, waardoor grote spelers zoals Google, Microsoft en Amazon de prijzen fors hebben opgedreven en componentkosten verviervoudigd zijn. Apple gaf geen details over welke producten duurder worden, maar dit kan impact hebben op toekomstige lanceringen zoals de iPhone 18.

CME Group klaagt toezichthouder aan over goedkeuring cryptofutures

  • CME Group: (-2,43%) de Amerikaanse beursuitbater heeft de toezichthouder CFTC aangeklaagd omdat die nieuwe “perpetual futures” op cryptomunten heeft toegestaan, waardoor concurrenten zoals Kalshi en Coinbase deze producten kunnen aanbieden. Volgens CME zijn deze contracten eigenlijk “swaps” onder de financiële regels van na de crisis en had de toezichthouder ze dus niet als futures mogen goedkeuren, terwijl de regulator de klacht afdoet als ongegrond en innovatie wil stimuleren in de markt.

General Dynamics stelt teleur

  • General Dynamics: (-3,53%) de Amerikaanse defensieaannemer vraagt een rechter om een deel van zijn juridische kosten terug te krijgen na een rechtszaak waarin het werd beschuldigd lonen kunstmatig laag te houden. De aanklagers trokken hun klachten tegen het bedrijf definitief in, terwijl General Dynamics stelt dat er nooit bewijs was en dat de tegenpartij onterecht bleef procederen, wat volgens het bedrijf recht geeft op een vergoeding van miljoenen dollars aan kosten. De zaak kadert in bredere beschuldigingen tegen scheepsbouwers, al werd een deel reeds geschikt door een andere partij, en General Dynamics houdt vol dat de gebruikte samenwerkingsafspraken wettelijk zijn en geen poging vormen om werknemers te benadelen.

Intel stijgt fors na vermelding van chipovereenkomst met Apple

  • Intel: (+10,64%) het halfgeleiderbedrijf steeg met 10% nadat Trump in een bericht op Truth Social zei dat Intel een overeenkomst heeft gesloten met Apple om chips te ontwerpen en te bouwen in de Verenigde Staten.

Kroger waarschuwt voor toenemende inflatiedruk ondanks stabiele vooruitzichten

  • Kroger: (-8,42%) de Amerikaanse supermarktketen hield zijn jaarverwachtingen ongewijzigd, maar waarschuwde voor stijgende inflatiedruk in de tweede jaarhelft. Het bedrijf verwacht voor boekjaar 2026 een omzetgroei van 1% tot 2% en een winst per aandeel tussen 5,10 en 5,30 dollar, terwijl het marktaandeel probeert te verdedigen via prijsverlagingen en investeringen in promoties, huismerken en digitale verkoopkanalen. In het afgelopen kwartaal bedroeg de winst per aandeel 1,58 dollar tegenover een gemiddelde analistenverwachting van 1,59 dollar, met een omzet van 46,12 miljard dollar die boven de verwachtingen lag, maar marges onder druk stonden door hogere kosten en prijsacties.

Pfizer kondigt vertrek CFO aan en start zoektocht naar opvolger

  • Pfizer: (-2,73%) de Amerikaanse farmaceut kondigde aan dat zijn financieel directeur, Dave Denton, op 15 augustus vertrekt, wat onzekerheid creëert bij beleggers terwijl het bedrijf zich voorbereidt op nieuwe groeifases en een mogelijke toetreding tot de markt voor afslankmiddelen. Het bedrijf benoemde een interne opvolger, Cecile Guegan, als tijdelijke CFO en start een zoektocht naar een definitieve vervanger.

Smith & Wesson stijgt na sterke kwartaalresultaten en groeiende verkoop

  • Smith & Wesson: (+17,11%) de wapenfabrikant ging hoger nadat het bedrijf beter dan verwachte resultaten rapporteerde en aangaf dat de verkoop van handvuurwapens aan sportwinkels met 23% jaar-op-jaar steeg. Handvuurwapens waren goed voor 80% van de door Smith & Wesson verscheepte eenheden in het kwartaal.

SpaceX plant grootschalige obligatie-uitgifte voor AI-investeringen en schuldherfinanciering

  • SpaceX: (-3,55%) de Amerikaanse ruimtevaart- en technologiegroep plant een obligatie-uitgifte van minstens 20 miljard dollar om zware investeringen in kunstmatige intelligentie te financieren en bestaande schulden te herfinancieren. De opbrengst zou dienen om een bruglening van 20 miljard dollar terug te betalen die werd aangegaan na de overname van AI bedrijf xAI, terwijl het bedrijf tientallen miljarden nodig heeft voor datacenters, rekenkracht en energie-infrastructuur.

Steel Dynamics teleurstelt met zwakke winstvooruitzichten voor lopend kwartaal

  • Steel Dynamics: (-7,48%) de staalproducent daalde nadat het bedrijf een vooruitblik voor de winst van het lopende kwartaal publiceerde die Wall Street teleurstelde. Steel Dynamics verwacht voor het tweede kwartaal een winst per aandeel tussen 3,51 en 3,55 dollar, terwijl de consensus uitging van 4,16 dollar per aandeel.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap