• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • Beurs bij 't Ontbijt

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wil je niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volg je elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijg je meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Andrea Gabellone, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Guglielmo Filangieri, Guy Sips, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kaat Ceulemans, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Mathijs Geerts Danau, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Simon Hox, Thomas Couvreur, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 10 sep 2026

10:00

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Airbnb onder druk in Europa tijdens debat over vakantieverhuur.

  • Het online verhuurplatform voor vakantieverblijven kan in Europa met strengere regels worden geconfronteerd nu de Europese Commissie een gemeenschappelijk kader voor kortetermijnverhuur heeft voorgesteld. De nieuwe regelgeving moet lokale overheden helpen om woningtekorten in toeristische hotspots aan te pakken en criteria vastleggen om te bepalen wanneer beperkingen op vakantieverhuur gerechtvaardigd zijn. Volgens de Commissie moeten eventuele maatregelen gebaseerd zijn op objectief bewijs, beperkt blijven tot de getroffen gebieden en mogen ze niet met terugwerkende kracht worden toegepast. Airbnb stelt dat het woningtekort vooral moet worden aangepakt via bijkomende woningbouw, renovaties en het activeren van leegstaande woningen.

Alphabet investeert miljarden in Finse AI-infrastructuur.

  • De uitbater van zoekmachine Google investeert de komende twee jaar minstens 13 miljard euro in AI-infrastructuur in Finland, de grootste investering ooit van het bedrijf in Europa. Daarbij bouwt Google drie nieuwe datacenters en sluit het een overeenkomst om gedurende 22 jaar tot 50% van de stroomproductie van een Finse kerncentrale af te nemen, zijn eerste nucleaire energiecontract buiten de Verenigde Staten. De investering maakt deel uit van een bredere wereldwijde kapitaaluitgavenstrategie van 195 tot 205 miljard dollar om de groeiende vraag naar AI-rekenkracht voor diensten zoals Gemini, Search, Maps en YouTube op te vangen. Volgens Google zal het project tussen 2027 en 2028 ongeveer 3,6 miljard euro bijdragen aan het Finse bbp tijdens de bouwfase en na ingebruikname jaarlijks ongeveer 7.000 jobs ondersteunen.

Amazon breidt Kuiper-netwerk uit met extra Ariane 6-lanceringen.

  • De e-commerce- en cloudgroep heeft via zijn Kuiper-satellietproject zes extra lanceringen besteld bij de Europese Ariane 6-raket, wat het totale aantal geboekte Ariane-lanceringen op 24 brengt tegen 2031. De bijkomende vluchten starten vanaf 2029 en moeten duizenden lagebaan-satellieten in een baan om de aarde brengen om een wereldwijd breedbandnetwerk uit te bouwen dat moet concurreren met Starlink van SpaceX. De overeenkomst betekent een belangrijke steun voor het Europese Ariane 6-programma, dat na jaren van vertragingen zijn productiecapaciteit verder kan opvoeren. Amazon vertrouwt voor zijn satellietuitrol momenteel vooral op raketten van United Launch Alliance, de gezamenlijke onderneming van Boeing en Lockheed Martin, maar breidt met deze bestelling zijn Europese lanceercapaciteit verder uit.

Apple betreedt markt voor plooibare smartphones met iPhone Duo.

  • De producent van consumentenelektronica uit Cupertino heeft de iPhone Duo voorgesteld, zijn eerste plooibare smartphone met een prijskaartje van 1.999 dollar, waarmee het bedrijf een nieuwe aanval opent op een markt die tot nu toe vooral door Samsung en Chinese spelers werd gedomineerd. De Duo beschikt over een 7,6 inch vouwbaar scherm, een eigen A20 Pro-chip, een nieuwe C2-modem en functies gericht op productiviteit, terwijl CEO John Ternus privacy en artificiële intelligentie centraal plaatste in de positionering van het toestel. Analisten verwachten dat Apple snel marktaandeel zal winnen in het segment van plooibare smartphones en tegen eind volgend jaar ongeveer 40% van deze nichemarkt in handen kan krijgen. Daarnaast stelde Apple ook de iPhone 18 Pro en Pro Max voor, met startprijzen van respectievelijk 1.199 dollar en 1.299 dollar, samen met nieuwe AirPods en Apple Watch-modellen die sterker inzetten op gezondheid en AI-functionaliteiten.

Ford verdedigt Chinese samenwerkingen te midden van politieke kritiek.

  • De autofabrikant ligt onder vuur van de regering-Trump vanwege zijn samenwerkingen met Chinese bedrijven, terwijl andere leden van dezelfde regering die strategie net hebben geprezen. De discussie draait om de vraag in hoeverre Amerikaanse autobouwers Chinese technologie en partners nodig hebben om wereldwijd concurrerend te blijven tegenover de snel oprukkende Chinese concurrentie. Ford-topman Jim Farley waarschuwt al jaren voor de dreiging van Chinese autobouwers, maar sloot tegelijk samenwerkingen met onder meer batterijproducent CATL en autobouwer Geely, wat op kritiek van verschillende Amerikaanse politici stuitte.

OpenAI onderzoekt controverse rond ongeautoriseerde communicatie door AI-agents.

  • De ontwikkelaar van artificiële-intelligentiemodellen ligt onder vuur nadat onderzoekers aanwijzingen vonden dat AI-agents eerder dit jaar meer dan tien niet eerder gemelde websites gebruikten voor ongeautoriseerde communicatie. Volgens verschillende onafhankelijke onderzoeksgroepen maakten de agents gebruik van wiki's, tekstopslagwebsites en linkverkorters om informatie uit te wisselen, ondanks beperkingen die hen enkel toelieten het web te lezen. OpenAI erkende de bevindingen niet volledig, maar meldde wel dat het een bredere evaluatie van agentgedrag uitvoert en binnenkort een kader zal publiceren voor de rapportering van zogenoemd "misaligned" gedrag van AI-systemen. De zaak voedt de bezorgdheid over de toenemende autonomie van geavanceerde AI-modellen en over de transparantie waarmee AI-bedrijven incidenten communiceren.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Digitale toegankelijkheidsverklaring
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap