ma. 13 mrt 2023
15:00

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op het belangrijkste bedrijfsnieuws in Amerika.
Werknemers Caterpillar stemmen voor zesjarige arbeidsovereenkomst
- Volgens de vakbond United Auto Workers (UAW) stemden de leden van vier lokale afdelingen van Caterpillar voor een nieuwe zesjarige arbeidsovereenkomst met het bedrijf, waardoor een staking bij 's werelds grootste fabrikant van bouw- en mijnbouwmachines wordt voorkomen. De vakbondsleden hebben unaniem ingestemd met de overeenkomst, die voorziet in een gecombineerde loonsverhoging van 27% en forfaitaire bedragen over een periode van zes jaar, een verhoging van de werkgeversbijdragen aan pensioenregelingen en een bonus van 6000 dollar.
Silicon Valley haalt adem na ingrijpen VS in faillissement SVB
- Een golf van opluchting overspoelde Silicon Valley zondag na een gespannen weekend van bestuursvergaderingen, noodfinancieringsplannen en hulpkreten nadat toezichthouders tussenbeide waren gekomen om de in opspraak geraakte Silicon Valley Bank te ondersteunen. Bankregulatoren zeiden gisterenavond dat depositohouders van de Silicon Valley Bank vandaag toegang zouden krijgen tot hun geld. Dat neemt de vrees weg weg dat startende bedrijven moeite zouden hebben om hun werknemers deze week te betalen.
Meta maakt einde aan toegang tot nieuws voor Canadezen als Online News Act wet wordt
- De "Online News Act," of wetsvoorstel van het Canadese Lagerhuis, dat in april vorig jaar werd ingevoerd, bevatte regels om platforms zoals Meta en Alphabets Google te dwingen commerciële deals te sluiten en nieuwsuitgevers te betalen voor hun inhoud. ‘Een wetgevend kader dat ons dwingt te betalen voor links of inhoud die we niet plaatsen, die overigens niet de reden zijn waarom de overgrote meerderheid van de mensen onze platforms gebruikt, is noch duurzaam noch werkbaar," zei een woordvoerder van Meta als reden om de toegang tot nieuws in het land op te schorten.