• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 27 jul 2026

10:00

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

American Express verhoogt omzetverwachting maar houdt winstdoelstelling ongewijzigd.

• De aanbieder van betaalkaarten en financiële diensten verhoogde zijn omzetverwachting voor 2026 dankzij de aanhoudend sterke uitgaven van vermogende klanten aan reizen, entertainment en restaurants, maar het aandeel daalde omdat de winstverwachting ongewijzigd bleef. De omzet steeg in het tweede kwartaal met 10% tot 19,6 miljard dollar en de winst per aandeel kwam uit op 4,53 dollar, boven de gemiddelde analistenverwachting van 4,40 dollar, terwijl de uitgaven via AmEx-kaarten met 9% toenamen tot 455,8 miljard dollar. Het bedrijf verwacht nog steeds een jaarwinst van 17,30 tot 17,90 dollar per aandeel en kiest ervoor extra te investeren in groei, klantenwerving en beloningsprogramma's in plaats van de hogere winst volledig naar aandeelhouders te laten doorstromen.

Baker Hughes profiteert van recordorders en sterke vraag naar LNG- en energieprojecten.

• De leverancier van olievelddiensten en energietechnologie presteerde in het tweede kwartaal beter dan verwacht dankzij een sterke vraag naar LNG-apparatuur, gasinfrastructuur en stroomopwekkingsprojecten die inspelen op de groeiende elektriciteitsbehoefte. De winst per aandeel bedroeg 0,64 dollar, ruim boven de gemiddelde analistenverwachting van 0,50 dollar, terwijl het aangepaste EBITDA-resultaat met 2% steeg tot 1,23 miljard dollar en de orderinstroom met 49% toenam tot een recordniveau van 10,5 miljard dollar. Baker Hughes verhoogde zijn vooruitzichten voor de industriële en energietechnologiedivisie, waarbij de totale resterende contractwaarde opliep tot 40,1 miljard dollar en de onderneming vertrouwen uitsprak om haar jaardoelstellingen te behalen ondanks de onzekerheid in het Midden-Oosten.

Brown-Forman wijst overnamebod van Sazerac af en kiest voor zelfstandige toekomst.

• De producent van sterke dranken achter merken zoals Jack Daniel's, Woodford Reserve en Chambord maakte bekend dat het bestuur een ongevraagd overnamebod van sectorgenoot Sazerac heeft ontvangen, maar dat het voorstel als "niet uitvoerbaar" werd beoordeeld. Sazerac bood op 1 mei 32 dollar per aandeel, wat Brown-Forman waardeert op ongeveer 15 miljard dollar, en gaf aan bereid te zijn de voorwaarden verder te verbeteren indien gesprekken met het bestuur worden opgestart. Een groep familieleden van de oprichtersfamilie Brown, die een meerderheid van de stemgerechtigde aandelen controleert, verklaarde echter vertrouwen te behouden in de zelfstandige toekomst van het bedrijf en wees erop dat het bod niet aansluit bij hun langetermijnvisie.

Nvidia verkent miljardenfinanciering voor grootschalig OpenAI-datacenter.

• De chipontwikkelaar gespecialiseerd in AI-processoren voert volgens mediaberichten gesprekken om voor ongeveer 250 miljard dollar aan financieringsgaranties te verstrekken voor een grootschalig datacenterproject van OpenAI in Ohio, waarmee de vraag naar Nvidia-chips voor jaren verzekerd zou kunnen worden. Het project, ontwikkeld door een energiedochter van SoftBank, zou in totaal meer dan 500 miljard dollar kosten, terwijl Nvidia daarnaast ook financiering van maximaal 350 miljard dollar voor chipaankopen bespreekt. Voor OpenAI zou het project een belangrijke stap betekenen naar meer controle over zijn eigen AI-infrastructuur in plaats van afhankelijk te blijven van cloudcapaciteit van Microsoft, Amazon en Oracle.

Paramount Skydance stelt overname van Warner Bros. Discovery uit door juridische onzekerheid.

• De mediagroep stemde ermee in de geplande overname van Warner Bros. Discovery tijdelijk op te schorten tot na een gerechtelijke uitspraak over een procedure die door twaalf Amerikaanse staten werd aangespannen. De transactie ter waarde van 110 miljard dollar komt daardoor in grotere onzekerheid terecht, terwijl Paramount mogelijk tot 1,7 miljard dollar aan vertragingsvergoedingen aan de aandeelhouders van Warner Bros. Discovery moet betalen indien de deal pas tegen juni 2027 kan worden afgerond. De staten stellen dat de fusie een te dominante speler in film en televisie zou creëren met de macht om prijzen te verhogen, wat een bedreiging vormt voor de ambities van CEO David Ellison om een sterkere concurrent van Netflix en Disney uit te bouwen.

Uber riskeert breuk met Waymo door oplopende spanningen rond robotaxipartnerschap.

• Het mobiliteits- en ride-hailingplatform kwam onder druk nadat berichten opdoken dat Waymo, de robotaxidochter van Alphabet, overweegt de samenwerking met Uber stop te zetten vanwege oplopende spanningen over operationele en commerciële kwesties. Volgens mediaberichten verschillen beide partijen van mening over onder meer de beschikbaarheid van voertuigen, de kwaliteit van de dienstverlening en de financiële voorwaarden van het partnerschap, terwijl Waymo naar verluidt vanaf 2028 zelfstandig enkele markten wil betreden. De mogelijke breuk zou een tegenslag betekenen voor Uber's ambities in autonome mobiliteit, nadat de samenwerking sinds 2023 een belangrijk onderdeel vormde van zijn strategie op het gebied van zelfrijdende taxi's.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap