• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 17 mei 2023

15:00

Bedrijfsnieuws uit Amerika

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Voor de volledigheid blikken we, voor de start van de opening van New York, nog even terug op het belangrijkste bedrijfsnieuws in Amerika van dinsdag.

Musk waarschuwt dat Tesla  niet immuun is voor de wereldeconomie 

  • Elon Musk poneerde op de aandeelhoudersvergadering van Tesla dat hij niet zal opstappen als CEO en dat de groep niet immuun is voor de wereldeconomie. Herstel wordt na 12 maanden verwacht, moment waarop Tesla ideaal gepositioneerd zal zijn. Tesla gaat ook een klein beetje reclame beginnen maken voor zijn auto’s om te zien hoe dat loopt. De groep wil daarnaast de Shanghai Gigafactory uitbreiden van 1,25 naar 1,75 miljoen aandrijflijnen per jaar. 

Home Depot gaat onder omzetlat en verlaagt jaarprognose 

  • Home Depot verlaagt zijn omzet- en winstprognose voor 2023, nadat de omzet in kwartaal 1 4,5% terugviel. Analisten hadden een daling van 1,74% verwacht. De kwartwinst van 3,82 dollar per aandeel was wel iets beter dan de 3,80 dollar verwacht. Home Depot lijkt daarmee de toon te zetten voor een kwartaalcijferweek voor retailers, met Target (-2,3%) en Walmart (-1,8%) die respectievelijk op woensdag en donderdag rapporteren. 

Sea Limited haalde verwachting niet en werd daar stevig voor afgestraft

  • Internetbedrijf Sea Limited (-18%) haalde de verwachting niet en werd daar stevig voor afgestraft. Vooral de gamedivisie stelde teleur. De groep draaide 3,04 miljard dollar omzet, terwijl op 3,06 miljard was gerekend. De grootste misser was echter op het niveau van de winst per aandeel die op 15 dollarcent strandde, een eind verwijderd van de 53 dollarcent die was verwacht. 

Virgin Orbit verkoopt draagvliegtuig “Cosmic Girl” aan Microsoft-medeoprichter Paul Allen

  • Het failliete satellietlanceerbedrijf Virgin Orbit sloot een "stalking horse"-deal met Stratolaunch om voornamelijk zijn vliegtuigactiva te verkopen, waaronder het "Cosmic Girl" draagvliegtuig, voor 17 miljoen dollar. In een rechtszaak zei Virgin Orbit dat het bod niet belet dat gegadigden een bod uitbrengen op al haar activa, inclusief die waarop Stratolaunch biedt. Stratolaunch werd opgericht door Microsoft-medeoprichter Paul Allen. 

Viking Therapeutics boekt succes met behandeling van NASH-patiënten  

  • Opnieuw een opsteker voor Viking Therapeutics dat positieve resultaten bekendmaakte van een mid-fase studie voor de behandeling van patiënten met niet-alcoholische steatohepatitis (NASH). Het kandidaat geneesmiddel bereikte zijn primaire doel met 85% van de patiënten die ten minste 30% relatieve vermindering van het vetgehalte in de lever ondervonden. In maart liet de groep ook al weten dat zijn experimentele medicijn tegen zwaarlijvigheid hielp om het gewicht te verminderen en veilig werd bevonden in een vroeg stadium van de studie. 

Appaloosa heeft nu ook Nvidia, Tesla, Match Group en FedEx in portefeuille 

  • Het is die tijd van het jaar. Na Scion en Berkshire kwam ook David Tepper's Appaloosa met een update over de ontwikkelingen in de portefeuille. Daaruit onthouden we onder meer dat de groep inzet op AI met een nieuwe positie van 150.000 aandelen in Nvidia. Ook Tesla, Match Group en FedEx zijn nieuwkomers. Het belang in Uber Technologies daalde van 1,2 naar 6 miljoen aandelen, terwijl er meer aandelen Amazon en Meta Platforms geshopt werden. 

Na CEO-wissel ook CFO-wissel bij Lyft 

  • Enkele maanden nadat een nieuwe CEO werd aangeduid, kondigt Lyft ook een CFO-wissel aan. Elaine Paul, die pas sinds januari 2022 aan de slag was als CFO van Lyft, verlaat op 19 mei het bedrijf en wordt opgevolgd door Erin Brewer. Die laatste was eerder managing director, enterprise finance, bij Charles Schwab & Co en hoofd strategie en financiën bij softwarebedrijf Atlassian. 

Aandelen van Capital One Financial Corp stijgen nog eens

  • Na twee weken van verliezen zijn de aandelen van Capital One Financial Corp gestegen, nadat Berkshire Hathaway van Warren Buffet een belang van meer dan 1 miljard dollar heeft ingenomen in de op creditcards gerichte bank. Het gaat in totaal om 9,92 miljoen aandelen in Capital One. Capital One's aandelen stegen met 2,1% tot $90,95 per aandeel, het hoogste niveau sinds 1 mei. De aandelen van de bank zijn sinds begin maart ongeveer 17% gedaald doordat de bankencrisis de aandelen van Amerikaanse regionale kredietverstrekkers onderuit heeft gehaald. 

Tencent Music Entertainment Group  overtrof verwachtingen voor kwartaalomzet

  • Het Chinese Tencent Music Entertainment Group overtrof de verwachtingen voor de kwartaalomzet. Na vijf opeenvolgende kwartalen van een dalende omzet steeg die in de voorbije drie maanden met een sterker dan verwachte 5,4% tot 1,01 miljard dollar. Het aantal betalende gebruikers van de onlinemuziekstreamingdienst steeg van 88,5 miljoen naar 94,4 miljoen tijdens de periode van drie maanden, waarbij de inkomsten uit muziekabonnementen met 30,4% stegen op jaarbasis. 

Blue Apron kiest voor asset-light-model en verkoopt operationele infrastructuur aan FreshRealm

  • Maaltijdboxgroep Blue Apron dat na een opstoot dankzij de covidpandemie een terugval kende, trekt voortaan de kaart van het asset-light model en sluit een operationele en logistieke relatie met FreshRealm. De leverancier van verse maaltijden aan winkels zal Blue Apron 50 miljoen betalen voor de overdracht van de operationele infrastructuur.  

Gemengd beeld bij Amerikaanse regionale banken

  • De Amerikaanse regionale banken speelden zich opnieuw in de kijker. Nadat PacWest een dag eerder met ruim 17% steeg, ging er gisteren opnieuw 14% af. Western Alliance ging met 2,6% de hoogte in. JPMorgan liet gisteren overigens weten dat ze zeker geen regionale banken meer zullen overnemen.

Newell Brands past dividendbeleid aan

  • Newell Brands heeft zijn dividendbeleid aangepast en het kwartaaldividend verlaagd tot 0,07  dollar per aandeel. “De onderneming stelt doelbewust haar prioriteiten inzake kapitaalallocatie bij en past het dividend aan om hoog renderende investeringsmogelijkheden in de consolidatie van de bevoorradingsketen te financieren, terwijl de schuldpositie van de balans sneller wordt afgebouwd en extra financiële flexibiliteit wordt geboden”, zo klinkt het. 
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap