• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 26 jun 2026

10:00

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Adobe versterkt AI-portfolio met overname van Topaz Labs.

  • De softwaregroep gespecialiseerd in creatieve tools en digitale media neemt Topaz Labs over, een bedrijf dat AI modellen ontwikkelt voor video- en beeldverbetering. De overname moet klanten snellere workflows bieden en geavanceerde AI toepassingen goedkoper en toegankelijker maken, al werden geen financiële details bekendgemaakt. Adobe speelt daarmee in op de groeiende trend waarbij creatieve professionals klassieke content combineren met door AI gegenereerd beeld, onder meer via zijn Firefly platform. De technologie van Topaz, die onder meer ruis verwijdert, resolutie verhoogt en beelden scherper maakt, moet Adobe’s positie in AI gedreven creatieve software verder versterken.

Amazon verhoogt investeringen in India om AI- en cloudcapaciteit uit te bouwen.

  • De e commerce- en cloudgroep investeert bijkomend 13 miljard dollar in India tegen 2030 om zijn AI en cloudinfrastructuur uit te breiden, bovenop een eerder aangekondigd plan van 35 miljard dollar. De totale geplande investeringen in het land lopen daarmee op tot ongeveer 48 miljard dollar, met focus op datacenters en cloudcapaciteit in onder meer Mumbai en Hyderabad. De aankondiging volgt op een ontmoeting tussen CEO Andy Jassy en de Indiase premier Narendra Modi en onderstreept het strategisch belang van India als groeimarkt voor AI en cloud. Tegelijk intensifiëren ook concurrenten zoals Microsoft en Google hun investeringen, wat wijst op toenemende concurrentie in de regio.

Apple rekent hogere chipkosten door via prijsverhogingen van toestellen.

  • De Amerikaanse technologiegroep die consumentenelektronica en software ontwikkelt, heeft de prijzen van iPads, MacBooks en andere apparaten verhoogd omdat het de sterk gestegen kosten voor geheugen- en opslagchips niet langer kan absorberen. De prijsstijgingen treffen onder meer de MacBook Air, MacBook Pro en iPad Air, terwijl de iPhone voorlopig buiten schot blijft. De maatregel onderstreept hoe de wereldwijde schaarste aan geheugenchips, gedreven door de AI-boom en investeringen in datacenters, ook grote spelers als Apple dwingt om hogere kosten door te rekenen. Analisten verwachten dat de druk op de sector aanhoudt en dat ook andere fabrikanten mogelijk prijsverhogingen zullen doorvoeren, terwijl de hogere componentkosten de marges en de vraag naar toestellen kunnen afremmen.

Bumble onderzoekt verkoopopties na aanhoudende groeivertraging.

  • De aanbieder van datingapps onderzoekt een mogelijke verkoop nu de groei in de sector vertraagt en werkt daarvoor samen met zakenbank Morgan Stanley. De interesse komt er terwijl het bedrijf kampt met dalende gebruikersaantallen en inkomsten, met een afname van het aantal betalende gebruikers en een omzetkrimp in 2025 en begin 2026. Ondanks prijsverhogingen en nieuwe initiatieven zoals sociale en professionele netwerken blijft de concurrentiedruk toenemen en verliest het ‘women first’-concept aan onderscheidend vermogen. De mogelijke verkoop volgt op een sterke koersdaling van het aandeel op jaarbasis en onderstreept de strategische onzekerheid rond de toekomst van het bedrijf.

FedEx Freight verwacht omzetgroei na afsplitsing van moederbedrijf.

  • De aanbieder van vrachttransport en grootste speler in less than truckload (LTL) in de VS verwacht na de afsplitsing van moederbedrijf FedEx een omzetgroei van 4% tot 6% voor de periode tot eind 2026. De onderneming profiteert van een aantrekkende industriële vraag en stijgende vrachtprijzen, maar zag de aangepaste operationele winst in het laatste kwartaal dalen door hogere loonkosten, zwakkere volumes en kosten gelinkt aan de afsplitsing. De kwartaalomzet van 2,4 miljard dollar lag wel boven de gemiddelde analistenverwachting van 2,26 miljard dollar. Voor de periode juni december mikt het bedrijf op een winst per aandeel van 2,4 tot 2,6 dollar, wat wijst op een voorzichtig herstel ondanks de overgangsfase als zelfstandig beursgenoteerde onderneming.

IBM ontwikkelt baanbrekende chiptechnologie onder 1 nanometer.

  • De technologiegroep ontwikkelde naar eigen zeggen als eerste een chiptechnologie die kleiner is dan 1 nanometer, met een nieuwe architectuur van 0,7 nanometer die mikt op hogere prestaties voor AI toepassingen. De chip kan tot 100 miljard transistors bevatten op een oppervlak ter grootte van een vingernagel en biedt tot 50% meer rekenkracht of 70% betere energie-efficiëntie. IBM gebruikt daarvoor een zogeheten “nanostack”-ontwerp waarbij transistors in drie dimensies worden gestapeld, wat een doorbraak moet betekenen ten opzichte van klassieke bouwmethodes. De technologie kan de concurrentie met spelers zoals TSMC en Intel aanscherpen, al wordt commerciële productie pas binnen circa vijf jaar verwacht.

JPMorgan herschikt topstructuur en houdt Jamie Dimon langer aan boord.

  • De bankgroep en grootste kredietverstrekker van de Verenigde Staten ondergaat een herschikking van de top, waarbij CEO Jamie Dimon naar verwachting nog minstens drie jaar aanblijft en nadien voorzitter wordt. De bank benoemde Doug Petno en Troy Rohrbaugh tot co presidenten en zag tegelijk het vertrek van topkandidate Marianne Lake, wat het opvolgingsveld verder verkleint. Analisten verwachten geen snelle exit van Dimon, wat de onzekerheid rond de opvolging verlengt en intern al tot vertrek van kandidaten heeft geleid. Tegelijk probeert JPMorgan met bonussen en nieuwe functies de belangrijkste managers aan boord te houden in aanloop naar de uiteindelijke leiderschapswissel.

Micron profiteert van AI-vraag en stuwt beurswaarde fors hoger.

  • De Amerikaanse producent van geheugenchips zag zijn beurswaarde sterk stijgen en overtrof daarmee tijdelijk die van Meta en zelfs kort die van Tesla, dankzij een gunstige prognose die de AI-gedreven groei ondersteunt. De onderneming verwacht sterke omzet- en winstcijfers voor het vierde kwartaal, geholpen door 22 miljard dollar aan langetermijncontracten voor levering van geheugenchips. De recente koersstijging volgt op een eerdere correctie en benadrukt de sterke vraag naar geheugenchips door de investeringsgolf in AI infrastructuur. Micron overschreed eind mei al de grens van 1.000 miljard dollar marktkapitalisatie en profiteert van de groeiende appetijt van beleggers voor AI-gerelateerde spelers.

Microsoft en Amazon riskeren strengere Europese regulering voor clouddiensten.

  • De technologiegroepen actief in cloudinfrastructuur riskeren een strengere regulering in Europa, nu de Europese Commissie hun clouddiensten wil aanduiden als “gatekeepers” onder de Digital Markets Act. Die aanduiding zou verplichtingen opleggen rond interoperabiliteit, dataportabiliteit en het verbod op zelfbevoordeling, wat hun marktmacht moet beperken. De maatregel betekent een belangrijke uitbreiding van de Europese regels naar de cloudsector, die een sleutelrol speelt in AI ontwikkeling en inmiddels door meer dan de helft van de Europese bedrijven wordt gebruikt. Beide bedrijven verzetten zich tegen de plannen en waarschuwen voor negatieve gevolgen voor innovatie en investeringen, terwijl ze nog de kans krijgen om de voorlopige bevindingen te betwisten.

OpenAI overweegt uitstel van beursgang in zoektocht naar hogere waardering.

  • De Amerikaanse ontwikkelaar van artificiële intelligentie overweegt zijn beursgang uit te stellen tot volgend jaar, ondanks eerdere plannen en een ambitie om tot circa 1.000 miljard dollar waard te worden bij de introductie. Het bedrijf heeft al vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursgang, maar interne discussies gaan over de keuze tussen wachten op een hogere waardering of sneller naar de beurs trekken tegen een lagere waardering. CEO Sam Altman zou een lagere waardering afwijzen, terwijl de CFO mikt op een mogelijke beursnotering in 2027. Tegelijk werkt OpenAI aan een gefaseerde lancering van zijn nieuwe model GPT 5.6, waarbij de Amerikaanse overheid per klant goedkeuring geeft om veiligheidsredenen.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap